Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁଣ୍ଡଳିରୁ ଭାସି ଯାଇଛି ହାତୀ, ଠାବ ହୋଇପାରିନି ଅବସ୍ଥିତି
  • ||
  • ଅରିନ୍ଦମ ଦାସଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି, ଗୁରୁତରଙ୍କ ଆସୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା
  • ||
  • ଉଦଳା : ନିଜେ ବିଷ ପିଇ ଦୁଇ ଶିଶୁ କନ୍ୟାଙ୍କୁ ପିଆଇଦେଲା, ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ଚାଲିଗଲା ମା’ର ଜୀବନ
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀରେ ବୋଟ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସମ୍ବାଦଦାତା ଅରିନ୍ଦମ୍ ଦାସଙ୍କ ଅକାଳ ବିୟୋଗ, ଗଜ ଉଦ୍ଧାର ଖବର ଆଣିବାକୁ ଓଡ୍ରାଫ୍ ଟିମ୍ ସହ ଯାଇଥିଲେ
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରେ ଫସିଥିବା ହାତୀକୁ ଉଦ୍ଧାର ବେଳେ ଓଲଟିଲା ଓଡ୍ରାଫ୍ ବୋଟ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର କୋର୍ଟ ପରିସର ୩ଦିନ ସିଲ୍, ଜୁଡିସିଆଲ୍ କର୍ମଚାରୀ ଓ ଆଇନଜୀବୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୩୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତା ଫଡନାଭୀସଙ୍କ ଶରଣରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା, କହିଲେ- ‘ଆମ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କର’
  • ||
  • ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା, ବଢୁଛି ହୀରାକୁଦର ଜଳସ୍ତର
  • ||

ଗୁରୁବାର ଦିନ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏସବୁ କାମ ; ନଚେତ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିପାରେ ପରିଣାମ

31/01/2019 at 2:59 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୩୧/୧ : ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନର ଅଲଗା ଅଲଗା ମହତ୍ୱ ରହିଛି | କିନ୍ତୁ ଗୁରୁବାରର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ମହତ୍ୱ ରହିଛି | ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ ଗୁରୁବାର ସମ୍ବନ୍ଧ ବୃହଷ୍ପତ୍ତି ଗ୍ରହଙ୍କ ସହ ରହିଛି | ଗୁରୁବାରକୁ ନାରାୟଣଙ୍କ ବାର ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଥାଏ | ଗୁରୁବାରକୁ ସାଇ ବାବାଙ୍କ ବାର ବୋଲି ମଧ୍ୟ ବିଚାର କରାଯାଏ | ବୃହଷ୍ପତ୍ତି ଗ୍ରହ ଅନ୍ୟ ଗ୍ରହ ତୁଳନାରେ ବିଶିଷ୍ଟ ଗ୍ରହ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି | ସେଥିପାଇଁ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି କିଛି କାମ କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ନିଜର କିମ୍ବା ପରିବାରର ଅମଙ୍ଗଳ ହୋଇଥାଏ | ମହିଳାମାନେ ଏଭଳି ଭୁଲ କଲେ ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ସନ୍ତାନଙ୍କ ଆୟୁ କମିଯାଇଥାଏ କିମ୍ବା କୌଣସି ଦୁର୍ଘଟଣା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଥାଏ |


ଜ୍ୟୋତିଷଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ, ମହିଳାଙ୍କ ଜନ୍ମ କୁଣ୍ଡଳିରେ ବୃହଷ୍ପତ୍ତି ଗ୍ରହ ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ସନ୍ତାନଙ୍କ କାରକ ଗ୍ରହ ହୋଇଥାଏ | ଏହାର ଅର୍ଥ ଗୁରୁ ଗ୍ରହ ସନ୍ତାନ ଏବଂ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଜୀବନକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାନ୍ତି | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଗୁରୁବାର ଦିନ କେଉଁ କେଉଁ କାମ କରିବା ଅନୁଚିତ :


ଗୁରୁବାର ଦିନ ମହିଳାମାନେ ଚୁଟି କାଟିବା କିମ୍ବା ତେଲ ଲଗାଇବା କିମ୍ବା ସାମ୍ପୁ କରିବା ଅନୁଚିତ | ଗୁରୁବାର ଦିନ ମହିଳାମାନେ ଚୁଟି କାଟିଲେ, କିମ୍ବା ସାମ୍ପୁ କଲେ ବୃହଷ୍ପତ୍ତି ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଥାନ୍ତି | ଯାହାଫଳରେ ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ସନ୍ତାନଙ୍କ ଉନ୍ନତିରେ ବାଧା ଉପୁଜିଥାଏ | ବୃହଷ୍ପତ୍ତି ଗ୍ରହକୁ ଜୀବ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଥାଏ | ଗୁରୁବାର ଦିନ ନଖ କାଟିଲେ କିମ୍ବା ପୁରୁଷମାନେ ଦାଢ଼ି କ୍ଷର ହେଲେ ଗ୍ରହ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଥାଏ | ଜୀବନ ଉପରେ ଏହାର ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ |


ଗୁରୁବାର ଦିନ ଘର ପୋଛା ପୋଛି କିମ୍ବା ଧୋଇବା ଅନୁଚିତ | ଅଧିକ ଓଜନିଆ କପଡା ସଫା କରିବା କିମ୍ବା କବାଡି ଜିନିଷ ଘରୁ ବାହାର କରିବା ଦ୍ୱାରା ସନ୍ତାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷା, ଘରର ଅନ୍ୟ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଉପରେ ଏହାର ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ |


ଗୁରୁବାର ଦିନ ମା’ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରିବା ଅନୁଚିତ | ଯେହେତୁ ଗୁରୁବାର ନାରାୟଣଙ୍କ ପ୍ରିୟ ବାର ସେଥିପାଇଁ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଉଭୟ ମା’ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏବଂ ନାରାୟଣଙ୍କ ପୂଜା ଏକାସଙ୍ଗେ କଲେ ଶୁଭ ଫଳ ମିଳିଥାଏ | ଏହାଦ୍ୱାରା ଘରେ ସୁଖ ଶାନ୍ତି ବଜାୟ ରହେ ଏବଂ ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ମଧୁର ହୋଇଥାଏ | ଏହାଦ୍ୱାରା ଧନ-ସମ୍ପତ୍ତି ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥାଏ |

   Related Posts