Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଏକ ଇନିଂସ୍‌ ଓ ୨୫ ରନ୍‌ରେ ହରାଇଲା ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ଅହମଦାବାଦ ଟେଷ୍ଟ ଜିତିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ଭାରତ ୩-୧ରେ ସିରିଜ୍‌ ବିଜୟୀ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ବିଜେଡିର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ, ଦଳକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କଲେ ହେବିଓ୍ବେଟ୍ ନେତା ପ୍ରତାପ ଧଳ
  • ||
  • ମାଥିଲି : କୂଅରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମା’ ଓ ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀର ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଗୋଡେଇ ଗୋଡେଇ ହାଣିଲେ, ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କୁ ଧରିଛି ପୋଲିସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲେ, ପ୍ରମାଣ ନଷ୍ଟ ପାଇଁ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ନାଳରେ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ସୋର : କେନାଲରେ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଭାସିଗଲେ ଯୁବକ, ୩ଦିନ ପରେ ଗୁଜୁରାଟରୁ ଫେରିଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜ ପୀଠରେ ରାତି ୧୦ଟାରେ ଉଠିବ ମହାଦୀପ, ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ପାଳନ ହେବ କୋଭିଡ୍ କଟକଣା
  • ||

ଚୋର ନିଜେ ଫେରାଇବାକୁ ଆସିଲା ଶ୍ରୀରାମଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ କହିଲା

2/06/2019 at 5:53 PM

ଚୋରି ସାମଗ୍ରୀ ଧରି ଚୋରାଇଥିବା ସ୍ଥାନକୁ ପୁଣି ଚୋର ଫେରିବାର ଅର୍ଥ ବୁଝି ପାରୁଥିବେ ଆପଣ। ହେଲେ ସବୁ ବିପଦକୁ ମୁଣ୍ଡେଇ ଯେଉଁଠୁ ଶ୍ରୀରାମଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଚୋରେଇଥିଲା ପୁଣି ସେହି ଠାରେ ନେଇ ପହଞ୍ଚାଇଛି ଚୋର । ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଅଯୋଧ୍ୟା ଯୁଗଲ ମାଧୁରୀକୁଞ୍ଜ ମନ୍ଦିରରେ। ମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଚୋର ପୂଜାରୀଙ୍କୁ ସମର୍ପଣ କରିବା ପରେ ତାକୁ ପୋଲିସ ଜିମା ଦେଇଦିଆଯାଇଛି। ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋର ଅଜୟ ଶୁକ୍ଲ ବୋଲି ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେ ଗୋଣ୍ଡା ଜିଲ୍ଲାର ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି।

ମେ ୨୭ ତାରିଖ ଦିନ ଦ୍ବିପ୍ରହରରେ ରାଜଜନ୍ମଭୂମି ନିକଟବର୍ତ୍ତି ଯୁଗଲ କୁଞ୍ଜରୁ ଶ୍ରୀରାମଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଅଷ୍ଟଧାତୁ ନିର୍ମିତ ମୂର୍ତ୍ତି  ଚୋରି ହୋଇଥିବା ନେଇ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା।  ଯାହା ସେତେବେଳେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସର ପାରିବା ପଣିହାକୁ ପ୍ରତି ଅଙ୍ଗୁଳି ନିର୍ଦେଶ କରିଥିଲା। ତଥାପି ପୋଲିସ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସ୍କ୍ବାର୍ଡ ଗଠନ କରିବା ସହ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଥିବା ବେଳେ ଘଟିଛି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ। ମନ୍ଦିରରୁ ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋରାଇଥିବା ଚୋର ନିଜେ ମୂର୍ତ୍ତି ସହ ମନ୍ଦିରରେ ପହଞ୍ଚି ପୂଜକଙ୍କୁ ସମର୍ପଣ କରିଛି। ମୂର୍ତ୍ତି ମିଳିଯିବା ପ୍ରଚାରିତ ହେବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଖୁସିର ଲହର ଖେଳିଯାଇଥିବା ବେଳେ ମୂର୍ତ୍ତି ଫେରାଇବା ନେଇ ଚୋର ଯାହା କହିଛି ତାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି। 

ଅଜୟ ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋରାଇ ନେବା ପରେ ତା ସହିତ ଘଟିଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଘଟଣା ଲୋକଙ୍କୁ କହିଛି। ମୂର୍ତ୍ତିଟିକୁ ସେ ମାତ୍ର ୫ ଦିନ ହିଁ ପାଖରେ ରଖିପାରିଥିଲା। ତା ସହିତ ଘଟୁଥିବା ଘଟଣାରୁ ସେ ଏତେ ଭୟଭୀତ ହୋଇପଡିଥିଲା ଯେ ମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଆଣି ପୁଣି ମନ୍ଦିରକୁ ଫେରାଇଦେବା ହିଁ ଉଚିତ ମଣିଥିଲା। ଏବେ ମୂର୍ତିକୁ ପୁଣି ମନ୍ଦିରରେ ସ୍ଥାପିତ କରାଯିବ ତେବେ ପୋଲିସ ଅଜୟକୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

   Related Posts