Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ପର୍ସରେ ରଖନ୍ତୁ ଏହି ଜିନିଷ, ଜୀବନରେ କେବେ ଖାଲି ହେବ ନାହିଁ ପର୍ସ

18/07/2019 at 9:38 AM

ପ୍ରତ୍ୟେକ ମଣିଷ ଚାହେଁ, ଦୈନଦିନ ଜୀବନରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କମ ହେଉ ଓ ଆୟ ଅଧିକ ହେଉ। ଏଥିପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ସହ ବେକାର ଖର୍ଚ୍ଚ ବନ୍ଦ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତି, ଖୁବ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଆୟ କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ପାଖରେ ଟଙ୍କା ରହେ ନାହିଁ। ତେବେ ଏମିତି ୨ଟି ଜିନିଷ ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ ଯାହା ଦ୍ବାରା ଖାସ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ।
ପର୍ସରେ ୧୦୦ ବା ୧୦ ଟଙ୍କାର ନୋଟ ରଖିଲେ, ନୋଟ୍‌ର ଶେଷ ଅକ୍ଷର ୧୦୮ ବା ୭୮୬ ହେବା ଜରୁରୀ। କାରଣ ଏହି ନମ୍ବରକୁ ବହୁତ ଶୁଭ କୁହାଯାଏ। ଏହି ନୋଟ୍‌ ପର୍ସରେ ରଖିଲେ ଟଙ୍କାର ଅଭାବ ହେବ ନାହିଁ। ଫଳରେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ସବୁବେଳେ ରହିବ। ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ଅନୁସାରେ ଏହି ସବୁ ତଥ୍ୟ ଭୁଲ ହୋଇଥାଇପାରେ ସତ କିନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତରେ ଏହି ଉପାୟର ପରିଣାମ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ।
ସେହିଭଳି ପର୍ସକୁ ସବୁବେଳେ ପରିଷ୍କାର କରି କଖନ୍ତୁ । ଅଧିକ ବାଜେ କାଗଜପତ୍ର ପର୍ସରେ ରଖିଲେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ କୃପା ମିଳିନଥାଏ । ଦୁବ ଘାସର ମୂଳ କିମ୍ବା ବାଡି ଅଁଳା ଚେରରୁ ଛୋଟିଆ ଖଣ୍ଡଟିଏ ସଂଗ୍ରହ କରି ପର୍ସରେ ରଖିଲେ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ ।ଆଠଟି ଅରୁଆ ଚାଉଳ ମଧ୍ୟ ପର୍ସରେ ରଖିଲେ ଆର୍ଥିକ ଉନ୍ନତି ଘଟିଥାଏ ।ଛୋଟିଆ ମୟୁର ପୁଚ୍ଛରେ ଲାଲ ସୂତା ଗୁଡାଇ ପର୍ସରେ ରଖିଲେ ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ହୋଇଥାଏ ।   
ପର୍ସକୁ ପଛପକେଟରେ ନରଖି ଆଗ ପକେଟରେ ରଥିବା ଅଧିକ ଲାଭ ଦାୟକ ହୋଇଥାଏ । ଉପରୋକ୍ତ ଜିନିଷ ଯଦି ପର୍ସରେ ରଖୁଥାନ୍ତି ତାହେଲେ ପର୍ସକୁ କେବେ ପଛ ପକେଟରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏହା କଲେ ଲାଭ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ କ୍ଷତି ହେବ ।ପର୍ସରେ ରଖୁଥିବା ଉପରୋକ୍ତ ଜିନିଷଗୁଡିକୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଂକ୍ରାନ୍ତିରେ ବାହାର କରି ଠାକୁରଙ୍କ ପାଖରେ ରଖି ପୂଜାକରନ୍ତୁ ଓ ପୁଣି ପର୍ସରେ ଭରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏଭଳି କଲେ ଉପରୋକ୍ତ ଜିନିଷଗୁଡିକର ଅଲୌକିକ ଶକ୍ତି ଅତୁଟ ରହିଥାଏ ।   

   Related Posts