Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶରେ ସଜେଇ ହେବେ ଶ୍ରୀଜିଉ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି
  • ||
  • କୋଇଲା ଖଣି ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଟି ତଳୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜନଗର : ଭୋଗ ଖାଇ ୧୫୦ ଅସୁସ୍ଥ, ୩୦ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡିଗଲା ମାଛଧରା ଟ୍ରଲର, ୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪୮୦କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ବାପା-ଝିଅ-ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||

ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ବିଜୟ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବେ ଏହିସବୁ ଟିମ : ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଟିମ

27/06/2019 at 1:45 PM

ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୨୭/୬ : ବୁଧବାର ଦିନ ବିଶ୍ୱକପରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ ଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଅଜୟ ଥିବା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଟିମକୁ ୬ ୱିକେଟରେ ହରାଇ ପାକିସ୍ତାନ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ପହଂଚିବା ଆଶାକୁ ଜୀବନ୍ତ ରଖିଛି । ଏହାସହ ବିଶ୍ୱକପ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛି । ଯାହାଫଳରେ ବିଶ୍ୱକପ ଏବେ ରୋମାଞ୍ଚକ ସ୍ଥିତିରେ ପହଂଚିଛି ।

ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ଟିମ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଷଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ଥିଲା । ପାକିସ୍ତାନ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୭ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିସାରିଛି । ୭ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ପାକିସ୍ତାନ ୩ଟି ମ୍ୟାଚ ଜିତିଛି । ଏହାସହ ପାକିସ୍ତାନକୁ ୭ଟି ଅଙ୍କ ମିଳିଛି । ପାକିସ୍ତାନ ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପରେ ଆଉ ୨ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବ । ଅଡି ୨ଟି ମ୍ୟାଚରେ ପାକିସ୍ତାନ ଆଫଗାନିସ୍ଥାନ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ସହ ଖେଳିବ ।

ସେମି ଫାଇନାଲରେ ନିଜ ସ୍ଥାନ ପକ୍କା କରିବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଏହି ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ ଜିତିବାକୁ ହେବ । ଏହି ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ବହୁତ ମହତ୍ଵପୁର୍ଣ । ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚ ସେମି ଫାଇନାଲ ଭଳି । କାରଣ ଯଦି ସେ ଗୋଟିଏ ବି ହାରିଯାଏ ତାହେଲେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରୁ ବାହାରିଯିବ ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିସାରିଛି । ସେମି ଫାଇନାଲରେ ପହଂଚିବା ପାଇଁ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ଆଉ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ ଜିତିବା ଆବଶ୍ୟକ । ଏହି ଦୁଇଟି ଟିମ ବ୍ୟତୀତ ଭାରତୀୟ ଟିମ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ମଜବୁତ ସ୍ଥିତିରେ ଅଛି । ଆଉ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ ଜିତିଲେ ଭାରତ ମଧ୍ୟ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବ । ଭାରତ ଆହୁରି ୫ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବ ।

ଅନ୍ୟ ଟିମ ସମ୍ପର୍କରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଇଂଲଣ୍ଡ, ବାଂଲାଦେଶ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନର ୨-୨ ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାର ଅଛି । ସେମି ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପାଇଁ ଏହିସବୁ ଟିମ ପାଇଁ କର ବା ମର ଭଳି ସ୍ଥିତି ରହିଛି । ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟିମ ଆହୁରି ୩ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାକୁ ଅଛି ।

ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଯଦି ଦୁଇଟି ଯାକ ମ୍ୟାଚ ହାରିଯାଏ ତାହେଲେ ପାକିସ୍ତାନ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଓ ବାଂଲାଦେଶ ସହଜରେ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ପହଂଚିପାରିବେ । ଆଉ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବା । ଉଭୟ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମଜବୁତ ଟିମ ।

ଖେଳ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, ଇଂଲଣ୍ଡ ଏହି ଦୁଇଟି ଟିମ ବିପକ୍ଷରେ ଗତ ୨୭ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ହେଲେ ମ୍ୟାଚ ଜିତିନାହିଁ । ଜୁନ ୩୦ ତାରିଖରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବ । ଏହି କାରଣରୁ ପାକିସ୍ତାନ, ବାଂଲାଦେଶ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବେ ଭାରତ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରିଦେଉ । ଯାହାଫଳରେ ସେମାନଙ୍କ ସେମି ଫାଇନାଲକୁ ଯିବା ରାସ୍ତା ସଫା ହୋଇଯିବ ।

   Related Posts