Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନା ବେଲଗାମ୍, ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩ ଲକ୍ଷ ୩୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କେସ୍, ୨୨୬୩ ମୃତ
  • ||
  • ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତ ହେଲେ ମଞ୍ଚ କଳାକାର ରତିକାନ୍ତ ବେହେରା, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଚାଲିଥିଲା ଚୋରା ବନ୍ଧୁକ କାରବାର, ମାଡିବସିଲା ପୋଲିସ, ପିସ୍ତଲ ଜବତ
  • ||
  • ସଂକ୍ରମଣ ସାଙ୍ଘାତିକ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୬୨୧୫ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଏବେ ୪ ଘଣ୍ଟା ଖୋଲା ରହିବ ବ୍ୟାଙ୍କ୍, ଅଧା କର୍ମଚାରୀରେ ଚାଲିବ କାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ହସ୍ପିଟାଲ ଆଇସିୟୁରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜୀଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ୧୨ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ୩ ଦିନ ପାଇଁ ପଞ୍ଚାୟତ ସଟଡାଉନ୍, ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପରେ ପ୍ରଶାସନର ବଡ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||

ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ବିଜୟ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବେ ଏହିସବୁ ଟିମ : ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଟିମ

27/06/2019 at 1:45 PM

ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୨୭/୬ : ବୁଧବାର ଦିନ ବିଶ୍ୱକପରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ ଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଅଜୟ ଥିବା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଟିମକୁ ୬ ୱିକେଟରେ ହରାଇ ପାକିସ୍ତାନ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ପହଂଚିବା ଆଶାକୁ ଜୀବନ୍ତ ରଖିଛି । ଏହାସହ ବିଶ୍ୱକପ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛି । ଯାହାଫଳରେ ବିଶ୍ୱକପ ଏବେ ରୋମାଞ୍ଚକ ସ୍ଥିତିରେ ପହଂଚିଛି ।

ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ଟିମ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଷଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ଥିଲା । ପାକିସ୍ତାନ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୭ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିସାରିଛି । ୭ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ପାକିସ୍ତାନ ୩ଟି ମ୍ୟାଚ ଜିତିଛି । ଏହାସହ ପାକିସ୍ତାନକୁ ୭ଟି ଅଙ୍କ ମିଳିଛି । ପାକିସ୍ତାନ ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପରେ ଆଉ ୨ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବ । ଅଡି ୨ଟି ମ୍ୟାଚରେ ପାକିସ୍ତାନ ଆଫଗାନିସ୍ଥାନ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ସହ ଖେଳିବ ।

ସେମି ଫାଇନାଲରେ ନିଜ ସ୍ଥାନ ପକ୍କା କରିବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଏହି ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ ଜିତିବାକୁ ହେବ । ଏହି ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ବହୁତ ମହତ୍ଵପୁର୍ଣ । ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚ ସେମି ଫାଇନାଲ ଭଳି । କାରଣ ଯଦି ସେ ଗୋଟିଏ ବି ହାରିଯାଏ ତାହେଲେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରୁ ବାହାରିଯିବ ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିସାରିଛି । ସେମି ଫାଇନାଲରେ ପହଂଚିବା ପାଇଁ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ଆଉ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ ଜିତିବା ଆବଶ୍ୟକ । ଏହି ଦୁଇଟି ଟିମ ବ୍ୟତୀତ ଭାରତୀୟ ଟିମ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ମଜବୁତ ସ୍ଥିତିରେ ଅଛି । ଆଉ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ ଜିତିଲେ ଭାରତ ମଧ୍ୟ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବ । ଭାରତ ଆହୁରି ୫ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବ ।

ଅନ୍ୟ ଟିମ ସମ୍ପର୍କରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଇଂଲଣ୍ଡ, ବାଂଲାଦେଶ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନର ୨-୨ ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାର ଅଛି । ସେମି ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପାଇଁ ଏହିସବୁ ଟିମ ପାଇଁ କର ବା ମର ଭଳି ସ୍ଥିତି ରହିଛି । ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟିମ ଆହୁରି ୩ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାକୁ ଅଛି ।

ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଯଦି ଦୁଇଟି ଯାକ ମ୍ୟାଚ ହାରିଯାଏ ତାହେଲେ ପାକିସ୍ତାନ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଓ ବାଂଲାଦେଶ ସହଜରେ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ପହଂଚିପାରିବେ । ଆଉ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବା । ଉଭୟ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମଜବୁତ ଟିମ ।

ଖେଳ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, ଇଂଲଣ୍ଡ ଏହି ଦୁଇଟି ଟିମ ବିପକ୍ଷରେ ଗତ ୨୭ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ହେଲେ ମ୍ୟାଚ ଜିତିନାହିଁ । ଜୁନ ୩୦ ତାରିଖରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବ । ଏହି କାରଣରୁ ପାକିସ୍ତାନ, ବାଂଲାଦେଶ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବେ ଭାରତ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରିଦେଉ । ଯାହାଫଳରେ ସେମାନଙ୍କ ସେମି ଫାଇନାଲକୁ ଯିବା ରାସ୍ତା ସଫା ହୋଇଯିବ ।

   Related Posts