Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୀଷଣ ଅବପାତର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଆଜି ଓ ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଟ୍ରେଲର ପଛରେ ପିଟିହେଲା ସିମେଣ୍ଟ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ
  • ||

ଗୁଗଲ୍ ପ୍ଲେ-ଷ୍ଟୋରରୁ ହଟିଲା ୬ ଆପ୍, ଆପଣଙ୍କ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌ରେ ଥିଲେ ତୁରନ୍ତ ଡିଲିଟ୍‌ କରନ୍ତୁ

5/09/2020 at 9:18 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୫/୦୯: ପ୍ଲେ-ଷ୍ଟୋରରୁ ଆଉ ୬ ଆପ୍ଲିକେସନ ହଟାଇଲା ଗୁଗଲ୍‌ । କନଭେନିଏଣ୍ଟ ସ୍କାନର-୨ ଓ ସେଫ୍ଟି ଆପ୍ଲିକେସନ୍‌ ଗୁଗଲ ହଟାଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ମାଲଓ୍ବେର  ଛପି ରହୁଥିଲା । ଏହି ଲିଷ୍ଟରେ ପୁଶ୍‌ ମେସେଜ୍‌ ଟେକ୍ସଟିଂ ଆଣ୍ଡ ଏସଏମଏସ(Push Message-Texting and SMS),  ଇମୋଜି ଓ୍ବାଲପେପର୍ (Emoji Wallpaper), ସେପାରେଟ୍‌ ଡକ୍ ସ୍କାନର୍‌ (Separate Doc Scanner),  ଫିଙ୍ଗରଟିପ୍‌ ଗେମ୍‌ବକ୍ସ (Fingertip GameBox )  ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ରହିଛି ।  

ଏଭଳି ମାରାତ୍ମକ ଆପ୍‌କୁ ଖୋଜି ପାଇଛନ୍ତି ସାଇବର ସିକ୍ୟୁରିଟି ରିସର୍ଚ୍ଚର । ଏହିସବୁ ଆପ୍‌ଗୁଡ଼ିକରେ ଜୋକର ମାଲଓ୍ବେର ରହିଥିଲା । ଯେତେ ଶୀଘ୍ର ଏହିସବୁ ଆପ୍‌ଗୁଡ଼ିକୁ ଡିଲିଟ୍‌ କରିବା ପାଇଁ ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

 ସାଇବର ସିକ୍ୟୁରିଟି ଫର୍ମ ପ୍ରେଡିଓ ଅନୁସାରେ, ଯେଉ ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନ୍‌ରେ ଜୋକର ମାଲଓ୍ବେର ଆସିଯାଏ, ସେଥିରେ ୟୁଜରଙ୍କ ଅଜାଣତରେ ପ୍ରିମିୟମ ସେବା ସବୁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ୍ ହୋଇଯାଏ । ଗତ ୩ ବର୍ଷରେ ପ୍ଳେ ଷ୍ଟୋରରୁ ଜୋକର ମାଲଓ୍ବେର ଥିବା ୧୭୦୦ ଆପ୍‌ ହଟାଇସାରିଛି ଗୁଗଲ । ତେବେ ଏହି ୬ ଆପ୍ଲିକେସନକୁ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଥର ଡାଉନଲୋଡ କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ତେଣୁ ଏହି ଆପ୍‌ଗୁଡ଼ିକୁ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଡିଲିଟ କରିବାକୁ ମୋବାଇଲ୍‌ ୟୁଜରମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts