Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓଏସଏପି ଯବାନଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ମୃତଦେହ
  • ||
  • କ୍ଲାସରୁମ୍ ଭିତରକୁ ପଶିଆସିଲା ବାଘ, ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କଲା ଘାଇଲା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୫୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୯୫୯୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମାର୍ଗଶିର ଗୁରୁବାରରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ନେଇଗଲେ ହୁଣ୍ଡି ଓ ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟ ଦଙ୍ଗା ବେଳେ କେଉଁ ସରକାର ଥିଲା ? ସିବିଏସଇର ପ୍ରଶ୍ନକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଜୋର
  • ||

ପୂର୍ବ ଲଦ୍ଦାଖରୁ ଗିରଫ ଚୀନ୍ ସୈନିକ ନିକଟରୁ ମିଳିଥିଲା ଏହି ସବୁ ସାମଗ୍ରୀ, ସୂଚନା ଜାରି କଲା ସେନା

23/10/2020 at 5:46 PM

ଲେହ ୨୩।୧୦: ପୂର୍ବ ଲଦ୍ଦାଖରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ଗିରଫ କରିଥିବା ଚୀନ୍‌ ସୈନିକ ନିକଟରୁ କିଛି ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ ହୋଇଥିଲା।  ଏହି ସବୁ ଜବତ ସାମଗ୍ରୀ ସମ୍ପର୍କରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ଚୀନ୍‌ ସୈନିକ ନିକଟରୁ ଏକ ସ୍ଲିପିଙ୍ଗ ବ୍ୟାଗ୍‌ ସମେତ ଷ୍ଟୋରେଜ ଡିଭାଇସ, ପରିଚୟ ପତ୍ର ସାଙ୍ଗକୁ ଏକ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଜବତ ହୋଇଥିଲା।

ଚୀନ୍‌ ପ୍ୟୁପିଲସ ଲିବରେସନ ଆର୍ମି(ପିଏଲଏ)ର ଏହି ସୈନିକ ପଶୁଚରାଳୀଙ୍କ ସହାୟତା କରୁଥିବା ବେଳେ ଅଜାଣତରେ ଭାରତୀୟ ସୀମା ଭିତରକୁ ପଶି ଆସିଥିବାର ସଫେଇ ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ତାଙ୍କଠାରୁ ଜବତ ସାମଗ୍ରୀରୁ ସେ ତଥ୍ୟ ଲୁଚାଉ ଥିବାର ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଥିଲା। ତେବେ ତା ନିକଟରୁ ମିଳିଥିବା ଷ୍ଟୋରେଜ ଡିଭାଇସ୍ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଖାଲିଥିବାବେଳେ ମୋବାଇଲ ଫୋନରୁ ସେପରି କିଛି ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ମିଳି ନଥିଲା। ଅପରପକ୍ଷରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ଚୀନ୍‌ ସୈନିକକୁ ଚିକିତ୍ସକୀୟ ସହାୟତା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା।

ସଘନ ପଚରାଉଚରା ଓ ଯାଞ୍ଚ ପରେ ଚୀନ୍ ସୈନିକଙ୍କୁ ପିଏଲଏକୁ ହସ୍ତାନ୍ତରିତ କରାଯାଇଛି। ଚୀନ୍‌ ସହ ସୀମାକୁ ନେଇ ଉଭୟ ଦେଶଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜାରି ସୈନ୍ୟ ଆଲୋଚନା ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଭାରତୀୟ ସେନାର ପଦକ୍ଷେପକୁ ଗ୍ଲୋବାଲ ଟାଇମସ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶଂସା କରିବା ସହ ଏକ ସକରାତ୍ମକ ପଦକ୍ଷେପ ବୋଲି କହିଛି। ଦରାପଡିଥିବା ଚୀନ୍‌ ସୈନିକକୁ କର୍ପୋରାଲ ୱାଙ୍କ ଅଥବା ଲାଙ୍ଗ ଭାବେ କରାଯାଇଛି। ଯାହାକୁ ଭାରତୀୟ ସେନା ୨୧ ଅକ୍ଟୋବର ସକାଳେ ଚୀନ୍‌ ସେନାକୁ ହସ୍ତାନ୍ତରିତ କରିଛି। ତେବେ ଏହି ସୈନିକ ଜଣକ ପଶୁ ଚରାଳୀଙ୍କ ସହାୟତା କରୁ କରୁ ଭାରତ ସୀମାକୁ ଚାଲିଯାଇଥିବାର ଚୀନ୍‌ ପ୍ରତିରକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଆଶଙ୍କା ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ।     

   Related Posts