Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବର ମାସର ପାର୍ବଣ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌, ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନରେ ରହିବେ ଏତିକି ଲୋକ, ହବିଷ୍ୟାଳୀଙ୍କୁ ମନ୍ଦିର ମନା
  • ||
  • ଘଟଗାଁରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ଘଉଡାଇବାକୁ ବନ ବିଭାଗର କସରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୬୪ ମୃତ
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ ବେଳେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବ : ମଙ୍ଗଳବାର ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୫୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ନୀଳଗିରିରେ ଭାଲୁ ଆତଙ୍କ, ସାଇକେଲରୁ ଟାଣିନେଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ଘାଇଲା କଲେ
  • ||
  • ଅଢେଇ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ଅଟକ
  • ||

ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ବିପଜ୍ଜନକ ରାସ୍ତା, ଯେଉଁଠାରେ ଗାଡି ଚଳାଇବା କଥା ଭାବିଲେ ଥରିଉଠେ ଛାତି

28/06/2021 at 7:27 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮/୦୬: ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତେ ବୁଲିବାକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି । ଏହା ଚାପକୁ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ସହିତ ମନୋବଳକୁ ସତେଜ କରିଥାଏ । ଅନେକ ଲୋକ ରୋଡ୍ ଟ୍ରିପ୍ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି । ସେମାନେ ପରିବାର ହେଉ କିମ୍ବା ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ, ରାସ୍ତାର ମଜା ନେବାକୁ ଅନେକ ସ୍ଥାନକୁ ଯାଇଥାନ୍ତି ।  କିନ୍ତୁ ଭାରତରେ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଅନେକ ସ୍ଥାନ ଅଛି ଏବଂ ଅନେକ ରାସ୍ତା ମଧ୍ୟ ଏଡଭେଞ୍ଚରରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ । ଏହି ରାସ୍ତାରେ ଡ୍ରାଇଭରମାନେ ମଧ୍ୟ ଯିବାକୁ ଭୟ କରିଥାନ୍ତି। ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଭାରତର କିଛି ବିପଜ୍ଜନକ ରାସ୍ତା ବିଷୟରେ …

PunjabKesari

ମାଥେରାନ୍-ନେରାଲ ରୋଡ୍:

ଏହି ବିପଜ୍ଜନକ ରାସ୍ତା ମାଥେରାନ୍ ଏବଂ ନେରାଲକୁ ସଂଯୋଗ କରିଥାଏ । ଏହି ସାପ ଆକୃତିର ରାସ୍ତାରେ ଗାଡି ଚଳାଇବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିପଦଜନକ ହୋଇଥାଏ । ବାସ୍ତବରେ, କାର ଏଠାରେ ବହୁତ ସୁରୁଖୁରୁରେ ଚଲିଥାଏ କିନ୍ତୁ ସଂକୀର୍ଣ୍ଣ ରାସ୍ତା ଯୋଗୁଁ କାରର ଗତି ବହୁତ କମ୍ ରଖିବାକୁ ପଡିଥାଏ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ପାହାଡରେ ପ୍ରାକୃତିକ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଏହି ସ୍ଥାନ ସହଜରେ କାହାର ମନକୁ ନିଜ ଆଡକୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଥାଏ ।

PunjabKesari

ଚାଙ୍ଗ ଲା ପାସ୍:

ଚାଙ୍ଗ ଲା ପାସ୍ ହେଉଛି ଲଦାଖକୁ ତିବ୍ବତ ସହିତ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ରାସ୍ତା । ଏହି ଅଞ୍ଚଳ ଅତ୍ୟଧିକ ଥଣ୍ଡା ଏବଂ ବର୍ଷସାରା ବରଫରେ ଆବୃତ ରହିଥାଏ । ଚାଙ୍ଗ ଲା ପାସ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନଙ୍କୁ ଏଠାରେ ପାଗ ଯୋଗୁଁ ମେଡିକାଲ କିଟ୍ ଏବଂ ଉଷୁମ ପୋଷାକ ନେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଥାଏ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହି ରାସ୍ତାର ଉଚ୍ଚତା ପ୍ରାୟ ୧୭,୫୮୫ ଫୁଟ । ଏହି କାରଣରୁ, ଏଠାରେ ଗାଡି ଚଳାଇବା ପାଇଁ ଛାତି ଥରି ଉଠିଥାଏ ।

PunjabKesari

ରୋହତଙ୍ଗ ପାସ୍:

ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ଲଦାଖକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ରୋହତଙ୍ଗ ପାସ୍ ଏକ ବିପଜ୍ଜନକ ମାର୍ଗ। ଏହି ରାସ୍ତାରେ ସର୍ବଦା ଜାମ ହେତୁ ବହୁତ ସମୟ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ । ଆମେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିପାରିବା ଯେ ଏଠାକୁ ଯିବାକୁ ହେଲେ କଇଁଛର ବେଗରେ ଗତି କରିବାକୁ ପଡିବ । ଏଥି ସହିତ, ବରଫ ରାସ୍ତା ଯୋଗୁଁ ଏଠାରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିବା ସାଧାରଣ କଥା ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।

   Related Posts