Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଜାରି, ୮ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ହ୍ବାଟସଆପରେ ଏହି ନୂଆ ୫ଟି ଆପ୍ ବିଷୟରେ ଜାଣିଛନ୍ତି କି : ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଲାଭଦାୟକ

16/07/2019 at 4:21 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬/୭: ଇନଷ୍ଟାଣ୍ଟ ମ୍ୟାସେଜିଙ୍ଗ ଆପ୍ ହ୍ବାଟସଆପରେ ସବୁବେଳେ ନୂଆ ଫିଚରର ଖବର ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଏଥିରୁ କିଛି ଫିଚର୍ସ ସାଧାରଣ ଲୋକେ ଜାଣି ପାରନ୍ତି ନାହିଁ। ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଏହି ଫିଚରଗୁଡ଼ିକୁ ଟେଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍ କରାଯାଏ ଏବଂ ବିଟା ବିଲ୍ଡରେ ଦିଆଯାଇଥାଏ। ଏହା ପରେ ଯଦି କମ୍ପାନୀ ଏହାକୁ କୈାଣସି କାରଣବଶତଃ ହଟାଇଦେଇଥାଏ ଏବଂ ଏହି ପରି ଭାବେ ଏହି ଫିଚର ଟେଷ୍ଟିଙ୍ଗରୁ ଫେରି ଯାଇଥାଏ।

ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ହ୍ବାଟସଆପରେ ଅନେକ ଫିଚର ଆସିଛି। କିନ୍ତୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିରୁ ୫ଟି ଫିଚର ବିଷୟରେ କହିବା ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ରହିବ। ସମ୍ଭବତଃ ଆପଣ ଏଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକ ଫିଚର ବିଷୟରେ ଆଗରୁ ଜାଣିଥିବେ। ଯେଉଁ ଲୋକମାନେ ଜାଣିନାହାନ୍ତି ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଜାଣିଯିବେ। ଅନେକ ଥର ଏପରି ହୋଇଥାଏ ଫିଚର୍ସ ଆସିଯାଇଥାଏ କିନ୍ତୁ ଲୋକେ ଏହାକୁ ନୋଟିସ୍ କରିନଥାଆନ୍ତି।

୧. ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ଫଟୋ ସେଭ୍ କରିବାର ଅପସନ୍ ବନ୍ଦ : ଏବେ ହ୍ବାଟସଆପ୍ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ଫଟୋ ସେଭ୍ କରିବାର ଅପସନ୍ ବନ୍ଦ କରି ଦିଆଯାଇଛି। କମ୍ପାନୀ ଏହାକୁ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପ୍ରାଇଭେସି ପାଇଁ ବନ୍ଦ କରିଛି। କିନ୍ତୁ ଏବେବି ସ୍କ୍ରିନଶଟର ଅପ୍ସନ ରହିଛି। କମ୍ପାନୀ ଯଦି ସ୍କ୍ରିନସଟର ଅପସନ ବି ବନ୍ଦ କରିଦିଅନ୍ତା ତେବେ ଭଲ ହୋଇଥାଆନ୍ତା।

୨. ଆଲବମ୍ ଇମପ୍ରୁଭମେଣ୍ଟ  : ଏବେ ହ୍ବାଟସଆପରେ ଫଟୋ ସେଣ୍ଡ ଏବଂ ରିସିଭ କଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ସୂଚନା ମିଳୁଛି। ଆପଣ ଦେଖି ପାରିବେ ଯେ ଆଲବମରେ କେତେ ଫଟୋ ରହିଛି। ଏହା ସହିତ ଫାଇଲ୍ ସାଇଜ ମଧ୍ୟ ଦେଖି ପାରିବେ। ଆଲବମର ଲେଆଉଟରେ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି।

୩. ଭୁଲରେ ଅନ୍ୟ କଣ୍ଟାକ୍ଟକୁ ଫଟୋ ପଠାଇପାରିବେ ନାହିଁ : ଏହି ଫିଚର ଅନୁସାରେ ଏବେ ଆପଣ ହ୍ବାଟସଆପରେ ଯଦି କାହାକୁ ଆପଣ ଫଟୋ ସେଣ୍ଡ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଯାହାକୁ ସେଣ୍ଡ କରୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କର ନାଁ ଦେଖାଯିବ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଏପରି ଫିଚର ନଥିଲା ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ଫଟୋ ଅନ୍ୟ ପାଖକୁ ଚାଲିଯାଉଥିଲା।

୪.ଫରଓ୍ବାର୍ଡ଼ କାଉଣ୍ଟ ଫିଚର : ଏବେ ଏକ ନୂଆ ଫିଚର ଆସିଛି ଯାହା ଯାହା ଜରିଆରେ ଗ୍ରାହକ ଦେଖିପାରିବେ ଫରଓ୍ବାର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାସେଜ ଏହା ପୂର୍ବରୁ କେତେ ଥର ଲୋକେ ଫରଓ୍ବାର୍ଡ଼ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଫିଚର ଫେକ୍ ଖବର ରୋକିବାର କାମ କରୁଛି।

୫. ହ୍ବାଟସଆପ ନଖୋଲି ପଠାଇପାରିବେ ମ୍ୟାସେଜ : ଏହା ନୂଆ ଫିଚର ନୁହେଁ,କିନ୍ତୁ ଏବେବି ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ଫିଚର ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ। ଯଦି ଆପଣ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ସିଧା ଗୁଗଲ୍ ଆପରେ ସର୍ଚ୍ଚରେ ଯାଇ ହ୍ବାଟସଆପ୍ ନଖୋଲି କାହାକୁ ବି ମ୍ୟାସେଜ ପଠାଇପାରିବେ।

ଏଥିପାଇଁ ସର୍ଚରେ ଯାଇ ହ୍ବାଟସଆପ୍ ଲେଖନ୍ତୁ,ଏହାପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସେଣ୍ଡ ହ୍ବାଟସଆପର ଅପ୍ସନ୍ ଦେଖାଯିବ। ଏଠାରୁ ଆପଣ କଣ୍ଟାକ୍ଟ ସର୍ଚ୍ଚ କରି ସିଧା ହ୍ବାଟସଆପରେ ମ୍ୟାସେଜ କରିପାରିବେ। ଆପଣଙ୍କୁ ହ୍ବାଟସଆପ୍ ଖୋଲିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡ଼ିବ ନାହିଁ। ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ହ୍ବାଟସଆପ୍ ଲଗଡ ଇନ୍ ହୋଇଥିବା ଆବଶ୍ୟକ।

   Related Posts