Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅନୁଗୋଳରେ କଣ୍ଟେନର-ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଟ୍ରକ୍ ଚାଳକ ମୃତ
  • ||
  • ଷ୍ଟାଫ୍‌ନର୍ସ ମୌସୁମୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ସହକର୍ମୀ କହିଲେ, ‘ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଛି’
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀରେ ଭାଇ-ଭାଉଜଙ୍କୁ ହାଣି ଫିଙ୍ଗିଦେଲା ସାନ ଭାଇ, ୬୦କି.ମି. ଦୂରରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁରରେ କାର୍‌-ଟ୍ରକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଚାଲିଗଲା ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ-ବାଂଲାଦେଶକୁ ମୁହାଁଇଲା ଭୀଷଣ ଅବପାତ, ୫ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ ସିଟି ସେଣ୍ଟର ମଲ୍‌ରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ମଲ୍‌ରେ ଥିଲେ ପ୍ରାୟ ୩୦୦ ଲୋକ
  • ||

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ଖରାପ ବ୍ୟାଟିଂ ଯୋଗୁଁ ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବେନି ଏହି ଦୁଇ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି !

23/06/2019 at 1:03 PM

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଗତକାଲି ଭାରତ ଖେଳିଥିବା ମ୍ୟାଚରେ ବ୍ୟାଟିଂ ଭଲ କରିନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ପ୍ରଥମ ୩ଟି ମ୍ୟାଚରେ ଶତକ ଓ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ବାଡ଼େଇଥିବା ରୋହିତ ଶର୍ମା ଆଫଗାନ ବିପଦହାରେ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ପରେ ଆଉ କୌଣସି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଭଲ ଖେଳିନଥିଲେ । ବିରାଟ କୋହଲି ଓ କେଦାର ଯାଦବ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଆଉ ଅଧିକ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିପାରିନଥିଲେ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଟିମ ୫୦ ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୨୨୪ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିପାରିଥିଲା । ଏତେ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ଦୁଇ ଜଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚ ନ ଖେଳିପାରନ୍ତି ।

ବିଜୟ ଶଙ୍କର ୪ ନମ୍ବର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଭାବେ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ । ସେ ଦିନିକିଆରେ ଗୋଟିଏ ବି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ କରିନାହାନ୍ତି । ତଥାପି ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଭାକୁ ଦେଖି ଟିମରେ ତାଙ୍କୁ ସାମିଲ କରାଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆମ୍ବଟି ରାଇଡ଼ୁଙ୍କୁ ଟିମରେ ସାମିଲ କରାଯାଇନଥିଲା । ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ମଧ୍ୟ ବିଜୟ ଶଙ୍କର ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରିନଥିଲେ ।

ଆଫଗାନ ବିରୋଧରେ ସେ ପ୍ରଥମରୁ ଭଲ ଖେଳିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଭୁଲ ସଟ ଯୋଗୁଁ ସେ ଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ୪୧ ବଲରେ ସେ ମାତ୍ର ୨୯ ରନ କରିପାରିଥିଲେ । ବୋଲର ରହମତ ଶାହଙ୍କ ବଲରେ ସେ ଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ତେବେ ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚରେ ତାଙ୍କୁ ଟିମରେ ଜାଗା ନ ମିଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

ଶିଖର ଧାୱନ ଆହତ ହେବାପରେ କେ.ଏଲ.ରାହୁଲଙ୍କୁ ଓପନର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଭାବେ ମଉକା ମିଳିଥିଲା । ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ସେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ କରିଥିଲେ । ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଧୂଆଁଧାର ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ରାହୁଲଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ଉପରେ କାହାର ନଜର ନଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଗାଟଲଇ ଆଫଗାନ ବିପକ୍ଷରେ ମଧ୍ୟ ରାହୁଲ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରିନଥିଲେ । ୫୩ ବଲରେ ୩୦ ରନ କରି ରାହୁଲ ଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ରାହୁଲଙ୍କ ଏହିଭଳି ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପଡିଥିଲା ।

କିନ୍ତୁ ଶିଖର ଧାୱନ ଧୂଆଁଧାର ବ୍ୟାଟିଂ କରି ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ କ୍ରିଜରେ ସେଟ ହେବ ପାଇଁ ମଉକା ଦେଇଥାନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ ରାହୁଲଙ୍କ ଜାଗାରେ ଵିଶ୍ଵ ପନ୍ଥଙ୍କୁ ଟିମ ଓପନର ଭାବେ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇପାରେ ।

   Related Posts