Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • LICର ଏମ୍‌ଡି ହେଲେ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ମହାନ୍ତି, ଫେବୃଆରୀ ୧ରୁ ସମ୍ଭାଳିବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୭, ସକାଳେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିପାରନ୍ତି ଭି.କେ. ଶଶିକଳା
  • ||
  • ନେତାଜୀ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଖୋଲିଵାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • କଟକ:କାଲିଠାରୁ ଖୋଲିଵ ନେତାଜୀ ସଂଗ୍ରହାଳୟ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||

୧୪ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ୍ବାରାଣ୍ଟାଇନରେ ରହିବେ ୪ ଓଡିଆ କରୋନା ସନ୍ଦିଗ୍ଧ: ୩୨ ଶହରୁ ଅଧିକ ଓଡିଆ ରାଜ୍ୟକୁ ଫେରି ସାରିଲେଣି

21/03/2020 at 7:38 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୧/୩: ଭୁବନେଶ୍ବରର ତିନି ପ୍ରମୁଖ ହୋଟେଲରେ ବି କ୍ବାରେନଟାଇନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଛି । ବିଦେଶରୁ ଫେରିଥିବା ୪ ଓଡିଆ କୋରନା ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଆଜିଠାରୁ ଏହି କ୍ବାରାଣ୍ଟାଇନରେ ଅଛନ୍ତି । କେରୋନାର ଭୟାବହତାରେ ସାରା ବିଶ୍ବ ଆତଙ୍କିତ। ଏହାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ସବୁ ସ୍ତରରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଉଦ୍ୟମ।

ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଭୁବନେଶ୍ବରର ତିନି ପ୍ରମୁଖ ହୋଟେଲରେ କ୍ବାରାଣ୍ଟାଇନ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଛି। ବିଦେଶରୁ ଫେରିଥିବା ୪ ଓଡିଆ କୋରନା ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଆଜିଠୁ ଏହି କ୍ବାରାଣ୍ଟାଇନରେ ଅଛନ୍ତି । ଏମାନେ ୧୪ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ୍ବାରାନଟାଇନରେ ରହିବେ। କରୋନା ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କୁ ମେଡିକାଲ ସୁବିଧା ସହ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି।

ସଂଦିଗ୍ଧଙ୍କ ରୁମରେ ଡାକ୍ତରଖାନ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ରୁମରେ ସାନିଟାଇଜର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ହ୍ୟାଣ୍ଡ ଓ୍ବାସ ଆଦି ରଖାଯାଇଛି। ପ୍ରତି ରୁମକୁ ଦିନକ ଭିତରେ ପାଞ୍ଚରୁ ଅଧିକଥର ସାନିଟାଇଜ କରାଯାଉଛି। ସଂଦିଗ୍ଧଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସମସ୍ତ ଅପଡେଟ ହୋଟେଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗକୁ ଅବଗତ କରାଉଛନ୍ତି। ଏହି ସହ ବିଏମସିର ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ ହୋଟେଲ ରହୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କ ବିଷୟରେ ହୋଟେଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଠାରୁ ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ଅପଡେଟ ନେଉଛନ୍ତି।

ବିଦେଶରୁ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩୨ ଶହରୁ ଅଧିକ ଓଡିଆ ରାଜ୍ୟକୁ ଫେରି ସାରିଲେଣି। ସେମାନଙ୍କ ଭିତରୁ ଯେଉଁମାନେ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଚିହ୍ନିତ ହୋଇଥିବା ତିନୋଟି ହୋଟେଲର କ୍ବାରାଣ୍ଟାଇନ୍‌ ରହିବାକୁ ଚାହିଁବେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ।

   Related Posts