Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉପରେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ ଲଗାଇଲେ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ, ସବୁଠୁ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଋଣ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଶ୍ରେୟସ ଆୟରଙ୍କ ଉପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ନଜର, ରାହୁଲ ଓ ଧାଓ୍ୱନ ବି ବଦଳାଇବେ ଟିମ୍ !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୬କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୬୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୪୯୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜରୁରୀକାଳିନ ପରିସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କଲେ ଗଭର୍ଣ୍ଣର : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବା ପରେ କଟକଣା କଡାକଡି
  • ||
  • ୧୮ କେଜିର ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଉଦ୍ଧାର, ଡିଲ୍ ବେଳେ ଧରିଲା ବନ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୬୫ ମୃତ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ମାଡ ହେବ ବାତ୍ୟା ! ଡିସେମ୍ବର ୩ରୁ ୬ ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||

ପଞ୍ଜାବରେ ‘ସୂର୍ଯ୍ୟବଂଶୀ’କୁ ନେଇ ହେଉଛି ବିରୋଧ, ଶୋ’ ଚଳାଇବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇ ନଥିଲା କୃଷକ ସଂଗଠନ…

6/11/2021 at 12:42 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୦୬।୧୧ : ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ନିକଟରେ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଛି ଫିଲ୍ମ ‘ସୁର୍ଯ୍ୟବଂଶୀ’ ସାରା ଦେଶରେ ଧମାଲ କରୁଥିବାବେଳେ ପଞ୍ଜାବ ଏପରି ଏକ ରାଜ୍ୟ ଯେଉଁଠାରେ ଏହା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଛି । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଗୁଡିକ ବିଷୟରେ ଅନେକ କିଛି ଶୁଣିବାକୁ ପଡିଛି, କିନ୍ତୁ ପଞ୍ଜାବରୁ ଆସୁଥିବା ଖବର ନିର୍ମାତାଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବଢାଇପାରେ।

୫ ନଭେମ୍ବରରେ ସୂର୍ଯ୍ୟବଂଶୀ ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା। ଏହା ମୁକ୍ତି ଲାଭ ହେବା ପରଠାରୁ ପଞ୍ଜାବର କୃଷକ ସଂଗଠନ ଦ୍ୱାରା ବିରୋଧ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବୟକଟ ସୂର୍ଯ୍ୟବଂଶୀ ଟ୍ରେଣ୍ଡ ଚାଲିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ପଞ୍ଜାବର ଅନେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ହଲରେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଚଳାଇବାକୁ କୃଷକ ସଂଗଠନ ଅନୁମତି ଦେଇନଥିଲା। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ପଞ୍ଜାବର ବୁଡଲାଢାର ଦୁଇଟି ହଲରେ ଶୋ ଚଳାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ପଞ୍ଜାବର ଅନେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଉଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଦେଖାଯାଉଛି ଯେ ଏହା ଆହୁରି ତୀବ୍ର ହୋଇପାରେ । ପଞ୍ଜାବର କିସାନ ମୋର୍ଚା ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ବୟକଟ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ସେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ତତ୍କାଳୀନ ଶାସକ ଦଳ ବିଜେପିର ଅତି ନିକଟତର । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ଘନିଷ୍ଠତା ହେତୁ ତାଙ୍କୁ ଏହି ବିରୋଧର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏହି ବିରୋଧ ଆହୁରି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

ଶନିବାର ଦିନ ତାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ବିରୋଧରେ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ମଧ୍ୟ କରାଯାଇପାରିବ। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ବୟକଟ କରିବାକୁ କିସାନ୍ ମଜଦୁର ଆହ୍ବାନ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏବେ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ପଡ଼ିବ ଯେ ସୂର୍ଯ୍ୟବଶୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କିସନ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ଫିଲ୍ମର ବ୍ୟବସାୟ ଉପରେ କେତେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ । ବିରୋଧର ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ପଞ୍ଜାବରେ ସୁରଭାନଶି ନିର୍ମାତାଙ୍କୁ ବହୁ କ୍ଷତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ।

   Related Posts