Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ପିଟିଲା କାର୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ସି-ସୋର ଘାଟରୁ ଅଜଣା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଭାସି ଆସିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଗଡ : ପଦ୍ମ ବିଭୂଷଣ ଫେରାଇଲେ ପଞ୍ଜାବର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ସିଂହ ବାଦଲ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ହେବନାହିଁ CBSE ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା, ପୂର୍ବଭଳି ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ବାପା ନା’ ରାକ୍ଷସ, ନିଶାଶକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ୧୧ ବର୍ଷର ଝିଅ ସହ କଲା ଦୁଷ୍କର୍ମ !
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ : ହଜିଗଲା ମା’ର ମମତା, ୪ ବର୍ଷ ଝିଅର ଗାଲ କାଟିଦେଲା ସାବତ ମା’ !
  • ||
  • ବଡବିଲ : ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଚାଲିଗଲା ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଛନ୍ତି ୧୧ଟିକିଆ ହାତୀ ପଲ
  • ||
  • ଓ୍ବାଶିଂଟନ୍ : ‘ପିଜ୍ଜା ହଟ୍’ର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିବା ଫ୍ରାଙ୍କ୍ କାର୍ନିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ରେଞ୍ଜର, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଏକକାଳୀନ ୩ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅଫଲାଇନ୍‌ରେ ହେବ ମାଟ୍ରିକ୍ ଏବଂ ଯୁକ୍ତ ୨ ପରୀକ୍ଷା : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ରାଜସ୍ୱ ବିଭାଗ ଓ ପୋଲିସ ବିଭାଗ ମଧ୍ୟରେ ରହୁନି ତାଳମେଳ, ବଢି ଚାଲିଛି ଚୋରି ଓ ଲୁଟ୍, ପ୍ରଶାସନ ହରାଉଛି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ରାଜସ୍ଵ

9/11/2020 at 9:55 PM

ନୀଳଗିରି,୯/୧୧: ନୀଳଗିରି ତହସିଲ ଅଧିନ ବହୁ ସ୍ଥାନରେ ଏବେ ପଥର, ମୋରମ,ବାଲି ଓ ମାଟି ଚୋରି ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି। ରାଜସ୍ୱ ବିଭାଗ ଓ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟରେ ସମନ୍ୱୟ ଅଭାବ ପାଇଁ ଦିନକୁ ଦିନ ଚୋରି ବୃଦ୍ଧିର କାରଣ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରାଜସ୍ୱ ହାନୀ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଆଜି ପୋଲିସ ୩ ଟି ବେଆଇନ ପଥର ଗାଡି ଅଟକ ରଖିବା ସହ ତହସିଲଦାର ମଧ୍ୟ ଦୁଇଟି ଗାଡି ଜବତ କରିଥିବା ଜଣା ପଡ଼ିଛି।

ସୂଚନାରୁ ପ୍ରକାଶ ନୀଳଗିରି ତହସିଲ ଅଧିନ ସୋନ ନଦୀରେ ଦିନରାତି ବାଲି ଚୋରି ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି। ସେହିପରି ପୋଡ଼ାଶୂଳ, ଜଡ଼ିବାଲି, ଅଯୋଧ୍ୟା, ବରମପୁର, ଗୋହିରା, ମାଟିଆଳି, ନରଣପୁର, ମିତ୍ରପୁର, ବେଗୁନିଆ ଅଂଚଳରୁ ଦୈନନ୍ଦିନ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ମୋରମ ଚୋରିହେଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସେହିପରି ପଥର ମଧ୍ୟ ସ୍ଵର୍ଣଚୁଡ଼ ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲ ନିକଟ ରେ ଚୋରି ହେଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ମିତ୍ରପୁର, କେପିମାହାଲ ଅଞ୍ଚଳରୁ ବିପୁଳ ସଂଖ୍ୟାରେ ମାଟି ବାହାରକୁ ଚାଲାଣ ହେଉଛି।

ସେହିପରି ବାଗୁଡି ଅଂଚଳରୁ ବିନା ପରମିଟରେ ପଥର ଆଣି ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗଚ୍ଛିତ କରି ମେଟାଲ ପିଟାଯାଇ ଏହାକୁ ମଧ୍ୟ ବାହାରକୁ ଚାଲାଣ ହେଉଛି। ରାଜସ୍ୱ ବିଭାଗ ପୋଲିସ ସହଯୋଗ କରୁନଥିବାରୁ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇପାରୁନଥିବା କହିଆସୁଛି। ସେହିପରି ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ କର୍ମଚାରୀ ନଥିବା କହି ଆସୁଛି।ଏହାର ଭରପୁର ଫାଇଦା ନେବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି ମାଫିଆ ମାନେ। ଦିନରାତ୍ରୀ ଏକ କରି ରାଜସ୍ୱ ଲୁଟପାଇଁ ସମସ୍ତ ଶକ୍ତି ଲଗାଇଦେଇଛନ୍ତି।

ଦିନକ ତଳେ ବେଆଇନ ବାଲି ବୋଝେଇ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଖସାପଡ଼ିଆ ଅଂଚଳର ଏକ ଟ୍ରାକ୍ଟର କୁ ୧୫ ହଜାର ୨୦୦ ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା କରିଛି ରାଜସ୍ୱ ବିଭାଗ। ସେହିପରି ଗତକାଲି ରାତ୍ରରେ ନୀଳଗିରି ଆଇଆଇସି ପ୍ରଭଞ୍ଜନ ବେହେରାଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ରାତ୍ରି ପେଟ୍ରୋଲିଂ କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ତିନୋଟି ବେଆଇନ ପଥର ବୋଝେଇ ଡ଼ମ୍ଫର ଜବତ କରି ଥାନାରେ ରଖାଯାଇଛି।

ଆଜି ତହସିଲଦାର ଅଶେଷ କୁମାର ନାୟକ ମିତ୍ରପୁର ଅଂଚଳରୁ ଗୋଟିଏ ବେଆଇନ ମାଟି ବୋଝେଇ ଡ଼ମ୍ଫର ଜବତ କରିବା ସହ ଧୋବଶିଳା ଅଂଚଳରୁ ଗୋଟିଏ ଚିଫସ ଗାଡି ଜବତ କରିଛନ୍ତି।ପୋଲିସ ଓ ରାଜସ୍ୱ ବିଭାଗ ମିଳିତ ଭାବେ ଯୋଜନା କରି  ସ୍କ୍ୱାଡ ଗଠନ କରି ଚଢ଼ାଉ ଜାରି ରଖିଲେ ଅଂଚଳରୁ ଚୋରି ରୋକିହେବା ସହ ରାଜସ୍ୱ ବଞ୍ଚାଇବାରେ ସମର୍ଥ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି ସାଧାରଣରେ ମତ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

   Related Posts