Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କୁ ମିଳିବ କରୋନା ଟିକା : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୪ ଡକାୟତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଡିଜିପି ମିଲନ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି ଶୀତର ପ୍ରକୋପ, କନ୍ଧମାଳରେ ୧୫ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||

୩ ଦିନ ପାଇଁ ସତର୍କତା : କେତେକ ରାଜ୍ୟରେ ବଜ୍ରପାତ ସହ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା

26/04/2020 at 11:02 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬।୪: ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁରେ ମଧ୍ୟ ବର୍ଷା ଜାରି ରହିଛି । ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ବଜ୍ରପାତ ଏବଂ କୁଆପଥର ବର୍ଷା ହୋଇଛି । ପାଣିପାଗ ପୂର୍ବାନୁମାନ କହିଛି ଯେ ଅପ୍ରେଲ ୨୬ ତାରିଥରେ ଦେଶର ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସହ ବଜ୍ରପାତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଏହା ପରେ ୨୮ଏବଂ ୨୯ ଅପ୍ରେଲରେ ଉତ୍ତର ପୂର୍ବରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି ।

ଆଗାମୀ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଭାରତ, ଉପ-ହିମାଳୟ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ସିକ୍କିମ, ଝାଡଖଣ୍ଡ, ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ତାମିଲନାଡୁ, କେରଳ, ଦକ୍ଷିଣ କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ଉପକୂଳ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ତେଲେଙ୍ଗାନା, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ଏବଂ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ମୌସୁମୀ ପୂର୍ବ ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ ।

ସ୍କାଏମେଟର ପାଣିପାଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଓଡିଶାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବହୁତ ଖରାପ ପାଗ ରହିଛି । ଆସନ୍ତା ୨୪ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଏହାପରେ ଅପ୍ରେଲ ୨୮ କିମ୍ବା ୨୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବର୍ଷାର ପରିମାଣ ବଡିପାରେ ଏବଂ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ।

ଆସନ୍ତା ୨୪ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତର ଏବଂ ଉପକୂଳ ଓଡିଶା, ଗାଙ୍ଗେଟିକ୍ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ମଣିପୁର, ମିଜୋରାମ ଏବଂ ତ୍ରିପୁରାର କିଛି ଅଞ୍ଚଳରେ ମଧ୍ୟମରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ଆକଳନ କରାଯାଉଛି । ହରିୟାଣା ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀର କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା ଓ ବଜ୍ରପାତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଉତ୍ତର ଏବଂ ପୂର୍ବ ରାଜସ୍ଥାନର କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ଧୂଳିଝଡ ସହ ବଜ୍ରପାତ ଏବଂ ବର୍ଷା ସମ୍ଭବନା ରହିଛି ।

ପଞ୍ଜାବରେ ବଜ୍ରପାତ ଏବଂ ପ୍ରବଳ ପବନ ସହିତ ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ । ଅମୃତସର, ବାର୍ନାଲା, ଫତେହଗଡ ସାହେବ, ଫିରୋଜପୁର, ଗୁରୁଦାସପୁର, ହୋଶିଆରପୁର, ଜଲନ୍ଦର, କାପୁରଥାଲା, କାଥୁଆ, ଲୁଧିଆନା, ମୋଗା, ପଠାନକୋଟ, ପଟିଆଲା, ରୂପନଗର, ସାହିବଜଡା ଅଜିତ ସିଂ ନାଗର, ସାଙ୍ଗରଗଣ, ଶାହରୁଜ, ସିଂହଗର ବର୍ଷା ହେବାର ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି ।

   Related Posts