Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ମହଲରେ ଉଠୁଛି ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ: ୩ ଟାଣୁଆ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଉପରେ ଭାରି ପଡିବେ କି ବେଣୁଧର…

23/10/2020 at 11:57 AM

ବାଲେଶ୍ବର୨୩/୧୦: ବାଲେଶ୍ବର ଉପ ନିର୍ବାଚନ ମୈଦାନରେ ଘମାଘୋଟ୍ ଲଢ଼େଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି। ୩ ପ୍ରମୁଖ ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଟକ୍କର ଦେବାକୁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡିଛନ୍ତି ୯୦ ବର୍ଷର ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବେଣୁଧର ବାରିକ୍। ବେଣୁଙ୍କୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ମହଲରେ ଜୋର ଚର୍ଚ୍ଚା ଲାଗି ରହିଛି। ବେଣୁ ନିଜ ବେଉସା କରି ଗୁଜୁରାଣ ମେଣ୍ଟା ଥାଆନ୍ତି, ହେଲେ ସେ ଉପନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ଆଲୋଚନା ଏବଂ ସମାଲୋଚନା ଲାଗି ରହିଛି। କିଏ କିଏ କହୁଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବା ପଛରେ କିଛି କାରଣ ରହିଛି।

୩ ଦଳର ୩ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଭାରି ପଡିବେନି ତ ବେଣୁ ? ଅନ୍ୟପଟେ କେଉଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭୋଟ୍ ମାଇନ୍ସ କରିବେ ବେଣୁ, ସେନେଇ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି। ସେ ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେଲେ, କେଉଁ ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡିବ, ତାହାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଭୋଟ ଅଙ୍କକଷା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି। ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ବେଣୁଙ୍କୁ ସମସ୍ତେ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବାବେଳେ ଅଭିନେତା, ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏବଂ ଆଇନ୍‌ଜୀବୀମାନେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ବୋଲି ଆଗକୁ ବାହାରିଛନ୍ତି।

ବେଣୁ କହିଛନ୍ତି, ସେ ହାରିଲେ କିମ୍ବା ଜିତିଲେ, ତାଙ୍କୁ କିଛି ଫରକ୍ ପଡିବନି। ହେଲେ ସେ ଯେଉଁ ଭୋଟ୍ ପାଇବେ, ତାହା କେଉଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡିବାପରେ ବୋଲି ରାଜନୈତିକ ମହଲରେ ଗୁଞ୍ଜରଣ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି। ଅନ୍ୟପଟେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ରାଣୀ ପଣ୍ଡା ଏବଂ ଅଭିନେତା ଦାମ ପଣ୍ଡା ବେଣୁଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର ମୈଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସେମାନେ ବିନା ପଇସାରେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଘର ଘର ବୁଲି ଭୋଟ ଭିକ୍ଷା କରିବେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସବୁଆଡ଼େ ଚର୍ଚ୍ଚା ଯେ, ବେଣୁ କେଉଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭୋଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ରୁ ନିଜ ଭୋଟ୍ ହାତେଇବେ।

   Related Posts