Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ICC ଟି-୨୦ ରାଙ୍କିଂ : ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ପାକିସ୍ତାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ମହମ୍ମଦ ରିଜଓ୍ବାନ, ବିରାଟ କୋହଲି (୫) ଏବଂ ଲୋକେସ ରାହୁଲ (୮) ଖସିଲେ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||
  • ସୋର : ଭଙ୍ଗା ଘରୁ ମିଳିଲା ପୁଳା ପୁଳା ରାସନ କାର୍ଡ, ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଆନଯାଇ ଲୁଚାଇ ରଖାଯାଇଥିଲା କାହିଁକି ?
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କ ଭୁଲ୍, ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଗୋଡ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ବସ୍
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ବାଇକ୍ ଚୋରି ରାକେଟ୍ ଠାବ : ୮ ବାଇକ୍ ସହ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : କାଞ୍ଜିପାଣି ଘାଟିରେ ଭାରସ୍ୟାମ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଅଟୋ, ୫ବର୍ଷର ଶିଶୁ ସମେତ ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ୍ : ଦୀର୍ଘ ୧୨ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଲା ଆଖଣ୍ଡଳମଣୀ ପୀଠ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ଯୁକ୍ତ ୩ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଏବଂ ୧୫ରୁ ପିଜି ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ କ୍ଲାସ୍ ଖୋଲିବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ୩ ଦିନ ହେବ ଚିଲିକା ମଝିରେ ଫସିଥିଲା ଡଙ୍ଗା, ୨ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ସହ ୧୦ବର୍ଷର ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ନୀରବତାକୁ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି : କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ରେମଡେସିଭିର ପାଇଁ ପାଦ ଧରି ନେହୁରା ହେଲେ ମହିଳା, ସିଏମଓଙ୍କ ଧମକ- ପୁନର୍ବାର ଆସିଲେ ଜେଲ୍ ପଠାଇ ଦେବି !

27/04/2021 at 11:07 PM

ନୋଏଡା ୨୭।୦୪: ହସ୍ପିଟାଲରେ ଶଯ୍ୟା ଓ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଅଭାବ କାରଣରୁ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଆଖି ବୁଜୁଛନ୍ତି। ଅନେକ ରୋଗୀଙ୍କ ପରିଜନ ରେମଡେସିଭିରଙ୍କ ପାଇଁ ଅନେକ ମେଡିକାଲ ଷ୍ଟୋର ଚକ୍କର କାଟୁଛନ୍ତି। ନୋଏଡାରେ ଏମିତି ଏକ ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଥିରେ ରୋଗୀଙ୍କ ପରିଜନ ସିଏମଓ(ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀ)ଙ୍କ ଆଗରେ ନେହୁରା ହେଉଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପାଦ ତଳେ ମଧ୍ୟ ପଡି ଯାଉଛନ୍ତି। କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ରେମଡେସିଭିର ଡୋଜ୍ ଯୋଗାଡ କରିବାକୁ ଆକୁଳ ନିବେଦନ କରୁଛନ୍ତି।

ନୋଏଡାର ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସୁହାସ ଏଲ ଭାଇ ଏହି ଭିଡିଓ ବିଷୟରେ ପଚାରି ବୁଝି ସିଏମଓଙ୍କୁ ରୋଗୀଙ୍କ ପରିଜନଙ୍କ ସହ ଭଲ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଚେତାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ସିଏମଓଙ୍କ ବ୍ୟବହାର ଠିକ୍ ନରହେ ତେବେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ। ନୋଏଡା ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସନ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି, ଯଦି କେହି ରୋଗୀଙ୍କ ପରିଜନ ସହ ଭଲ ବ୍ୟବହାର ନକରିବେ ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ।  

ନୋଏଡାର ସେକ୍ଟର ୩୯ ଜିଲ୍ଲା ହସ୍ପିଟାଲରେ ଏମିତି କରୁଣ ଦୃଶ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଠାରେ ଜଣେ ମହିଳା କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ସିଏମଓଙ୍କ ପାଦ ଧରି ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ଗୁହାରି କରିଛନ୍ତି। ମହିଳା ସିଏମଓଙ୍କ ପାଦ ଧରି ସାହେବ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରି ଦେବାକୁ ଆକୁଳ ନିବେଦନ କରୁଛନ୍ତି। କେବଳ ସେ ନୁହେଁ ଅନେକ ମହିଳା ସିଏମଓଙ୍କ ପାଦ ଧରି କାନ୍ଦୁଛନ୍ତି।

ଅନ୍ୟପଟେ ସିଏମଓ ସମସ୍ତଙ୍କ ମହିଳାଙ୍କ କାଜଗଧରି ନିଜ କ୍ୟାବିନ୍‌କୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ। ପରେ ମହିଳାଜଣଙ୍କ କହିଛନ୍ତି, ସିଏମଓ ଆଶ୍ଵାସନ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୁଏ ତେବେ ସେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଦେବେ। ମହିଳାମାନେ ପୁନର୍ବାର ଆସିବାକୁ କହିବାରୁ ସିଏମଓ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜେଲ୍ ପଠାଇ ଦେବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ଦିଲ୍ଲୀ ଉପକଣ୍ଠ ନୋଏଡାରେ ମଧ୍ୟ କରୋନାର ପ୍ରକୋପ ଜାରି ରହିଛି। ଔଷଧ ଓ ଅକ୍ସିଜେନ ପାଇଁ ଲୋକେ ଏ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ସେ ହସ୍ପିଟାଲ ଘୁରି ବୁଲୁଛନ୍ତି। ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ଯେ, ଡିଏମଙ୍କୁ ବାଦ୍ ଦେଲେ ବାକି କୌଣସି ବି ଅଧିକାରୀ ଏମିତି ସଙ୍କଟର ଘଡିରେ ନା ସକ୍ରିୟ ଅଛନ୍ତି ନା ସମ୍ବେଦନଶୀଳ।  

   Related Posts