Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ହେଲା ଲାଲସିଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଧାନସଭା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହେବ RTPCR ଟେଷ୍ଟ : ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମହାନଦୀରେ କମିଛି ଜଳ ପ୍ରବାହ, ୫୧୬ ଚେକ୍ ଡ୍ୟାମ୍ କରିଛି ଛତିଶଗଡ : ଜଳସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ବିଜେପିର ଦାବି : ବ୍ୟାରିକେଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ NIAର ୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍, ମାଓ ନେତା ଦୁବାସୀ ଶଙ୍କରକୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଲୋଡିଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରସଙ୍ଗ : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ କହିଲେ- ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ବ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : କେନ୍ଦୁଆ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ଶନି ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟ୍, ଦାନ ବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ଛେଳି ଚୋରକୁ ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ, ପୋଲିସର ଜିମାଦେଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୁନ୍ନୁର ସେନା ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣା ନେଇ ବିଧାନସଭାରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଗତ : ଗୃହରେ ୧ ମିନିଟ୍ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା
  • ||

ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜ ନେବାକୁ ଆସିଥିବା ମହିଳାଙ୍କୁ କୋଭାକ୍ସିନ୍ ବଦଳରେ ଦିଆଗଲା କୋଭିସିଲ୍ଡ, ବିଗିଡିଗଲା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା

12/07/2021 at 9:45 AM

ରାଞ୍ଚି ୧୨/୮ : କରୋନା ମହାମାରୀକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ଦେଶରେ ଟିକାକରଣକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଏହି ଟିକାକରଣ ସମୟରେ ଦୈନିକ ଅନେକ ଚରମ ଅବହେଳା ମଧ୍ୟ ନଜରକୁ ଆସୁଛି । ଏପରି ଏକ ମାମଲା ଝାଡଖଣ୍ଡରୁ ଆସିଛି । ଢାଡଖଣ୍ଡର ରାଜଧାନୀ ରାଞ୍ଚିରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ମହିଳା ଟିକାକରଣର ଦ୍ୱିତୀୟ ମାତ୍ରା ନେବାକୁ ଆସିଥିଲେ । ହେଲେ ତାଙ୍କୁ କୋଭାକ୍ସିନ ବଦଳରେ ଦିଆଯାଇଛି କୋଭିଶିଲ୍ଡ ।

ଟିକାକରଣରେ ଅବହେଳାର ଏହି ମାମଲା ବାରଙ୍ଗଏରେ ଅବସ୍ଥିତ ଆଡଭାନ୍ସ ଡାଇଗ୍ନୋଷ୍ଟିକ୍ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ଆସିଛି । ରବିବାର ଦିନ, ରାଞ୍ଚିର ଶିବାଜୀ ନାଗର ନିବାସୀ ଶିଲା ଦେବୀ ଟୀକାକରଣର ଦ୍ୱିତୀୟ ମାତ୍ରା ନେବାକୁ ଆଡଭାନ୍ସ ଡାଇଗ୍ନୋଷ୍ଟିକ୍ ସେଣ୍ଟରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ପୂର୍ବରୁ ଶିଲା ଦେବୀ କୋଭାକ୍ସିନର ପ୍ରଥମ ଡୋଜ ନେଇଥିଲେ । ଆଉ ୨ୟ ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜ୍ ନେବାକୁ ଆସିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ କୋଭାକ୍ସିନ୍ ପରିବର୍ତ୍ତେ, ଦିଆଯାଇଛି କୋଭେସିଲ୍ଡ ଟିକା ।

ଆଉ ଏଇ ସାମାନ୍ୟ ଅବହେଳା ପାଇଁ ଏବେ ଶିଲା ଦେବୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହୋଇଛି । ଫଳରେ ତାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ତୁରନ୍ତ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ଶିଲା ଦେବୀ ମେଡିକା ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି । ଘଟଣା ଜଣାପଡିବା ପରେ ଶିଲାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି । ପରିବାର ସଦସ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅନେକ ଥର କାଗଜ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଶିଲା ଦେବୀଙ୍କୁ କୋଭାସିନ ବଦଳରେ କୋଭିଶିଲ୍ଡ ବିରୋଧରେ ଟିକା ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ଟିକାକରଣ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଅବହେଳା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଏହି କାରଣରୁ ସେମାନଙ୍କ ରୋଗୀର ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡି ଯାଇଥିଲା ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଭବିଷ୍ୟତରେ ଯଦି ଶିଲା ଦେବୀ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୁଅନ୍ତି । ତେବେ ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଡାକ୍ତରଖାନା ପରିଚାଳନା ଦାୟୀ ବୋଲି ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts