Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାରବାଟୀରେ ହେବନି ଭାରତ-ଓ୍ଵେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍, ଦର୍ଶକ ନିରାଶ
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ ନିଲାମୀ ତାଲିକାରୁ କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍‌ଙ୍କ ସମେତ ଏହି ଖେଳାଳି ବାହାର
  • ||
  • Syed Modi International: ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ପିଭି ସିନ୍ଧୁ, ମାଲଭିକାଙ୍କ ସହ ଟାଇଟଲ୍‌ ମୁକାବିଲା
  • ||
  • IPLରେ ଜଲଓ୍ବା ଦେଖାଇବେ ଶ୍ରୀସନ୍ତ, ନିଲାମୀ ପାଇଁ ବେସ୍‌ ପ୍ରାଇସ୍ ରହିଛି ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର, ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଫା, ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜାରି
  • ||
  • ୟେମେନ ଗଣହତ୍ୟାକୁ ନିନ୍ଦା କଲା ଜାତିସଂଘ, ସାଉଦିର ବିମାନ ଆକ୍ରମଣରେ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ ୭୦ ବିଦ୍ରୋହୀ
  • ||
  • ସୋର : ଟ୍ରକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ନୟନଜୋରିକୁ ଓଲଟିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, କିଛି ଲୋକ ଚାପି ହୋଇ ରହିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକରେ ବିଜେପିକୁ ଝଟ୍‌କା, ଦଳ ଛାଡିଲେ ଶତାଧିକ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଓ କର୍ମୀ
  • ||
  • ୨୦ ମହଲା କୋଠାରେ ଭୀଷଣ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୫ ଆହତ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ ଲକ୍ଷ ୩୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୮୮ ମୃତ
  • ||

‘ଦ ଓୟାର’ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ସମ୍ପାଦକଙ୍କ ବିରୋଧର ଯୋଗୀ ସରକାରଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନକୁ ନିନ୍ଦା, ଦସ୍ତଖତ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କଲେ ୩୫୦୦ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ

16/04/2020 at 10:38 AM

ଲକ୍ଷ୍ନୌ, ୧୬|୦୪:  ନ୍ୟଜ୍ ପୋର୍ଟାଲ ‘ଦ ଓୟାର’ର କରୋନା ଭାଇରସ ଓ ଧାର୍ମିକ ଆୟୋଜନ ସହ ଜଡିତ ଏକ ଖବର ମାମଲାରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ପୋଲିସ ଏହାର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ସମ୍ପାଦକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସିଧାର୍ଥ ବରଦରାଜନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅପରାଧିକ ମୋକଦ୍ଦମା ରୁଜୁ କରିଛି । ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ସରକାରଙ୍କ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନକୁ ସାରା ଦେଶରେ ୩ ହଜାର ୫୦୦ରୁ ଅଧିକ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ଶିକ୍ଷାବିତ, ଅଭିନେତା, ଆଇନ ବିଶେଷଜ୍ଞ, କଳାକାର ଓ ଲେଖକ ରହିଛନ୍ତି । ଏହା ଗଣମାଧ୍ୟମର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ରତା ଉପରେ କୁଠାରଘାତ ବୋଲି ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ବିରୋଧରେ ଜାରି ହୋଇଥିବା ବୟାନରେ ହସ୍ତଖତ କରିଥିବା ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସରକାର ସିଧାର୍ଥ ଓ ‘ଦ ଓୟାର’ ବିରୋଧରେ କରିଥିବା ମାମଲା ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରନ୍ତୁ । ଏହାସହ ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ସେମାନେ ଗଣମାଧ୍ୟମର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ରତା ଉପରେ କୌଣସି ମହାମାରୀ ବାହାନ କରି ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ବୋଲି ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ରାଜନୈତିକ ରାଗ ସୁଝାଇବା ପାଇଁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବାହାନା ନହେଉ ବୋଲି ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ।

କଣ ଥିଲା ଘଟଣା

‘ଦ ଓୟାର’ରେ ତବଲୀଗୀ ଜମାତ ସହ ଜଡିତ ଏକ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା । କିପରି ସାରା ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୮ରେ ଏକ ଧାର୍ମିକ ମେଳା କରାଯାଇଥିଲା ତାହା ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇଥିଲା । ଏହାପରେ ଅଯୋଧ୍ୟା ଓ ଫୈଜାବାଦରେ ଏପ୍ରିଲ ୧ରେ ଦୁଇଟି ଏଫଆଇଆର ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା ।

କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ବିରୋଧରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ହସ୍ତଖତ ଅଭିଯାନ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ପୂର୍ବତନ ଜଷ୍ଟିସ ମଦନ ବି ଲୋକୁର, ମଦ୍ରାସ ହାଇକୋର୍ଟର ଜଜ୍ ଥିବା କେ ଚନ୍ଦ୍ରୁ ଓ ପାଟନା ହାଇକୋର୍ଟର ଜଷ୍ଟିସ ଅଜସା ପ୍ରକାଶ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହାସହ ପୂର୍ବତନ ନୌସେନା ଅଧିକାରୀ ରାମଦାସ ଓ ଆଡମିରାଲ ବିଷ୍ଣୁ ଭାଗବତ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ଦସ୍ତଖତ କରିଛନ୍ତି । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବତନ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଯସୋବନ୍ତ ସିହ୍ନା, ପୂର୍ବତନ ବୈଦେଶିକ ସଚିବ ଶିବଶଙ୍କର, ସୁଜାତା ସିଂ ମଧ୍ୟ ୟୁପି ସରକାରଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts