Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ନେତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ପ୍ରତିବାଦ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କଲା ବିଜେପି
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାରରେ ଧବଳେଶ୍ଵର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||

କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଭୟରେ ମାନବିକତା ଭୁଲି ଗଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ, ଧମକ ଚମକ ଦେଇ ଯାଯାବରଙ୍କୁ ଗାଁରୁ ତଡି ଦେଲେ

24/05/2021 at 10:30 PM

ପାଟଣା : କରୋନା କାଳରେ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ପାଟଣା ବ୍ଲକ ମଲ୍ଲୀପଶି ଗ୍ରାମରେ ଘଟିଛି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। କରୋନା ମହାମାରୀ ଭୟରେ ମାନବିକତା ଭୁଲିଗଲେ ମଲ୍ଲିପଶି ଗ୍ରାମବାସୀ । ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ନାଗପୁର ଜିଲା ଅଞ୍ଚଳର  ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ପରିବାରର  ପାଖାପାଖି ୩୦୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଲୋକେ ଆସି ପାଟଣା ଥାନା ମୂଷାଖରୀ ପଞ୍ଚାୟତ  ମଲ୍ଲୀପଶି ବଜାର ହାଟ ପଡିଆରେ ରହି ଆଖ ପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲୋକଙ୍କ ହାତ ଦେଖି ଓ  ଜଡିବୁଟି ବିକ୍ରି କରି ଗୁଜୁରାଣ ମେଣ୍ଟାଉଥିଲେ।

କିନ୍ତୁ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଲକଡାଉନ ଅବଧି ବଢାଇବାରୁ ଏଠାରେ  ଭୋକ ଉପାସରେ ରହିଥିଲେ ଏହି ନାଗପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକ। ଅନ୍ୟପଟେ ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ତାଙ୍କୁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇ ନଥିଲା । ଜୀବନକୁ ଆଦରି  ଭୋକ ଉପାସରେ ରହୁଥିବା ବେଳେ  ଆଜି ଅପରାହ୍ନରେ କିନ୍ତୁ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଗ୍ରାମର କିଛି ମହିଳା ଓ ପୁରୁଷ କରୋନା କାଳରେ ମାନବିକତାକୁ ଭୁଲିଯାଇ  ଏକ ଜୁଟ ହୋଇ ଗାଁରୁ ପଳାଇବାକୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଧମକ ଚମକ ଦେଇଥିଲେ। ଫଳରେ କିଛି ପରିବାର ଭୟଭୀତ ହୋଇ ପଳାଇ ଯାଇଥିବା ଜଣା ପଡ଼ିଛି ।

ହେଲେ ଏଠି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଏଠାରେ ଏତେ ପରିବାର ଫସି ରହିଥିବା ଖବର ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ପାଖରେ କେମିତି ରହିଲା ନାହିଁ ଆଉ ଯଦି ଥିଲା ତାଙ୍କୁ ପଠାଇବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କାହିଁକି କରାଗଲା ନାହିଁ। ପ୍ରଶାସନର ଦାୟିତ୍ୱହୀନତା ଯୋଗୁଁ ଏଭଳି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଆଜି ମଲ୍ଲିପଶିରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ପାଟଣା ଥାନା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ କରୋନା ଭୟରେ ବାହାର ଲୋକଙ୍କୁ ପଠାଇବା ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଦାବି କରି ଆସୁଥିଲେ। ଅନ୍ୟପଟେ ଏ  ସମ୍ପର୍କରେ ପାଟଣା ବିଡ଼ିଓ ଈଶ୍ୱର ଚନ୍ଦ୍ର ନାଏକ ଓ ମୂଷାଖରୀ ସରପଞ୍ଚ ଭାମାମଣି ଦାସଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଫୋନ ଯୋଗେ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଫୋନ ଉଠାଇ ନଥିଲେ।

   Related Posts