Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସଜାଗ ବଲାଙ୍ଗୀର ପ୍ରଶାସନ, ସଚେତନତା ସହ ଷ୍ଟେସନରେ ଯାଞ୍ଚ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜୋରଦାର୍
  • ||
  • ନବୀନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ପିଏମ୍ କିଷାନ ସମ୍ମାନ ନିଧି ଯୋଜନାରେ ଲୋଡିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ
  • ||
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହେଲା ନୋଟିସ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ହଷ୍ଟେଲ ଫେରିବାକୁ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ୨ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ମୃତ ! ନର୍ସ ଓ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କଲେ ବାପା
  • ||
  • ଓଲଟି ପଡିଲା ପ୍ରିନ୍ସ, ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୬ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଷ୍ଟିୟରିଂ ଉପରୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟି ପଡିଲା ଟ୍ରକ, ୬ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନରେ ପ୍ରତ୍ନତାତ୍ତ୍ବିକ ଖନନ : ମିଳିଲା ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମ ସହ ଜଡ଼ିତ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ

23/09/2019 at 11:55 AM

ଏହି କଥା ତ ଆପଣ ବି ଶୁଣିଥିବେ ଯେ ଭଗବାନ ସବୁଠି ଅଛନ୍ତି ଭାରତ ହେଉ କିମ୍ବା ପାକିସ୍ତାନ। ଆପଣ ଭାବୁଥିବେ ଯେ ଆମେ ପାକିସ୍ତାନ କଥା କାହିଁକି କହୁଛୁ । ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଯେ ପାକିସ୍ତାନର ଏକ ମନ୍ଦିରରୁ ଖନନ ସମୟରେ କେତେକ ବହୁମୂଲ୍ୟ ମୂର୍ତ୍ତି ମିଳିଛି ଯାହା ବିଷୟରେ ଶୁଣିଲେ କାହାକୁ ବିଶ୍ବାସ ହେବ ନାହିଁ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ମୂର୍ତ୍ତି କରାଚୀର ସୋଲଜର ବଜାରର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶ୍ରୀ ପୁଞ୍ଜ ମୁଖୀ ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରର ଖନନ ସମୟରେ ମିଳିଛି। ଏହି ପ୍ରାଚୀନ ମୂର୍ତ୍ତିଗୁଡ଼ିକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ମୂଲ୍ୟବାନ ବୋଲି ଜଣା ପଡ଼ିଛି।

ଏହି ମୂର୍ତ୍ତିଗୁଡ଼ିକ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ପଥରରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଏଥିରେ ସିନ୍ଦୁର ଦାଗ ରହିଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଖନନ ସମୟରେ ଏହି ମୂର୍ତ୍ତିଗୁଡ଼ିକ ସହ ଏକ ଯଜ୍ଞକୁଣ୍ଡ ଏବଂ ଛୋଟ ସୁଡ଼ଙ୍ଗ ମିଳିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଅସ୍ଥି କଳଶ ମିଳିଛି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏହା କୌଣସି ସାଧୁ ସନ୍ଥଙ୍କର କାରଣ ଏହି କଳଶ ପାଖରେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କେତେକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜିନିଷ ମିଳିଛି। ଖନନ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ କହିଛନ୍ତି ଏଗୁଡ଼ିକ ଦେଖି ଲାଗୁଛି ଏହା ୧୫୦୦ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ।

   Related Posts