Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଅଂଳେଇ ମନ୍ଦିରରୁ ଦାନବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ସୁନାବେଡ଼ା ଟିଟିଏସରେ ଛାତ୍ର ଅଶାନ୍ତି, ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ଟଙ୍କା ନମିଳିବାରୁ ବିକ୍ଷୋଭ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ୪ ଚୋରା ଦେଶୀ ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ, ୨ଶହ ଲିଟରରୁ ଅଧିକ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଘଷିପୁରା ଥାନା ଦୀପପାଳ ଗାଁରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଘର ଭିତରୁ ମିଳିଲା ନବ ବିବାହିତାଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବାପଘର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଧରାକୋଟ ଥାନା ସୁଂଦୁରିଆପଲି ଗାଁ ନିକଟ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀରେ ବୁଡି ବୃଦ୍ଧା ମୃତ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ବୁଡିଗଲେ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୭୯ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୪୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ କମିବନି ବର୍ଷା, ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ
  • ||
  • ବଳଙ୍ଗା ଥାନାରେ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଫାଟିଗଲା କାନ୍ଥ, ଆସବାବପତ୍ର ନଷ୍ଟ
  • ||

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଦଶମ ଓ ଦ୍ଵାଦଶ ଅଫ ଲାଇନ କ୍ଲାସ, ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ୪୮% ଉପସ୍ଥାନ

26/07/2021 at 10:07 PM

ଢେଙ୍କାନାଳ ୨୬।୦୭: ମହାମାରୀ କୋଭିଡ ଯୋଗୁ ଦୀର୍ଘ ମାସ ଧରି ବନ୍ଦ ରହିଥିବା ସ୍କୁଲ ଆଜିଠାରୁ ଖୋଲିଛି। ସରକାରଙ୍କ ଘୋଷଣା ମୁତାବକ ପ୍ରଥମ ଦଫାରେ  ଆଜିଠାରୁ ଦଶମ ଓ ଦ୍ଵାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପିଲାଙ୍କ ଅଫ ଲାଇନ ପାଠପଢା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

ସୂଚନା ଥାଉକି, ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ପୂର୍ବରୁ ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ ଗୁଡିକ  ସଫା ସୁତୁରା କରାଯିବା ସହ ସଠିକ ଭାବେ ସାନିଟାଇଜ କରାଯାଇଛି ।  କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମଣକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ପିଲାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସ୍କୁଲକୁ ପ୍ରବେଶ ବେଳେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା, ମାସ୍କ ଓ ସାନିଟାଇଜ କରି  ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଗାଇଡ଼ ଲାଇନ ପରେ କ୍ଲାସ ରୁମ କୁ ଛଡ଼ାଯାଇଛି। କ୍ଲାସରେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଇଛି ।  ସକାଳ ୧୦ଟାରୁ ମଧ୍ୟନ୍ନ ସାଢ଼େ ଗୋଟାଏ ଯାଏ ଏହି ଅଫଳାଇନ ପାଠପଢା ହୋଇଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି ।

ତେବେ ଢେଙ୍କାନାଲ ଜିଲ୍ଲାରେ ସରକାରୀ ସ୍କୁଲର ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀରେ ମୋଟ ୧୫ ହଜାର ୪୧୫ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୭ ହଜାର୪୫୧ ଜଣ ସ୍କୁଲରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଅଫଳାଇନ କ୍ଲାସରେ ପାଠ  ପଢିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଯାହା ଫଳରେ ଜିଲ୍ଲାରେ ସରକାରୀ ସ୍କୁଲ ଶତକଡା ୪୮ପ୍ରତିଶତ ପିଲାଙ୍କ ଉପସ୍ଥାନ ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଅପରପକ୍ଷରେ ଜିଲାରେ  ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ମାନଙ୍କରେ  ମାତ୍ର ଶତକଡା ୨୫ ପ୍ରତିଶତ ଉପସ୍ଥାନ ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଜିଲ୍ଲାରେ ଘରୋଇସ୍କୁଲରେ  ମୋଟ ୯୮୩ଜଣ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ  ମାତ୍ର ୨୪୭ ଜଣ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଅଫ ଲାଇନ ଉପସ୍ଥାନ ରହିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ତେବେ ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବା ପରେ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମହଲରେ ଉତ୍ସାହ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ପିଲା ମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସ୍କୁଲରେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା , ପ୍ରତେକ ପିଲ୍ଲା ମାସ୍କ ଓ ସାନିଟାଇଜ କରାଯିବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଶେଷ ଭାବେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥିବା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ସ୍କୁଲର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ।

   Related Posts