Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ବାଇକ୍-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା : ଜଣେ ମୃତ, ତିନି ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ବ୍ଲକ୍ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଶୁଭେନ୍ଦୁ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ଆକ୍ସନ : ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି ବେଳେ ହିଂସା ପରେ ୧୫ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ରାତିରେ ଘରକୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସେବାୟତଙ୍କ ପୁଣି କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ, ପ୍ରତିଦିନ ୫୦ ସେବାୟତଙ୍କ ହେବ ଆର୍‌ଟିପିସିଆର୍
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଭାକ୍‌ସିନ୍‌ ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ଯକର୍ମୀ
  • ||

ଆମେରିକାରୁ ଫେରିଥିବା ମହିଳାଙ୍କ ଅଚାନକ ମୃତ୍ୟୁ: ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ କରୋନା ନୁହେଁ ତ? ମୁଣ୍ଡରେ ହାତ ଦେଲାଣି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ…

22/03/2020 at 4:50 PM

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ୨୨/୩: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ପ୍ରଭାବରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କ ମନରେ କୋକୁୟା ଭୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏହି ସମୟରେ ଆମେରିକାରୁ ଫେରିଥିବା ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କର ଅଚାନକ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ହରିଦ୍ବାର​ରେ ହଇଚୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।  ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପୋଲିସ୍‌ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀମାନେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଖୋଜୁଛନ୍ତି। ତେବେ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ନାହିଁ। ଅନ୍ୟପଟେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ଗୁଜୁରଣ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ କରୋନା ନୁହେଁ ତ? ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ମନରେ ଏଭଳି ଆଶଙ୍କା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ହରିଦ୍ବାର ବାସିନ୍ଦା ବିଏଚ୍‌ଇଏଲ୍‌ର ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଉଭୟ ପୁଅକୁ ଦେଖା କରିବା ଲାଗି ଆମେରିକା ଯାଇଥିଲେ। ପୁଅ ସହ ଦେଖା କରି ପ୍ରାୟ ୧୫ ଦିନ ପରେ ଆମେରିକାରୁ ଫେରିଥିଲେ। ଶନିବାର ସକାଳେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ହଠାତ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇ ପଡିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ହସ୍ପିଟାଲ ନେବା ବାଟରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ  ହୋଇଥିଲା। ମୃତା ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ କହିବା ଅନୁସାରେ ଆମେରିକାରୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଉଭୟଙ୍କ ସ୍କ୍ରିନିଂ ଟେଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା।

ଅନ୍ୟପଟେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରଶ୍ନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି। ଉଭୟଙ୍କ ସ୍କ୍ରିନିଂ ଟେଷ୍ଟ ପରେ ସେମାନେ ଆଉ କାହା  ସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ନାହାନ୍ତି ତ? ଯଦି କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥାଏ, ତେବେ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଅବସ୍ଥା କିପରି ଥିବ, ତାହାକୁ ନେଇ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଚିନ୍ତିରେ ପଡିଛି।

   Related Posts