Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୩୫୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୧୧ ମୃତ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ଓମିକ୍ରନ ଗଞ୍ଜାମକୁ ବିପଦ : ବଢିବ ସଂକ୍ରମଣ ! ସତର୍କ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ମାଗିଲେ ଲାଞ୍ଚ, ନଦେବାରୁ ଆକ୍ରମଣ କରି କଲେ ଲହୁଲୁହାଣ
  • ||
  • ଆଉ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ବଦଳିବ ପାଗ : ୧୧ରୁ କମିଯିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆସୁଛନ୍ତି ପୁଟିନ : ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭେଟିବେ, ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା
  • ||

ବାତ୍ୟା ‘ଅମ୍ଫାନ’କୁ ନେଇ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ରାଜ୍ୟ ସରକାର

18/05/2020 at 8:55 PM

ଭଦ୍ରକ୧୮/୫: ବାତ୍ୟାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶାସନିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋରଦାର କରାଯାଇଛି । ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାର ସମୁଦ୍ର ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଚାନ୍ଦବାଲି, ବାସୁଦେବପୁର ଏବଂ ଧାମରା ଉପକୂଳରେ ବାତ୍ୟା ପ୍ରକୋପ କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହି ଉପକୂଳରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି । ସାହାଯ୍ୟ ଏବଂ ଉଦ୍ଧାର ସକାଶେ ଧାମରା ଏବଂ ଚାନ୍ଦବାଲି କୁ ୨ ଟି NDRF  ଟିମ୍ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ  ଆଜି ବାସୁଦେବପୁର କୁ ଓଡ୍ରାଫ୍ଟ ର ଏକ ଟିମ୍ କୁ ପଠାଯାଇଛି । ସେହିଭଳି ଭଦ୍ରକ ହେଡକ୍ୱାଟରରେ ଜରୁରୀ କାଳୀନ ସେବା ଯୋଗାଇ ଦେବା ସକାଶେ ଗୋଟିଏ ଓଡ୍ରାଫ୍ଟ ଟିମକୁ  ରଖାଯାଇଛି ।

ସମୁଦ୍ର ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଅଂଚଳରେ ଡ଼ାକବାଜି ଯନ୍ତ୍ର ଯୋଗେ ଲୋକଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକ ସ୍ଥଳେ ନିରାପଦ ଜାଗାକୁ ଚାଲିଯିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି । ନେସ୍କୋ ତରଫରୁ ୫ଟି କଟର ମେସିନ ଯୋଗାଇଦିଆଯାଇଛି । ଅବଶ୍ୟକସ୍ଥଳେ ndrf ଓ ଓଡ୍ରାଫ ବ୍ୟବହାର କରିବ । ପୋକଲୀନ ଓ ଜେସିବି ମେସିନ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିଛି । ପଶୁସମ୍ପଦ ପାଇଁ ଭେଟେନାରୀ ବିଭାଗ ର ଏକ କୁଇକ ରେସପନ୍ସ ଟିମ ବୁଲୁଛି । ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ର ୭ ଟି ଟିମ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିଛି । ଆବଶ୍ୟକ ସ୍ଥଳେ ndrf ଓ ଓଡ୍ରାଫ ଯାଇନଥିବା ବ୍ଲକକୁ ପଠାଯିବ ।

ଅନ୍ୟପଟେ ପୋଲିସ ଡିଜି ଅଭୟ ଆଜି ଭଦ୍ରକ ଆସି ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତ୍ୟା ର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି । ଭଦ୍ରକ ଏସପି ରାଜେଶ ପଣ୍ଡିତ ଓ ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଆଇଜି ଦିପ୍ତେଶ ପଟନାୟକ ଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ଡିଜି ଅଭୟ ଭଦ୍ରକ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ କ୍ୟାମ୍ପ ରେ ପ୍ରବାସୀ ଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଦିଆଯାଉଥିବା ସ୍ଥାନ ବୁଲି ଦେଖିଛନ୍ତି । ପ୍ରବାସୀ ଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ରେ କରୋନା ସ୍ଥିତି , ପ୍ରବାସୀ ଙ୍କ ସୁବିଧା ପାଇଁ ଖାଦ୍ୟ ଓ ପରିବହନ ସହ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତ୍ୟା ପାଇଁ ସହଯୋଗ ଆବଶ୍ୟକ ହେଲେ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ବାତ୍ୟା ଅମ୍ଫାନ୍‌ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଭଦ୍ରକରେ ପହଞ୍ଚିଲା ndrf ଓ ଓଡ୍ରାଫ ।  ବାସୁଦେବପୁର ଓ ଭଦ୍ରକ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ମୁତୟନ । ପୂର୍ବରୁ ୨ଟି ndrf ୟୁନିଟ ଚାନ୍ଦବାଲି ଓ ଧାମରାରେ ମୁତୟନ ହୋଇଛନ୍ତି ।  ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତ୍ୟା ପାଇଁ ndrf ର ସଚେତନତା । ଗାଁ ଗାଁ ବୁଲି ଡ଼ାକବାଜି ଯନ୍ତ୍ର ଦ୍ୱାରା ଗ୍ରାମବାସୀ ଙ୍କୁ ସଚେତନ କରୁଛନ୍ତି । ଝାଟିମାଟି ଘରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ବାତ୍ୟା ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀ କୁ ଯିବାକୁ ନିବେଦନ କରୁଛି ndraf ।

   Related Posts