Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ଅପରାଧୀର ଛୁରା ମାଡରେ ଅପରାଧୀ ମୃତ
  • ||
  • ବାଙ୍କୀରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବୋମାମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ନୟାକୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣିଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ହତ୍ୟା ପରେ ଦୁଇ ସନ୍ତାନ ସହ ନିଜ ଦେହରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୬୯୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ପୁଣି ବର୍ଷାର ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଆମେରିକୀୟ ନୌସେନା ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଦୁଇ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁଆସୁଣୀ ଛକରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

କୋଭିଡ୍-୧୯ ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଯାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପଞ୍ଜିକରଣ ପାଇଁ ସାନି ଅପିଲ୍‌ କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର: କଥା ନ ମାନିଲେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ

14/04/2020 at 8:35 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୪/୪: ରାଜ୍ୟରେ ବଢିଲା କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା । ଦିନକରେ ଆଉ ୫ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଫଳରେ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ସଂଖ୍ୟା ୬୦ ଛୁଇଁଛି । ଆଜି ଚିହ୍ନଟ ୫ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଯାଜପୁରର ଜଣେ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ୪ଜଣ ଭୁବନେଶ୍ବରର । ଭୁବନେଶ୍ବରର ୪ ପଜିଟିଭଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଝାରପଡାର, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ବମିଖାଲର । ସବୁ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଟ୍ରାଭେଲ ହିଷ୍ଟ୍ରି ଦେଇଛି ରାଜ୍ୟ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ । ଝାରପଡା ୬୦ ନମ୍ବର ଆକ୍ରାନ୍ତ ଜଣେ ୫୦ ବର୍ଷିୟ ପରୁଷ । ସେ ୪୨ ନମ୍ବର ରୋଗୀଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିଲେ ।

ସେହିଭଳି ବମିଖାଲର ୩ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ଭିତରୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ସମସ୍ତେ ପୂର୍ବରୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବମିଖାଲ ଅଞ୍ଚଳର ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ୭୫ ବର୍ଷିୟ ବୃଦ୍ଧ ଅଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଯାଜପୁର ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍ କୋଲକୋତାର ଏକ ମାଛ ଓ ପରିବା ବୋଝେଇ ଗାଡି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ଜାଫରପୁର ପଞ୍ଚାୟତ କିଛି ଗାଁକୁ ସିଲ୍ କରିଦେଇଛି ପୋଲିସ । ଏହାକୁ ମିଶାଇ ଯାଜପୁରରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ।

ସେପଟେ ସରକାର ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ସାମ୍ପଲ ପରୀକ୍ଷା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ବ ଦେଇଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ଦୈନିକ ୨ ଶହରୁ ୩ ଶହ ସାମ୍ପଲ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଗତକାଲି ୫୬୪ ଜଣଙ୍କ ସ୍ବାବ୍ ଟେଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି । ଏହି ସଂଖ୍ୟାକୁ ୮ଶହକୁ ବଢାଇବାକୁ ଯୋଜନା ହୋଇଛି । ସେପଟେ ଯେଉଁମାନେ କୋଭିଡ ୧୯ ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ତୁରନ୍ତ ୧୦୪କୁ ଫୋନ୍ କରି ନାଁ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ସରକାର ସାନି ଅପିଲ୍ କରିଛନ୍ତି । ନଚେତ୍ ସେମାନେଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି କୋଭିଡ-୧୯ ମୁଖପାତ୍ର ସୁବ୍ରତ ବାଗଚୀ ଚେତାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ।ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୧୯ ଜିଲ୍ଲାରେ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାସରିଛି । ବାକି ୧ ଜିଲ୍ଲାରେ ସପ୍ତାହେ ଭିତରେ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଯିବ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts