Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ବଦଳିଯିବ ଏହି ନିୟମ, ଆପଣଙ୍କ ପକେଟ୍ ଉପରେ ପଡିବ ସିଧାସଳଖ ପ୍ରଭାବ

27/10/2020 at 5:06 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭।୧୦: ଦେଶରେ ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ରୋଷେଇ ଗ୍ୟାସ୍ ସଂପର୍କିତ ନିୟମରେ ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ନଭେମ୍ଵର ୧ରୁ ବିନା ଓଟିପିରେ ସିଲିଣ୍ଡର ମିଳିବ ନାହିଁ। ଏବେ ଆପଣଙ୍କର ଘରୋଇ ଗ୍ୟାସ୍‌ ସିଲିଣ୍ଡରର ହୋମ ଡେଲିଭରୀ ପ୍ରକ୍ରିୟା ପୂର୍ବ ପରି ରହିବ ନାହିଁ। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଚୋରି ରୋକିବା ଓ ଉପଯୁକ୍ତ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଚିହ୍ନଟ ପାଇଁ ତୈଳ କମ୍ପାନୀ ନୂତନ ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡରର ନୂତନ ଡେଲିଭରି ସିଷ୍ଟମ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏହି ନୂତନ ସିଷ୍ଟମକୁ ଡିଏସି ନାମ ଦିଆଯାଇଛି ଅର୍ଥାତ ଡେଲିଭରି ଅଥେନଟିକେସନ କୋଡ୍। ଏହା ପ୍ରଥମେ ୧୦୦ ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟିରେ ଲାଗୁ ହେବ। ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ସିଲିଣ୍ଡର ଦାମରେ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ।

କେବଳ ବୁକିଂ କରି ଦେଲେ ସିଲିଣ୍ଡର ଡେଲିଭରି ହେବ ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କ ପଞ୍ଜୀକୃତ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବରରେ ଏକ କୋଡ୍ ପଠାଯିବ। ସେହି କୋଡ୍‌ଙ୍କୁ ଆପଣ ଯେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡେଲିଭରି ବୟକୁ ଦେଖାଇବେ ନାହିଁ ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣଙ୍କୁ ସିଲିଣ୍ଡର ଡେଲିଭରି ହେବ ନାହିଁ। ଯଦି କୌଣସି ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ଅପଡେଟ୍ ନାହିଁ ତେବେ ଡେଲିଭରି  ବୟ  ପାଖରେ ଏକ ଆପ୍‌ ରହିବ, ଯାହା ଜରିଆରେ ସେ ରିୟଲ ଟାଇମ୍‌ରେ ନମ୍ଵର ଅପଡେଟ୍ କରି ଦେବେ ଏବଂ ଏହା ପରେ କୋଡ୍ ଜେନେରେଟ୍ ହୋଇ ପାରିବ।

ନୂତନ ସିଷ୍ଟମରେ ସେହି ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ମୁସ୍କିଲ ବଢିବ ଯାହାଙ୍କ ଠିକଣା ଓ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ଭୁଲ୍ ରହିଛି। ତେଣୁ ଏହି ପରି ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସିଲିଣ୍ଡର ଡେଲିଭରି ରୋକି ଦିଆଯାଇପାରେ। ତୈଳ କମ୍ପାନୀ ପ୍ରଥମେ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ୧୦୦ ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟିରେ ଲାଗୁ କରିବେ। ପରେ ଧିରେ ଧିରେ ଅନ୍ୟ ସହରରେ ଲାଗୁ କରାଯାଇପାରେ। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଏହି ସିଷ୍ଟମ କର୍ମସିଆଲ ସିଲିଣ୍ଡର ଉପରେ ଲାଗୁ ହେବ ନାହିଁ।

   Related Posts