Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଘୋଷଣା, ଟି-୨୦ ୱାର୍ଲ୍ଡ କପ୍‌ ପରେ ଛାଡ଼ିବେ କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍‌ ପଦ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଇଂଜିନିୟର, ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୫୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୧୯ ଓ ୨୦ରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା : IMD ଡିଜି
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରିରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳିବିନିମୟ, ଛତ୍ରଭଙ୍ଗ ଦେଲେ ମାଓବାଦୀ : କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଠାବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶୁକ୍ରବାର ବନ୍ଦ ରହିବ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ବିଶେଷ ନୀତି ଯୋଗୁଁ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିପାରିବେନି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ସୋର : ଫୁଲୁଛି କାଂଶ ବାଂଶ ନଦୀ, ବଢୁଛି ଜଳସ୍ତର : ଚିନ୍ତାରେ ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ
  • ||
  • ଖଣ୍ଡପଡା : ରଥିଆ ନାଳରେ ଭାସି ବୃଦ୍ଧ ନିଖୋଜ, ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନାଳରେ ଭାସିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ମହାନଦୀ ବନ୍ୟାଜଳରେ ବୁଡି ଗାଡି ଚାଳକ ନିଖୋଜ, ଇଟାଭାଟିକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ପାଣିରେ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ ବାପା-ପୁଅ, ଠାବ ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୮୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଥାନାକୁ ଆସିଥିଲେ ମହିଳା, ପୋଲିସ କହିଲା ‘ତୁମେ ସୁନ୍ଦର ଅଛ ଦ୍ବିତୀୟ ବିବାହ କରନିଅ’

1/12/2018 at 5:12 PM

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ୦୧|୧୨: ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସରୋଜନୀ ନଗରର ଜଣେ ମହିଳା ପୋଲିସ ବିରୋଧରେ ଆଣିଛନ୍ତି ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଥାନାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ମାତ୍ର ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଉପଦେଶ ଦେଲେ ଯେ, ‘ତୁମେ ସୁନ୍ଦର ଅଛ, ଦ୍ବିତୀୟ ବିବାହ କରିନିଅ’ । ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ପୋଲିସର ଏଭଳି ଦୁର୍ବ୍ୟବହାରର ଅଭିଯୋଗ ଆଶା ଜ୍ୟୋତି କେନ୍ଦ୍ରରେ କରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ସରୋଜନୀ ନଗର ନିବାସୀ କିରଣ ନାମ୍ନୀ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଆଜାଦ କନୌଜିୟା ପ୍ରତି ଦିନ ମାରପିଟ୍ କରୁଥିଲେ । ଗତ ସୋମବାର ଦିନ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଅସହ୍ୟ ଭାବେ ପିଟିଲେ । ଫଳରେ ସେ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ସରୋଜନୀ ନଗର ଥାନାରେ ଯାଇ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଥାନା ଅଧିକାରୀ ମାରପିଟ୍ ନେଇ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଦେଲେ ଏବଂ ମେଡିକାଲ ରିପୋର୍ଟ ପାଇଁ ସିଏଚସିକୁ ପଠାଇଦେଲେ । ଯେତେବେଳେ କିରଣ ପୁର୍ନବାର ମେଡିକାଲ ରିପୋର୍ଟ  ଆଣିବାପାଇଁ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯଦି ତୁମ ସ୍ବାମୀ ତୁମ ସହ ମାରପିଟ୍ କରୁଛି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ମହିଳା ସହ ରହୁଛି ତେବେ ‘ତୁମେ ତ ସୁନ୍ଦର ଅଛ,ଦ୍ବିତୀୟ ବିବାହ କରିନିଅ’ ।

କିରଣଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ସେ ଏହାର ଆପତ୍ତି କରିବା ସହ ମେଡିକାଲ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଥିଲେ ମାତ୍ର ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ ମନାକରିବା ସହ ସେଠାରୁ ତାଙ୍କୁ ବାହାର କରିଦେଇଥିଲା । ଏହାପରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସେ ଆଶା ଜ୍ୟୋତି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଘରୋଇ ହିଂସା ଏବଂ ସରୋଜନୀ ନଗର ପୋଲିସର କାରନାମା ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ଦାୟର କଲେ ।

ଆଶା ଜ୍ୟୋତି କେନ୍ଦ୍ର କିରଣଙ୍କର ମେଡିକାଲ ଯାଞ୍ଚ କରାଇଲେ । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ କିରଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ପାଖାପାଖି ୧୩ଟି ସ୍ଥାନରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା । ମେଡିକାଲ ରିପୋର୍ଟ ଏବଂ ପ୍ରାର୍ଥନା ରିପୋର୍ଟ ଆଧାରରେ ଆଶା ଜ୍ୟୋତି କେନ୍ଦ୍ରର ଇନଚାର୍ଜ କିରଣଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଘରୋଇ ହିଂସାର କାର୍ଯାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ପାଇଁ କହିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ପୋଲିସ ଦ୍ବାରା କରାଯାଇଥିବା ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ଏସପିକୁ ଚିଠି ଲେଖିବା ପାଇଁ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts