Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୨୦୧୦ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||

ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଥାନାକୁ ଆସିଥିଲେ ମହିଳା, ପୋଲିସ କହିଲା ‘ତୁମେ ସୁନ୍ଦର ଅଛ ଦ୍ବିତୀୟ ବିବାହ କରନିଅ’

1/12/2018 at 5:12 PM

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ୦୧|୧୨: ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସରୋଜନୀ ନଗରର ଜଣେ ମହିଳା ପୋଲିସ ବିରୋଧରେ ଆଣିଛନ୍ତି ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଥାନାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ମାତ୍ର ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଉପଦେଶ ଦେଲେ ଯେ, ‘ତୁମେ ସୁନ୍ଦର ଅଛ, ଦ୍ବିତୀୟ ବିବାହ କରିନିଅ’ । ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ପୋଲିସର ଏଭଳି ଦୁର୍ବ୍ୟବହାରର ଅଭିଯୋଗ ଆଶା ଜ୍ୟୋତି କେନ୍ଦ୍ରରେ କରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ସରୋଜନୀ ନଗର ନିବାସୀ କିରଣ ନାମ୍ନୀ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଆଜାଦ କନୌଜିୟା ପ୍ରତି ଦିନ ମାରପିଟ୍ କରୁଥିଲେ । ଗତ ସୋମବାର ଦିନ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଅସହ୍ୟ ଭାବେ ପିଟିଲେ । ଫଳରେ ସେ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ସରୋଜନୀ ନଗର ଥାନାରେ ଯାଇ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଥାନା ଅଧିକାରୀ ମାରପିଟ୍ ନେଇ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଦେଲେ ଏବଂ ମେଡିକାଲ ରିପୋର୍ଟ ପାଇଁ ସିଏଚସିକୁ ପଠାଇଦେଲେ । ଯେତେବେଳେ କିରଣ ପୁର୍ନବାର ମେଡିକାଲ ରିପୋର୍ଟ  ଆଣିବାପାଇଁ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯଦି ତୁମ ସ୍ବାମୀ ତୁମ ସହ ମାରପିଟ୍ କରୁଛି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ମହିଳା ସହ ରହୁଛି ତେବେ ‘ତୁମେ ତ ସୁନ୍ଦର ଅଛ,ଦ୍ବିତୀୟ ବିବାହ କରିନିଅ’ ।

କିରଣଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ସେ ଏହାର ଆପତ୍ତି କରିବା ସହ ମେଡିକାଲ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଥିଲେ ମାତ୍ର ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ ମନାକରିବା ସହ ସେଠାରୁ ତାଙ୍କୁ ବାହାର କରିଦେଇଥିଲା । ଏହାପରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସେ ଆଶା ଜ୍ୟୋତି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଘରୋଇ ହିଂସା ଏବଂ ସରୋଜନୀ ନଗର ପୋଲିସର କାରନାମା ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ଦାୟର କଲେ ।

ଆଶା ଜ୍ୟୋତି କେନ୍ଦ୍ର କିରଣଙ୍କର ମେଡିକାଲ ଯାଞ୍ଚ କରାଇଲେ । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ କିରଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ପାଖାପାଖି ୧୩ଟି ସ୍ଥାନରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା । ମେଡିକାଲ ରିପୋର୍ଟ ଏବଂ ପ୍ରାର୍ଥନା ରିପୋର୍ଟ ଆଧାରରେ ଆଶା ଜ୍ୟୋତି କେନ୍ଦ୍ରର ଇନଚାର୍ଜ କିରଣଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଘରୋଇ ହିଂସାର କାର୍ଯାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ପାଇଁ କହିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ପୋଲିସ ଦ୍ବାରା କରାଯାଇଥିବା ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ଏସପିକୁ ଚିଠି ଲେଖିବା ପାଇଁ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts