Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||

ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ୍-୧୯ ପଜିଟିଭ୍‌ଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬୦ ଛୁଇଁଲା, ଶେଷ ୫ ଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଯାଜପୁରର ଏବଂ ୪ ଭୁବନେଶ୍ବରର

14/04/2020 at 4:43 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୪/୪: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଯାଜପୁରରେ ଜଣେ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ୪ଜଣ। ଏହି ୫ କୋଭିଡ-୧୯ ପଜିଟିଭଙ୍କୁ ମିଶାଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୬୦ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ରାଜ୍ୟ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ କହିଛନ୍ତି ଗତକାଲି ୫୬୪ ଜଣଙ୍କର ନମୁନା ପରୀକ୍ଷଣ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ସେଥିରୁ ୫ଜଣଙ୍କର ପଜିଟିଭ ଆସିଛି।

ଯାଜପୁର ଜାଫରପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ୬୧ ବର୍ଷୀୟ ବ୍ୟକ୍ତି କୋଭିଡ-୧୯ ଦ୍ବାରା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ୪ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଝାରପଡା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଏବଂ ବମିଖାଲର ୩ ଜଣ । ଯାଜପୁର ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ଟ୍ରାଭେଲ ଲିଷ୍ଟ ଜାରି ହୋଇଛି।

ସେ କୋଲକାତାରୁ ଫେରିଥିଲେ। ସେପଟେ ଝାରପଡାର ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ଜଣେ ପୁରୁଷ ଓ ତାଙ୍କର ବୟସ ୫୧ ବର୍ଷ। ସେ ରାଜ୍ୟର ୪୨ ତମ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିଲେ। ସେହିପରି ବମିଖାଲ ଅଞ୍ଚଳର ସଂକ୍ରମିତ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ୫୧ ବର୍ଷୀୟ ମହିଳା ଏବଂ ୫୦ ଓ ୭୫ ବର୍ଷ ବୟସର ଦୁଇଜଣ ପୁରୁଷ ରହିଛନ୍ତି।

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏହି ସୂଚନା ଦେବାବେଳେ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଟେଷ୍ଟିଂ ପଦ୍ଧତି ଓ ପରିମାଣ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି।

ସେ କହିଛନ୍ତି ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରତିଦିନ ୨୫୦ ପାଖାପାଖି ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସୋମବାର ସେହି ପରିମାଣ ୫୬୪କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

   Related Posts