Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ବର ମାଗିଲା ବୁଲେଟ, ଭାଙ୍ଗିଗଲା ବାହାଘର: ମାମଲା ଏବେ ଥାନାରେ

21/03/2020 at 3:46 PM

ପୁରୀ୨୧/୩: ବୁଲେଟ୍ ଭାଙ୍ଗିଦେଲା ନିର୍ବନ୍ଧ। ବିବାହ ତାରିଖ ସ୍ଥିର ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ କାର୍ଡ ମଧ୍ୟ ଛପା ସରିଥିଲା । ଏପରିକି ବିବାହ ମଣ୍ଡପ ଓ ଡେକୋରେସନ୍‌ ପାଇଁ ଆଡ୍‌ଭାନ୍ସ ମଧ୍ୟ ଦିଆସରିଥିଲା । ହେଲେ ହଠାତ୍‌ ବଢିଥିଲା ଯୌତୁକର ମାପ । ଯେତିକି ନେଇଥିଲେ ତା’ ଠାରୁ ଆହୁରି ଅଧିକ ଦାବି କରି ବରପକ୍ଷ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ ବିଭ୍ରାଟ। ଗୋଟିଏ ବୁଲେଟ୍‌ ସହ ଆଉ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଓ ସୁନା ଗହଣା ଦାବି କରି ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ବାହାଘର। ଶେଷରେ ବରପକ୍ଷ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏତଲା ଦେଲେ କନ୍ୟା । ଏନେଇ କୁମ୍ଭାରପଡା ଥାନାରେ ଏତଲା ହୋଇଥିବାବେଳେ ପୁଲିସ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଅନୁସନ୍ଧାନ ।

ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, କନ୍ୟାପକ୍ଷ ସଦର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ହୋଇଥିବାବେଳେ ସେମାନେ କୁମ୍ଭାରପଡା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିଲେ । କନ୍ୟା ହେଲେ ପୂଜା (ଛଦ୍ମନାମ) । ଟାଉନ୍‌ ଥାନା ଅଧୀନ ମଙ୍ଗଳା ମଙ୍ଗଳାମୁଣ୍ଡି ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଯୁବକ ସହ ପୂଜାଙ୍କ ବିବାହ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଥମେ ବରପକ୍ଷ ଯୌତୁକ ନେବେନାହିଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଗତ ୧୧ ତାରିଖରେ ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ମନ୍ଦିରରେ ନିର୍ବନ୍ଧ ପାଇଁ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା । ହେଲେ ମନ୍ଦିରରେ କନ୍ୟାପକ୍ଷ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେଦିନ ଆସିନଥିଲେ ବରପକ୍ଷ । ଯୋଗାଯୋଗ କରିବା ପରେ ଯୌତୁକ ଦାବି କରିଥିଲେ ବରପକ୍ଷ। ତେଣୁ ଲୋକନିନ୍ଦା ଭୟରେ ରାଜିହେଲେ କନ୍ୟାପକ୍ଷ । ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା, ସୁନା ଗହଣା, ସୁଟ୍‌କେଶ୍‌ ଯୌତୁକ ଭାବେ ଦିଆଯିବା ପରେ ନିର୍ବନ୍ଧ ହୋଇଥିଲା।

ସେହିଦିନ ଆଖଣ୍ଡଳମଣି ମନ୍ଦିରରେ କନ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଭୋଜି ଆୟୋଜନ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା । ମେ ୩ ତାରିଖରେ ବିବାହ ପାଇଁ ଦିନ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିନେଇ ବିବାହ ମଣ୍ଡପ, ଡେକୋରେସନ୍‌ ପାଇଁ ଆଡ୍‌ଭାନ୍ସ ଦିଆଯାଇଥିଲା। କାର୍ଡ ଛପାଯାଇ କନ୍ୟାପାଇଁ ସମସ୍ତ ଗହଣା ମଧ୍ୟ କିଣାଯାଇଥିଲା । ଏପରିକି ବର ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଅଳଙ୍କାର କଣିଦେଇଥିଲେ କନ୍ୟାପକ୍ଷ । ସାହି ପଡୋଶୀ ଓ ବନ୍ଧୁଘରେ ବିବାହ ପାଇଁ ଜଣାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ହେଲେ ହଠାତ୍‌ ଗତ ୧୪ ତାରିଖରେ ବିବାହ ପାଇଁ ରାଜି ହେଲେ ନାହିଁ ବରପକ୍ଷ ।

ଏହାର କାରଣ ପଚାରିବାରୁ ବରପକ୍ଷ ଏକ ବୁଲେଟ୍‌, ଅଧିକ ସୁନାଗହଣା ଓ ଆସବାବପତ୍ର ଦାବି କରିଥିଲେ । କନ୍ୟାପକ୍ଷ ନେହୁରା ହୋଇଥିଲେ ବରପକ୍ଷ ଶୁଣିନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ପରେ ଗତ ୧୮ ତାରିଖରେ କନ୍ୟା ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର ବର ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ । ହେଲେ ସେଠାରେ ନିଜେ ବର ସେମାନଙ୍କୁ ମାଡ ମାରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଚିରିତ୍ର ସଂହାର କରି କନ୍ୟା ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ପରିବାର ସହ ବର ଏଭଳି କାଣ୍ଡ ଘଟାଇଥିବା ଏତଲାରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି । ଏନେଇ ନିଜେ କନ୍ୟା ଥାନରେ ଏତଲା ଦେଇଥିବାବେଳେ କୁମ୍ଭାରପଡା ଥାନା ପୁଲିସ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ କରୁଛି ।

   Related Posts