Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୧୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୭୨୩୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍, ଦଳରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଟି. ନଟରାଜନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ! ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ପଙ୍ଖାରେ ଝୁଲି ପଡିଲେ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜକୋଟ : କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ, ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭକ୍ତ ବ୍ୟାକୁଳ
  • ||
  • ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ: ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭକ୍ତ ବ୍ୟାକୁଳ
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ : ଟସ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ପ୍ରଥମେ କରିବ ବ୍ୟାଟିଂ
  • ||
  • ଚଳିତ ବର୍ଷ ବିନ୍ଦୁସାଗରରେ ଡଙ୍ଗା ଭସା ଉପରେ ରୋକ୍, ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲା ବିଏମସି
  • ||

ସଚିନଙ୍କୁ କୋଟିପତି ବନାଇଥିଲେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି, ଗୋଟିଏ ବିଜ୍ଞାପନ ପରେ ବଢିଥିଲା ମାଷ୍ଟରବ୍ଲାଷ୍ଟରଙ୍କ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ ଭାଲ୍ୟୁ

25/04/2020 at 5:02 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୫|୦୪:     ଅତି କମ ବୟସରୁ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିଥିବା ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଦିନେ କ୍ରିକେଟର ଭଗବାନ ଭାବେ ପରିଚିତ ହେବେ ବୋଲି କେହି କେବେ ଭାବିନଥିଲେ । ୧୯୯୦ ମସିହାରେ ସେ କ୍ରିକେଟରେ ଏକ ବଡ ନାଁ ହୋଇ ସାରିଥିଲେ । ଅଧିକ ଅର୍ଥ ଉପାର୍ଜନ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ପଛରେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ହାତ ରହିଛି । ତାଙ୍କୁ ବହୁତ କମ ଲୋକ ଜାଣିଛନ୍ତି ।

ଏହି ବ୍ୟବସାୟୀ କେବଳ ସଚିନଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ନୁହେଁ କ୍ରିକେଟର ଟିଭି କଭରେଜରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ । ସେ ମାତ୍ର ୧୫ ଜଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନେଇ ବଡ ବଡ କମ୍ପାନୀଙ୍କୁ ଚିନ୍ତାରେ ପକାଇ ଦେଇଥିଲେ । ୧୯୯୫ ଅକ୍ଟୋବରରେ କୌଣସି ଏକ କମ୍ପାନୀ ସଚିନଙ୍କ ସହ ୫ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୨୭ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଡିଲ୍ କରିଥିବା ଖବର ଆସିଥିଲା । ଓ୍ୱାଲ୍ଡ୍ ଟେଲ୍ ନାମକ ଏହି ଅଜଣା କମ୍ପାନୀ ସହ ଏହି ଡିଲ୍ କରିଥିଲେ ସଚିନ । ଏହି କମ୍ପାନୀ ୧୯୯୬ ବିଶ୍ୱକପ ବ୍ରଡକାଷ୍ଟ ରାଇଟସ୍ ମଧ୍ୟ ହାସଲ କରିଥିଲା । ଏହାର ପାର୍ଟନର ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ରହିଥିଲେ ।

ସେତେବେଳେ ସଚିନଙ୍କ ପାଖରେ ବିଜ୍ଞାପନର ଅଭାବ ନଥିଲା । ସେ ବର୍ଷକୁ ୫୦ ଦିନ ସୁଟିଂରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହୁଥିଲେ । ଓ୍ୱାଲ୍ଡ୍ ଟେଲ୍ ସହ ଡିଲ୍ ପରେ ସଚିନ ରିବକ ସହ ଡିଲ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିଲେ । ଅନେକ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ସଚିନଙ୍କ ଏହି ଡିଲକୁ ନାପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ । ଏହା ସଚିନଙ୍କୁ ବିଗାଡି ଦେବ, ସଚିନ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହେଁ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ପରେ ଏହି କମ୍ପାନୀର ମୁଖ୍ୟ ଭାରତୀୟ ବଂଶୋଦ୍ଭବ ମାର୍କ୍ ମସ୍କରହେନ୍ସ ବୋଲି ଜଣାପଡିଥିଲା । ସେ ଆମେରିକାରେ ରହୁଥିଲେ । 

ବେଙ୍ଗାଲୁରରେ ରହୁଥିବା ମାର୍କ ପାଠ ପଢା ସାରି ଆମରିକା ଚାଲିଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ସେ ଆମେରିକା ଟିଭି ସିବିଏସର ରେଡିଓ ଗ୍ରୁପରେ ସେଲସମ୍ୟାନ ଭାବେ କ୍ୟାରିଅର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ସିବିଏସ ୧୯୮୦ରେ ଦୂରଦର୍ଶନକୁ ୩୦ ପ୍ରତିଶତ ଅର୍ଥ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ରାଜିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ତତ୍କାଳୀନ ସରକାର ଏହାକୁ ମଞ୍ଜୁରି ଦେଇନଥିଲେ ।  ପରେ ମାର୍କ ନିଜ କମ୍ପାନୀ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ସେ ଆମେରିକା ଫୁଟବଲ୍ ଫେଡେରସନ ସହ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି।

୧୯୯୭ରେ ମାର୍କଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ଦେଢକୋଟି ଡଲାରର ବିଜନେସ୍ କରିଥିଲା । ସେହି ସମୟରେ ମୋଟ ୧୫ଜଣ କମ୍ପାନୀରେ କାମ କରୁଥିଲେ । ୧୯୯୫ରେ ସେ ସଚିନଙ୍କ ସହ ୭୫ ଲକ୍ଷ ଡଲାରରେ ଡିଲ୍ କରିଥିଲେ । ପରେ ସଚିନ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କୁ ମାର୍କଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ କରାଇଥିଲେ ।ଏହାପରଠୁ ସଚିନଙ୍କ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ ଭାଲ୍ୟୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା ।

   Related Posts