Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ପୋଷିଛନ୍ତି ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଅଜଗର, ୮ ଇଞ୍ଚ୍‌ରୁ ହେଲାଣି ୧୮ ଫୁଟ୍, ଦେଖନ୍ତୁ ଭୟଙ୍କର ଦୃଶ୍ୟ

14/11/2019 at 4:02 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୪/୧୧: ଅଧିକାଂଶ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଅଜବ ପ୍ରକାର ସୌକ୍‌ ଥାଏ । ଏମିତି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଛନ୍ତି ଯାହାଙ୍କ ସୌକ୍‌ ସଂପର୍କରେ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ । ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଘରେ ଏକ ଜୀବନ ନେଲାଭଳି ପ୍ରାଣୀ ପାଳିଛନ୍ତି । ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ପିଲା ଓ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ରହୁଛନ୍ତି ତଥାପି ତାଙ୍କ  ମନରେ ଭୟ ନାହିଁ। ଇଂଲଣ୍ଡର ଟଓ୍ବେକ୍ସବରୀ ସହରରେ ଏଭଳି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

୩୧ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ମାକର୍ସ ହାବସ୍‌ ଏକ ୧୮ ଫୁଟ୍‌ର ଗୋଟିଏ ଅଜଗର ସାପ ପାଳିଛନ୍ତି । ଶ୍ରଦ୍ଧାରେ ସେ ଏହି ଅଜଗରକୁ ହେକ୍ସୀ ଡାକନ୍ତି। ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ତିନୋଟି କୋଠରୀ ବିଶିଷ୍ଟ ଘରେ ଅଜଗର ସାପ ସହ ମାକର୍ସ ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର ରହୁଛନ୍ତି।

ଏତେ ଲମ୍ବା ଭୟଙ୍କର ପ୍ରାଣୀ ସହ ରହିବା ଛୋଟ କଥା ନୁହେଁ । ଏହି ସାପ ମଣିଷ ଓ ପଶୁ, ପକ୍ଷୀଙ୍କୁ ନିଜର ଆହାର ଭାବି ସିଧା ଗିଳି ଦେଇଥାଏ ।  ଆଇଟି କମ୍ପାନୀରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ମାକର୍ସ ହାବସ ଏହି ସାପକୁ ପାଳିବରେ ହଜାର ହଜାର  ପାଉଣ୍ଡ ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏହି ଅଜଗର ସାପ ଉପରେ ମାକର୍ସଙ୍କ ବହୁତ ଭରସା ରହିଛି।

୮ ବର୍ଷ ତଳେ ମାକର୍ସ ଏହି ସାପକୁ କିଣିଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ ଏହି ସାପର ଲମ୍ବ ୮ ଇଞ୍ଚ୍‌ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏବେ ଏହି ଅଜଗର  ସାପର ଲମ୍ବ  ୧୮ ଫୁଟ୍‌ ହେବା ସହ ୧୦୦ କିଲୋର ଓଜନ ମଧ୍ୟ ହେବ।।

   Related Posts