Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ‘ଓମିକ୍ରନ’ ଆତଙ୍କ ! ବିଦେଶ ଫେରନ୍ତା ୧୨ ରୋଗୀ LNJPରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ପାଖାପାଖି ୧୫ ବର୍ଷ ତଳେ ଶେଷଥର ପାଇଁ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଫାଶୀ, କିଏ ସେ ବ୍ୟକ୍ତି, ଏବେ ବି ଦେଶର ଝିଅମାନେ ନ୍ୟାୟ ଅପେକ୍ଷାରେ, ପଢ଼ନ୍ତୁ ପୂରା ଘଟଣା

7/12/2019 at 8:39 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୭/୧୨: ହାଇଦ୍ରାବାଦର ମହିଳା ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀଙ୍କ ଏନକାଉଣ୍ଟକୁ ନେଇ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ସବୁ ସତ୍ତ୍ବେ ବି ଦେଶର ଝିଅମାନେ ନ୍ୟାୟ ପାଇବା ପାଇଁ ଲମ୍ବା ସମୟ ଧରି ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡ଼ୁଛି। ତାହା ଭିତରେ ବିନା ପ୍ରମାଣରେ ବି ଅଧାରୁ ଅଧିକ ଦୋଷୀ ନିର୍ଦ୍ଦୋଶ ଖସି ଯାଉଛନ୍ତି। ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦେବା ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଣ୍ଡ ବିଧାନରେ ଏକ ନିୟମ ରହିଛି। ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ପାଖାପାଖି ୧୫ ବର୍ଷ ତଳେ ଶେଷଥର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫାଶୀ ଦିଆଯାଇଥିବା ନଜୀର ରହିଛି।

ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ୨୦୦୪ ମସିହାରେ ଜଣେ ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀକୁ ଫାଶୀ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଧନଞ୍ଜୟ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ୧୪ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମକରି ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା। ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ୨୦୦୪  ମସିହା ଅଗଷ୍ଟ ୧୪ ତାରିଖରେ କୋଲକୋତାର ଅଲିପୋର ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଜେଲରେ ଧନଞ୍ଜୟକୁ ଫାଶୀ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ସେହି ଦିନ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜନ୍ମଦିନ ଥିଲା। ୧୯୯୧ ମସିହା ପରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ଏହା ପ୍ରଥମ ଫାଶୀ ଥିଲା।

୨୦୧୭ ମସିହାରେ ଅଲଗା ଅଲଗା ମାମଲାରେ ୧୦୯ ଜଣଙ୍କୁ ଫାଶୀ ସଜା ଶୁଣାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ୪୩ ଜଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ଜଡିତ ରହିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ୨୪ ଜଣଙ୍କୁ ଅଦାଲତ ଫାଶୀ ସଜା ଶୁଣାଇଛନ୍ତି। ୨୦୧୨ ମସିହାରେ ନିର୍ଭୟାଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଯାଇଥିଲା।  ଦୀର୍ଘ ୭ ବର୍ଷ ପରେ ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀମାନେ ଜେଲ ଅଛନ୍ତି।

   Related Posts