Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ ସ୍ବର୍ଗ ଦ୍ବାରରୁ ହଟିଲା କଟକଣା, ସଂକ୍ରମଣ କମୁଥିବାରୁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ‘କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ହେବ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ସିରିଜ୍, ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଭରସା ରଖିବାକୁ ହେବ’: ହରଭଜନ ସିଂହ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ବଜେଟ୍‌ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ଡାକିଲା ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ ରଣନୀତି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୧,୧୫୭ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୬୫୩ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ.ଜୟଶଙ୍କରଙ୍କୁ କରୋନା, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍
  • ||
  • ମହାକାଶରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଛି ସ୍ପେସଏକ୍ସର ଫାଲକନ-୯, ବିପଦରେ ଭାରତର ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର ଉପାଧ୍ୟାୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୦୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୧୧୬୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରାଣୀ, ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୋନାଲିସା
  • ||

ପୋଲିସ୍‌ ଗାଡି ଜବତ କରିବା ମାମଲା: ୩ଥର ଅଣ୍ଡରଟେକିଂ ନିୟମ ବରିଷ୍ଠ ଓ ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ, ଡାକ୍ତର-ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ପରିଚୟ ପତ୍ର ଦେଖାଇ ଯିବେ

10/04/2020 at 2:28 PM

କଟକ୧୦/୪: ୯ ତାରିଖ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମାରେ ସଂଶୋଧନ କରିଛନ୍ତି ହାଇକୋର୍ଟ। ଗାଡ଼ି ଚାଳକଙ୍କ ଗାଡି ଜବତ କରି ୩ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଣ୍ଡରଟେକିଂ ଲେଖି ଗାଡି ଛାଡିବା ଛାଡିବାକୁ ଗତକାଲି ଅର୍ଥାତ ୯ ତାରିଖରେ ଜାରି ହୋଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ହାଇକୋର୍ଟ ଉ​‌ଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ। ଭୁବନେଶ୍ବର ମହାନଗର ନିଗମ( ବିଏମ୍‌ସି) ଏବଂ କଟକ ମହାନଗର ନିଗମ (ସିଏସି)ରେ ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଗାଡି ଚାଳକଙ୍କ ଗାଡି ଜବତ ନକରିବାକୁ ପୋଲିସ୍‌କୁ ନେଇ ୯ ତାରିଖରେ ହାଇକୋର୍ଟ ଏପରି କହିଥିଲେ। ତିନିଥର ଅଣ୍ଡରଟେକିଂ ପରେ ବି ବିଏମ୍‌ସି ଏବଂ ସିଏମସିରେ ଗାଡି ଚାଳକମାନେ ଅମାନିଆ ହୋଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କାଲି ହାଇକୋର୍ଟ ତାଙ୍କ ରାୟରେ କହିଥିଲେ। ଏହାସହ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକୀୟ ସାମଗ୍ରୀର ଉପଲବ୍ଧତା ନେଇ ମଧ୍ୟ କୋର୍ଟ କହିଥିଲେ।

ତେବେ ଗୁରୁବାର ରାୟର ପୁନଃ ତର୍ଜମା ଲାଗି ଆଡ୍‌ଭୋକେଟ ଜେନେରାଲ ଭି.କେ ମହାନ୍ତି ଏବଂ ଅତିରିକ୍ତ ସରକାରୀ ଓକିଲ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ। ବିଏମ୍‌ସି ଏବଂ ସିଏମ୍‌ସିରେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଲାଗି ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଭେଣ୍ଡିଂ ଜୋନ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉଛି। ଲୋକମାନେ ଚାଲି ଚାଲି ଯିବା ପରିସର ଭିତରେ ଏସବୁ ଭେଣ୍ଡିଂ ଜୋନ୍‌ରେ ତେଜରାତି ସାମଗ୍ରୀ ସହ କ୍ଷୀର, ପନିପରିବା ଉପଲବ୍ଧ କରାଯାଉଥିବା ସରକାର ପକ୍ଷରୁ କୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଯାଇଥିଲା।

ଏହାର ବିଚାର କରି ବାଇକ୍ ଚାଳକଙ୍କଠାରୁ ୩ଥର ଅଣ୍ଡରଟେକିଂ ନିଆଯିବା ନିୟମରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି ହାଇକୋର୍ଟ। ଏହି ଅଣ୍ଡରଟେକିଂ ନିୟମ କେବଳ ବରିଷ୍ଠ ଏବଂ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ପାଇଁ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ହେବ। ଏହାସହ ଡାକ୍ତର ଏବଂ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ବିନା ବାଧାରେ ତଥା ସେମାନଙ୍କ ପରିଚୟପତ୍ର ଓ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଖାଇ ଚଳାଚଳ କରି ପାରିବେ, ସେଥିପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେବେ ବୋଲି କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି

   Related Posts