Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଶ୍ଵସ୍ତି: କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୮୦୯ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ମେଡିକାଲରେ ଚାକିରୀ ଦେବାକୁ କହି ଠକୁଥିଲା ଯୁବକ, ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଠାବ, ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ନାଁରେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଏତଲା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅନଲାଇନରେ ନିର୍ମାଲ୍ୟ ବିକ୍ରି କରିବା ନେଇ ସିଂହଦ୍ବାର ଥାନାରେ ଆମାଜନ ଇଣ୍ଡିଆ ବିରୋଧରେ ସେବାୟତଙ୍କ ଏତଲା
  • ||

ମିଳିଲାନି ଗାଡ଼ି, ମିିଳିନାନି ଡଙ୍ଗା : ତଥାପି ଅଟକିଲାନି ବାହାଘର , ନଦୀ ପାଣିରେ ପଶି ବର ଗଲା କନ୍ୟା ଘର

25/05/2020 at 8:02 AM

ଭୋପାଳ ୨୫।୦୫ : ଦେଶରେ କରୋନା ଜନିକ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ଯାହାକି ୪ର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଦେଶରେ ଲକ୍‌ଡ଼ାଉନ୍‌ ଲାଗୁ ହେବା ଦିନ ଠାରୁ ବାହାଘର ପରି ଅନେକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗିଛି । ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ଲାଗି ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଅନେକ ଅନେକ ପ୍ରକାର ବାହାଘର ହେଉଥିବାର ଖବର ଆସିଛି । ଏହିଭଳି ଖବର ଆସିଛି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ବାଲାଘାଟ ଅଞ୍ଚଳରୁ , ଯେଉଁଠାରେ ଏକ ନିଆରା ବାହାଘର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ବାହାଘରରେ ବରଯାତ୍ରୀ ନେବା  ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ଅନୁମତି ଦେଇନଥିଲା । ଶେଷରେ ବର ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଦୁଇ ରାଜ୍ୟ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଥିବା ନଦୀକୁ ପାର୍‌ କରି କନ୍ୟା ଘରକୁ ଯିବା ପାଇଁ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ । ଶେଷରେ କିଛି ବରଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ନଦୀପାର କରିଥିଲେ ବର , ଏବଂ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ କନ୍ୟାର ବାପା ଘରେ ।  

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ବର (ଇନ୍ଦ୍ରମେଘ ) ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଗୋନ୍ଦିଆ ଜିଲ୍ଲା ଧୋପାବାଡା ଗାଁର ବାସିନ୍ଦୀ । ବାହାଘର ପାଇଁ ବରଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ବରଯାତ୍ରୀ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନର ଅନୁମତି ମାଗିଥିଲେ ।  କିନ୍ତୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସରକାର  କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢୁଥିବାର ଦେଖି ପ୍ରଶାସନ ଅନୁମତି ଦେଇନଥିଲା । ତେବେ ପ୍ରଶାସନ ଅନୁମତି ନଦେବାରୁ ଶେଷରେ ଚାଲି ଚାଲି ନଦୀ ପାର୍‌ ହୋଇ କନ୍ୟା ଘରକୁ ବରଯାତ୍ରୀ ନେବାକୁ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ ବର । ଶେଷରେ କିଛି ବରଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଯାତ୍ରୀ।  ବର ପ୍ରଥମେ ବାଇକ ଯୋଗେ  ନଦୀ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା , ଏବଂ ପରେ  ଚାଲି ଚାଲି  ଦୁଇ ରାଜ୍ୟର ମଧ୍ୟରେ ବହୁଥିବା ନଦୀ ପାର ହୋଇ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ବାଲାଘାଟର ଓକୋଳା ଗାଁରେ ଥିବା କନ୍ୟାର ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଯିବା ପାଇଁ ନଦୀ ପାର୍‌ ହୋଇ କନ୍ୟା ଘରେ ପହଞ୍ଚିଯାଇଥିଲେ ବର । ବିବାହ ହେଲା ଏବଂ କନ୍ୟାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ସେହି ରାସ୍ତାରେ ନିଜ ଘରକୁ ଆଣିଥିଲେ ବର ।  ବାହାଘର ହେବା ସମୟରେ ଉଭୟ ପଟର ଲୋକେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଉପରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥିଲେ ।  ତେବେ ନଦୀ ପାର୍‌ ହୋଇ ବର ଓ କନ୍ୟା  ଆସିଥିବାର ଖବର ଶୁଣି ପ୍ରଶାସନ ତୁରନ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିଲା । ନଦୀ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଏହି ରାସ୍ତାକୁ ସିଲ୍‌ କରିଦେଇଛି । ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାର ଦେଖି ଏହା ରାସ୍ତାରେ ଅନ୍ୟାମାନେ କିପରି ଯିବାଆସିବା କରିପାରିବେ ନାହିଁ ସେଥିପାଇଁ ଏହା ରାସ୍ତାକୁ ସିଲ୍‌  କରିଦେଇଛି ପ୍ରଶାସନ ।

କରୋନା ଜନିତ ଲକ୍‌ଡ଼ାଉନ୍‌ ସମୟରେ ବାହାଘର ନେଇ ବଡଧରଣର ଆୟୋଜନ ତ ହେଉନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟରେ ନିଆରା ବାହାଘରର ଚିତ୍ର ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଏହିଭଳି ବାହାଘରେ ସବୁବେଳେ ସାଧାରଣଲୋକଙ୍କ ମନରେ ସ୍ମରଣୀୟ ହୋଇ ରହିବ ।

   Related Posts