Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୬୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦୫୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୬୨୨୬ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ: ବଲୁଚିସ୍ତାନ ଚେକ୍ ପୋଷ୍ଟ ଉପରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା, ୧୦ ସୈନିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଲ୍ୟାମ୍ପ୍ସ ଏମ୍‌ଡି, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଭି. ଅନନ୍ତ ନାଗେଶ୍ୱରନ ହେବେ ଭାରତର ଆଗାମୀ ମୁଖ୍ୟ ଆର୍ଥିକ ପରାମର୍ଶଦାତା, ଅତିଶୀଘ୍ର ଘୋଷଣା କରିପାରନ୍ତି ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନରେ ପଶି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କଟୁରୀରେ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଛଡାଇନେଲେ ୭୦ହଜାର ଟଙ୍କା
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ଚାଲାଣ ବେଳେ ୧୪ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର, ଷ୍ଟେସନ ଯିବା ବାଟରେ ଧରିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୩ ଦିନ ଯାଏଁ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ୬ ଜିଲ୍ଲା ବେଶୀ ଥରିବ
  • ||

ମିଳିଲାନି ଗାଡ଼ି, ମିିଳିନାନି ଡଙ୍ଗା : ତଥାପି ଅଟକିଲାନି ବାହାଘର , ନଦୀ ପାଣିରେ ପଶି ବର ଗଲା କନ୍ୟା ଘର

25/05/2020 at 8:02 AM

ଭୋପାଳ ୨୫।୦୫ : ଦେଶରେ କରୋନା ଜନିକ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ଯାହାକି ୪ର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଦେଶରେ ଲକ୍‌ଡ଼ାଉନ୍‌ ଲାଗୁ ହେବା ଦିନ ଠାରୁ ବାହାଘର ପରି ଅନେକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗିଛି । ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ଲାଗି ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଅନେକ ଅନେକ ପ୍ରକାର ବାହାଘର ହେଉଥିବାର ଖବର ଆସିଛି । ଏହିଭଳି ଖବର ଆସିଛି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ବାଲାଘାଟ ଅଞ୍ଚଳରୁ , ଯେଉଁଠାରେ ଏକ ନିଆରା ବାହାଘର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ବାହାଘରରେ ବରଯାତ୍ରୀ ନେବା  ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ଅନୁମତି ଦେଇନଥିଲା । ଶେଷରେ ବର ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଦୁଇ ରାଜ୍ୟ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଥିବା ନଦୀକୁ ପାର୍‌ କରି କନ୍ୟା ଘରକୁ ଯିବା ପାଇଁ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ । ଶେଷରେ କିଛି ବରଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ନଦୀପାର କରିଥିଲେ ବର , ଏବଂ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ କନ୍ୟାର ବାପା ଘରେ ।  

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ବର (ଇନ୍ଦ୍ରମେଘ ) ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଗୋନ୍ଦିଆ ଜିଲ୍ଲା ଧୋପାବାଡା ଗାଁର ବାସିନ୍ଦୀ । ବାହାଘର ପାଇଁ ବରଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ବରଯାତ୍ରୀ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନର ଅନୁମତି ମାଗିଥିଲେ ।  କିନ୍ତୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସରକାର  କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢୁଥିବାର ଦେଖି ପ୍ରଶାସନ ଅନୁମତି ଦେଇନଥିଲା । ତେବେ ପ୍ରଶାସନ ଅନୁମତି ନଦେବାରୁ ଶେଷରେ ଚାଲି ଚାଲି ନଦୀ ପାର୍‌ ହୋଇ କନ୍ୟା ଘରକୁ ବରଯାତ୍ରୀ ନେବାକୁ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ ବର । ଶେଷରେ କିଛି ବରଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଯାତ୍ରୀ।  ବର ପ୍ରଥମେ ବାଇକ ଯୋଗେ  ନଦୀ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା , ଏବଂ ପରେ  ଚାଲି ଚାଲି  ଦୁଇ ରାଜ୍ୟର ମଧ୍ୟରେ ବହୁଥିବା ନଦୀ ପାର ହୋଇ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ବାଲାଘାଟର ଓକୋଳା ଗାଁରେ ଥିବା କନ୍ୟାର ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଯିବା ପାଇଁ ନଦୀ ପାର୍‌ ହୋଇ କନ୍ୟା ଘରେ ପହଞ୍ଚିଯାଇଥିଲେ ବର । ବିବାହ ହେଲା ଏବଂ କନ୍ୟାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ସେହି ରାସ୍ତାରେ ନିଜ ଘରକୁ ଆଣିଥିଲେ ବର ।  ବାହାଘର ହେବା ସମୟରେ ଉଭୟ ପଟର ଲୋକେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଉପରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥିଲେ ।  ତେବେ ନଦୀ ପାର୍‌ ହୋଇ ବର ଓ କନ୍ୟା  ଆସିଥିବାର ଖବର ଶୁଣି ପ୍ରଶାସନ ତୁରନ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିଲା । ନଦୀ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଏହି ରାସ୍ତାକୁ ସିଲ୍‌ କରିଦେଇଛି । ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାର ଦେଖି ଏହା ରାସ୍ତାରେ ଅନ୍ୟାମାନେ କିପରି ଯିବାଆସିବା କରିପାରିବେ ନାହିଁ ସେଥିପାଇଁ ଏହା ରାସ୍ତାକୁ ସିଲ୍‌  କରିଦେଇଛି ପ୍ରଶାସନ ।

କରୋନା ଜନିତ ଲକ୍‌ଡ଼ାଉନ୍‌ ସମୟରେ ବାହାଘର ନେଇ ବଡଧରଣର ଆୟୋଜନ ତ ହେଉନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟରେ ନିଆରା ବାହାଘରର ଚିତ୍ର ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଏହିଭଳି ବାହାଘରେ ସବୁବେଳେ ସାଧାରଣଲୋକଙ୍କ ମନରେ ସ୍ମରଣୀୟ ହୋଇ ରହିବ ।

   Related Posts