Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ବସ ଚଳାଇବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ଘରୋଇ ବସ ମାଲିକ ସଂଘ: ସରକାର ଦେଲେ ଗ୍ରୀନ ସିଗ୍‌ନାଲ, କାଲି ହୋଇପାରେ ଫାଇନାଲ୍

26/05/2020 at 5:32 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୬/୫: ରାଜ୍ୟରେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଚଳାଚଳ କରିବ ଘରୋଇ ବସ୍। କେବେ ବସ୍ ଚାଲିବ ସେନେଇ ସଂଘ କାଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ପାରନ୍ତି। ଆଲୋଚନା ପରେ ଘରୋଇ ବସ୍ ମାଲିକମାନ ସଂଘଙ୍କୁ ଗ୍ରୀନ ସିଗ୍‌ନାଲ ମିଳିଛି। ଏ ନେଇ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ବସ୍ ମାଲିକ ସଂଘଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି।

ସେହିପରି ୨୬ ତାରିଖଠୁ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓ କଟକରେ ମୋ ବସ୍ ଚଳାଳଚ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହା ପ୍ରଥମେ ୭ଟି ରୁଟରେ ଚଳାଚଳ କରିବ ବୋଲି ପୂର୍ବ ସୂଚନା​‌ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ସେହି ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଆଜିଠୁ ବସ୍ ଚଳାଚଳ ମୋ ବସ୍ ଗୁଡିକ ଚଳାଚଳ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ତେବେ କେବଳ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିଥିବା ଯାତ୍ରୀ ହିଁ ବସରେ ଯାତ୍ରା କରିପାରିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ତେବେ ବସରେ ଠିଆ ହୋଇ କୌଣସି ଯାତ୍ରୀ ଯାତ୍ରା କରିବା ପାଇଁ ମନା କରାଯାଇଛି । ସେହିପରି ଟିକେଟର ସଠିକ ମୂଲ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଖୁଚୁରା ଦେବାକୁ ପଡିବ । ତେବେ ମୋ ବସ୍ ଚଳାଚଳ କରିବା ନେଇ ରୁଟ୍ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି । ଏହି ରୁଟ୍ ଗୁଡିକ ହେଲା ଏୟାରପୋର୍ଟରୁ ସିଡିଏ, ନନ୍ଦନ ବିହାରରୁ ଲିଙ୍ଗିପୁର, ମାଷ୍ଟର କ୍ୟାଣ୍ଟିନରୁ ସିଡିଏ । ସେହିପରି ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନରୁ ଖୋର୍ଧା, ମାଷ୍ଟର କ୍ୟାଣ୍ଟିନରୁ ସମ୍ ହସ୍ପିଟାଲ, ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନରୁ ଏମସ୍ ଓ ଡୁମୁଡୁମାରୁ ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ଚଳାଚଳ କରିବ ମୋ ବସ୍ ।

   Related Posts