Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୯୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ସଭ୍ୟଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା, ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ !
  • ||
  • କଟକ : ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମୃତ, କୂଳକୁ ଫେରିବା ବାଟରେ ମାରିଥିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୬୦୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ରେ ଉଡାଇବାକୁ ଦେବୁନି ତ୍ରିରଙ୍ଗା, ଚେତାବନୀ ଦେଲେ ଖଲିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କୀ

2/08/2021 at 11:10 PM

ସିମଲା ୦୨।୦୮: ସ୍ଵାଧୀନତା ଦିବସରେ ପତାକା ଉଡାଇବାକୁ ଦେବୁନି। ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ରେ ଲୋକେ ଘରେ ରୁହନ୍ତୁ ନଚେତ୍ ପରିଣାମ ଭୋଗିବେ। ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟିର ବିଧାୟକଙ୍କୁ ସୋମବାର ଏମିତି ଧମକ ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରତିବନ୍ଧିତ ଖଲିସ୍ତାନୀ ସଂଗଠନ ଶିଖ ଫର ଜଷ୍ଟିସ(ଏସଏଫଜେ)ର ସଦସ୍ୟ ଗୁପତବନ୍ତ ସିଂହ ପନ୍ନୁ। କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ପନ୍ନୁ ଫୋନରେ ଧମକ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ସ୍ଵାଧୀନତା ଦିବସରେ ରାଜ୍ୟରେ କାହାରିକୁ ପତାକା ଉଡାଇବାକୁ ଦେବେ ନାହିଁ। ଏପରିକି ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଘରେ ଭିତରେ ରହିବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଜୁଲାଇ ୩୦ରେ ସିମଲାର ଅନେକ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ରେକର୍ଡ କଲ୍ ଜରିଆରେ ଧମକପୂର୍ଣ୍ଣ ସନ୍ଦେଶ ପଠାଯାଇଥିଲା। କଲ୍‌ର ନିଜକୁ ପନ୍ନୁର ପରିଚୟ ଦେଇଥିଲା, ଯିଏ ଏସଏଫଜେର ଜେନେରାଲ କାଉନସିଲ। ଏହି ଧମକରେ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ, ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜୟରାମ ଠାକୁରଙ୍କୁ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉଡାଇବାକୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ।

ଏହା ପରେ ପୋଲିସ ଶନିବାର ପନ୍ନୁ ବିରୋଧରେ ଦେଶଦ୍ରୋହ ଓ ଅନ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ କେସ୍ ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। ନାଦୌନର ବିଧାୟକ ସୁଖବିନ୍ଦର ସିଂହ ସୁଖୁ କହିଛନ୍ତି, ତାଙ୍କୁ ଏହି ଧମକଭରା ଫୋନ କଲ୍ ସେହି ସମୟରେ ଆସିଥିଲା ଯେତେବେଳେ ସେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ବିଧାନସଭା ବାହାରକୁ ଆସିଥିଲେ। ଫେରିବା ପରେ ସେ ବିଧାନସଭା ଗୃହରେ ଏହି ମାମଲା ଉଠାଇଥିଲେ। ହିମାଚଳରେ ବିଧାନସଭାର ମୌସୁମି ଅଧିବେଶନ ସୋମବାରଠୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଏବଂ ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ରେ ସମାପ୍ତ ହେବ।

   Related Posts