Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କୃଷକଙ୍କ ଘୋଷଣା, ଆସନ୍ତାକାଲି ବସିବେ ଆମରଣ ଅନଶନରେ, ୨୫ ରୁ ୨୭ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ କରିବେ ଟୋଲ୍ ପ୍ଲାଜା

20/12/2020 at 9:03 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦।୧୨: କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନୂତନ କୃଷି ଆଇନ ବିରୋଧରେ ଏବେ ମଧ୍ୟ କୃଷକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିଛି। ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା କୃଷକ ପଛକୁ ହଟିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନାହାନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାରେ କୃଷକ ଡେରା ପକାଇଛନ୍ତି। କିଷାନ ସଂଗଠନ ସହିତ ଜଡିତ ନେତାଙ୍କ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସରକାର  କୃଷି ଆଇନକୁ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରି ନାହାନ୍ତି ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିବ। ଏହା ମଧ୍ୟରେ କୃଷକ ସଂଗଠନ ସୋମବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ଆମରଣ ଅନଶନରେ  ବସିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ଡିସେମ୍ବର ୨୫ରୁ ୨୭ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହରିୟାଣା ରାଜରାସ୍ତାରେ ଥିବା ଟୋଲ୍ ପ୍ଲାଜାରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ। ଭାରତୀୟ କୃଷକ ସଂଗଠନର ନେତା ରାକେଶ ଟିକୈତ ଲୋକଙ୍କୁ ଡିସେମ୍ବର ୨୩ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପାଇଁ ଉପବାସରେ ରହିବାକୁ ଅପିଲ୍ କରିଛନ୍ତି।

ସ୍ଵରାଜ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବ ସିଂଘୁ ବର୍ଡରରେ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି, ସୋମବାର ସମସ୍ତ ପ୍ରଦର୍ଶନୀସ୍ଥଳରେ କୃଷକ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପାଇଁ ଆମରଣ ଅନଶନରେ ବସିବେ। ସେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ କୃଷି ଆଇନକୁ ବିରୋଧ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଦର୍ଶନସ୍ଥଳରେ ଗୋଟିଏ ଦିନ ଆମରଣ ଅନଶନ କରିବାକୁ ଆହ୍ଵାନ କରିଛନ୍ତି।

କୃଷକ ନେତା ଜଗଜିତ ସିଂହ ଡଲ୍ଲେଓ୍ଵାଲା କହିଛନ୍ତି, କୃଷକ ଡିସେମ୍ବର ୨୫ ରୁ ୨୭  ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହରିୟାଣାରେ ସମସ୍ତ ରାଜପଥରେ ଟୋଲ୍‌ ପ୍ଲାଜାରେ ଟିକସ୍ ଆଦାୟ କରିବାକୁ ଦେବେ ନାହିଁ। କୃଷକ ନେତା ରାକେଶ ଟିକୈତ କହିଛନ୍ତି, ନୂତନ କୃଷି ଆଇନର ବିରୋଧ କରୁଥିବା କୃଷକ ଡିସେମ୍ବର ୨୩ରେ କୃଷକ ଦିବସ ପାଳନ କରିବେ। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ଲୋକଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛୁ ଯେ, ଏହି ଦିନ ସେମାନେ ଦ୍ଵିପ୍ରହରର ଖାଦ୍ୟ ରୋଷେଇ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ଜଗଜିତ ସିଂହ ଢଲ୍ଲେଓ୍ଵାଲା ସମସ୍ତ କୃଷକ ସମର୍ଥକଙ୍କୁ ଡିସେମ୍ବର ୨୭ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ମନ କି ବାତ ସମୟରେ ଥାଳି ବଜାଇବାକୁ ଅପିଲ୍ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ଵୋଧନ ଚାଲିଥିବା ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଥାଳି ବଜାଇ ଚାଲିଥିବେ।

   Related Posts