Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ‘ଓମିକ୍ରନ’ ଆତଙ୍କ ! ବିଦେଶ ଫେରନ୍ତା ୧୨ ରୋଗୀ LNJPରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, କହିଲେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଭିଡ ଓ ତବଲିଗି ଜମାତର ଆୟୋଜନ କରୋନା ଲଢେଇ ପ୍ରୟାସକୁ ଦେଲା ଶକ୍ତ ଧକ୍କା

3/04/2020 at 9:32 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪।୦୩: ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ଆନନ୍ଦ ବିହାରରେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଭିଡ ଜମିବା ଏବଂ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ମରକଜରେ ତବଲିଗି ଜମାତର ଲୋକଙ୍କ ସାମିଲ ହେବା ଉପରେ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଶୁକ୍ରବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ଦୁଇ ଘଟଣା କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବିରୋଧୀ ଲଢେଇରେ ଆମ ପ୍ରୟାସକୁ ଶକ୍ତ ଧକ୍କା ଦେଇଛି। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ବୟାନରେ ଏହା କୁହାଯାଇଛି।

ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ଓ ଉପ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଏମ ଭେଙ୍କେୟା ନାଇଡୁ ଆଜି ରାଜ୍ୟ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳର ରାଜ୍ୟପାଳ, ଉପରାଜ୍ୟପାଳ ଏବଂ ପ୍ରଶାସକଙ୍କ ସହିତ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ଆଲେଚନା କରିଛନ୍ତି। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଏହା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ଵାରୋପ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହା ସୁନିଶ୍ଚିତ କରାଯାଉ ଯେ, ଦେଶବ୍ୟାପି ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ କେହି ଭୋକ ଉପାସରେ ନ ରହନ୍ତୁ ଏବଂ ଭାଇସର ବ୍ୟାପିବାକୁ ରୋକନ୍ତୁ।

ପ୍ରେସ୍ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ, ଆଲୋଚନା ସମୟରେ ଏହା ଉପରେ ଜୋର ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯେ, ଏହି ଅଦୃଶ୍ୟ ଲଢେଇରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଅବହେଳା କିମ୍ବା ଆତ୍ମ ସନ୍ତୁଷ୍ଟିର କୌଣସି ସ୍ଥାନ ନାହିଁ। ଏହି ସଂଦର୍ଭରେ କୋବିନ୍ଦ ଦେଶର କିଛି ଅଞ୍ଚଳରେ ଡାକ୍ତର, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ  କର୍ମୀ ଓ ପୋଲିସ କର୍ମୀଙ୍କ ଉପରେ ହେଉଥିବା ହମଲା ଘଟଣାରେ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି।

ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କହିଛନ୍ତି ଯେ, କୋଭିଡ୍ ୧୯ ମୁକାବିଲାରେ ଦେଶବାସୀ ଅପୂର୍ବ ସାହାସ, ଅନୁଶାସନ ଓ ଏକଜୁଟତାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ଆନନ୍ଦ ବିହାରରେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଭିଡ ଜମିବା ଏବଂ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ମରକଜରେ ତବଲିଗି ଜମାତର ଲୋକଙ୍କ ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ ସାମିଲ  ହେବା ଘଟଣାରେ ଚିନ୍ତା ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ଦୁଇଟି ଘଟଣା କରୋନା ବିରୋଧୀ ଲଢେଇରେ ବହୁତ ବଡ ଧକ୍କା ଦେଇଛି।

ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଏମ ଭେଙ୍କେୟା ନାଇଡୁ ନିଜର ଟୁଇଟରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆଜି ମୁଁ ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳର ରାଜ୍ୟପାଳ ଓ  ଉପରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ  କରିଛି ଯେ, ସେମାନେ ନିଜ ରାଜ୍ୟରେ ଧର୍ମ ଗୁରୁଙ୍କ ସହ ସଂପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଅନ୍ତୁ ଯେ, ସେମାନଙ୍କର କାର‌୍ୟ୍ୟକ୍ରମ ସ୍ଥଗିତ କରନ୍ତୁ। କୋଭିଡ୍ ୧୯ ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ସାମାଜିକ ଦୂରତ୍ଵକୁ ବଜାୟ ରଖନ୍ତୁ।

   Related Posts