Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ହେଲା ଲାଲସିଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଧାନସଭା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହେବ RTPCR ଟେଷ୍ଟ : ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମହାନଦୀରେ କମିଛି ଜଳ ପ୍ରବାହ, ୫୧୬ ଚେକ୍ ଡ୍ୟାମ୍ କରିଛି ଛତିଶଗଡ : ଜଳସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ବିଜେପିର ଦାବି : ବ୍ୟାରିକେଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ NIAର ୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍, ମାଓ ନେତା ଦୁବାସୀ ଶଙ୍କରକୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଲୋଡିଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରସଙ୍ଗ : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ କହିଲେ- ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ବ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : କେନ୍ଦୁଆ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ଶନି ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟ୍, ଦାନ ବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ଛେଳି ଚୋରକୁ ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ, ପୋଲିସର ଜିମାଦେଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୁନ୍ନୁର ସେନା ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣା ନେଇ ବିଧାନସଭାରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଗତ : ଗୃହରେ ୧ ମିନିଟ୍ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା
  • ||

ମଝି ଆକାଶରେ ୨୭୬ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଉଡୁଥିବା ବିମାନର ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା ଇଞ୍ଜିନ, ଏମିତି ବଞ୍ଚିଲା ସଭିଙ୍କ ଜୀବନ

3/11/2021 at 10:44 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୩।୧୧: ବ୍ୟାଙ୍କକ୍‌ରୁ ତେଲ ଅଭିଭ ଯାଉଥିବା ବିମାନର  ମଝି ଆକାଶରେ ଇଞ୍ଜିନ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା। ବିପଦରେ ପଡି ଯାଇଥିଲା ୨୭୬ କର୍ମୀଙ୍କ ଜୀବନ। ବିମାନରେ ଚହଳ ପଡି ଯାଇଥିଲା। ହେଲେ ପାଇଲଟ୍‌ ବୁଦ୍ଧିମତାର ପରିଚୟ ଦେଇ ବିମାନକୁ ତୁରନ୍ତ ଗୋଆର ଡାବୋଲିମ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅବତରଣ କରାଇଥିଲେ।  ବୁଧବାର  ଭାରତୀୟ ନୌସେନା ଏହାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ନୌସେନା ଅନୁଯାୟୀ, ନଭେମ୍ବର ୧ରେ  ଭୋର ସକାଳେ ବିମାନକୁ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅବତରଣ କରାଇବାକୁ ପଡିଥିଲା।

ଗୋଆ ବିମାନ ବନ୍ଦରର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଗଗନ ମଲିକ କହିଛନ୍ତି, ସୋମବାର ସକାଳ  ଭୋର ୪ଟାରେ ଇସ୍ରାଏଲର ବିମାନ ଇଏଲଏଏଲ-୦୮୨କୁ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅବତରଣ କରାଯାଇଥିଲା। ବିମାନରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବିକଳ୍ପ ବିମାନରେ ତେଲ ଅଭିଭ  ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି। ମଲିକଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଇସ୍ରାଏଲ ବିମାନର ପାଇଲଟ୍‌ ବିମାନର ତେଲ ଲିକ୍ ହେଉଥିବା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ। ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରଟୋକଲ ଅନୁସାରେ ପ୍ରଭାବିତ ଇଞ୍ଜିନକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଏହା ପରେ ପାଇଲଟ୍ ବିମାନର ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅନୁମତି ମାଗିଥିଲେ।

ଭାରତୀୟ ନୌସେନା  ବୁଧବାର ପ୍ରେସ୍ ବିବୃତି ଜାରି କରି ପୂରା ଘଟଣା ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ନୌସେନା କହିଛି, ଗୋଆର ଡାବୋଲିମରେ ଭାରତୀୟ ନୌସେନା ଦ୍ଵାରା ସଞ୍ଚାଳିତ ବାୟୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ୨୭୬ ଯାତ୍ରୀ ସହିତ ବ୍ୟାଙ୍କକରୁ ତେଲ ଅଭିଭ ଯାଉଥିବା ବିମାନ ELAL-082ର ମଙ୍ଗଳବାର ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅବତରଣ କରାଯାଇଥିଲା।

   Related Posts