Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ମାଡ ହେବ ବାତ୍ୟା ! ଡିସେମ୍ବର ୩ରୁ ୬ ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : ତାରିଣୀ ଦର୍ଶନ ସାରି ଫେରୁଥିଲେ, ଅଧାରାସ୍ତାରେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ୩ ଜୀବନ
  • ||
  • ବିଏସକେଓ୍ୱାଇରେ ଯୋଡିହେବ କୋରାପୁଟ, ଭର୍ଚୁଆଲ ମାଧ୍ୟମରେ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ବିଏସକେଓ୍ୱାଇରେ ଯୋଡିହେବ କୋରାପୁଟ, ଭର୍ଚୁଆଲ ମାଧ୍ୟମରେ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

‘କେବେ ନ ଭୁଲିଲା ଭଳି ବିମାନ ଯାତ୍ରା’: ଡିଏମକେ ନେତା ଫ୍ଲାଇଟର ଯାତ୍ରୀ, ପାଇଲଟ୍ ଥିଲେ ବିଜେପି ସାଂସଦ, ୟୁନିଫର୍ମରେ ଦେଖି ହୋଇଗଲେ ଚକିତ

14/07/2021 at 8:58 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୪/୦୭ : ଡିଏମକେ ସାଂସଦ ଦୟାନିଧି ମାରନ ନିଜର ଏକ ବିମାନ ଯାତ୍ରାର ଅନୁଭୂତିକୁ ମନେ ପକାଇ ଟ୍ୱିଟରରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ମାରନ ଏହାର ନାମ ରଖିଛନ୍ତି, ‘ଏକ ସ୍ମରଣୀୟ ବିମାନ ଯାତ୍ରା’। ଏହି ଯାତ୍ରା ଡିଏମକେ ସାଂସଦଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ମରଣୀୟ ହୋଇପାରିଛି କାରଣ ଏହି ବିମାନର ପାଇଲଟ ଥିଲେ ବିଜେପି ସାଂସଦ ରାଜୀବ ପ୍ରତାପ ରୁଡି। ପାଇଲଟଙ୍କ ପୋଷାକରେ ସେ ରାଜୀବ ରୁଡିଙ୍କ ଫଟୋ ସେୟାର କରି ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ଘଟଣା ଜୁଲାଇ ୧୩ ତାରିଖର। ମାରନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଚେନ୍ନାଇ ଯାଉଥିବା ଇଣ୍ଡିଗୋ ବିମାନ ନମ୍ବର 6E864 ରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲେ।

ମାରନ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ସଂସଦୀୟ ଅନୁମାନ କମିଟି ବୈଠକରେ ଯୋଗ ଦେବାପରେ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଚେନ୍ନାଇ ଯାଉଥିବା ଇଣ୍ଡିଗୋ ବିମାନ 6E864 ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କାଲି। ମୁଁ ପ୍ରଥମ ଧାଡିରେ ବସିଥିଲି। କାରଣ ଚାଳକ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ବୋର୍ଡିଙ୍ଗ ପୁରା ହୋଇଯାଇଛି। କ୍ୟାପଟେନଙ୍କ ପୋଷାକରେ ଜଣେ ଆସି କହିଲେ ଆପଣମାନେ ଏହି ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ। ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଚିହ୍ନି ପାରିନଥିଲି କାରଣ ସେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଆବାଜ ଚିହ୍ନା ଚିହ୍ନା ଲାଗିଥିଲା। ମୁଁ ମନେ ମନେ ଭାବିଲି ଇଏ କିଏ। ଏହାପରେ କ୍ୟାପଟେନ ମୋ ଆଡକୁ ଦେଖି ହସି ଦେଲେ। ସେ ମୋତେ ପଚାରିଲେ ତାହେଲେ ଆପଣ ମୋତେ ଚିହ୍ନି ପାରିଲେନି। ତାପରେ ମୁଁ ଜାଣିପାରିଲି ଇଏ ଆଉ କେହି ନୁହଁ ମୋ ବନ୍ଧୁ, ସଂସଦର ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟ ଓ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ, ମୋର ବହୁତ ଭଲ ବନ୍ଧୁ ରାଜୀବ ରୁଡି। ୨ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ସେ ଆଉ ମୁଁ କମିଟିରେ ଚର୍ଚ୍ଚା କରୁଥିଲୁ। ଆଉ ଏବେ ଜଣେ ରାଜନେତାରୁ ପାଇଲଟ ରୂପେ ତାଙ୍କୁ ଦେଖି ମୁଁ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରିଲିନି।’

ଆଗକୁ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ମୋତେ ବହୁତ ଖୁସି ଲାଗୁଥିଲେ କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲି ଯେ ରାଜୀବ ରୁଡି ପାଇଲଟ ହୋଇ ଆମକୁ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଚେନ୍ନାଇ ନେଇଯାଉଛନ୍ତି। ସେ ହସି ହସି କହିଲେ, ହଁ ମୁଁ ଦେଖିଛି, ଆପଣ ମୋତେ ଚିହ୍ନି ପାରିଲେନି। ମୁଁ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଫ୍ଲାଇଟ ଚଳାଏ। ତେବେ ନିଜର ଜଣେ ଭଲ ବନ୍ଧୁ ଓ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସେହି ଫ୍ଲାଇଟରେ ଯାତ୍ରା କରି ମୁଁ ନିଜକୁ ସମ୍ମାନିତ ଅନୁଭବ କରିଥିଲି। ମୋ ପିତା କେନ୍ଦ୍ର ବାଣିଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ସମୟରେ ରୁଡି ରାଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିଲେ।’

ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଚେନ୍ନାଇ ଯାଏଁ ସୁରକ୍ଷିତ ନେଇଯାଇଥିବାରୁ ନିଜ ଟ୍ୱିଟରେ ଶେଷରେ ରୁଡିଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଥିଲେ ମାରନ।

   Related Posts