Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ମିର୍ଜାପୁରରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ସିଂହଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ- ପାକିସ୍ତାନ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛି
  • ||
  • ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କଲେ ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ରଜନୀକାନ୍ତ
  • ||
  • ବଢିଲା LPG ସିଲିଣ୍ଡର ଦର ଏବେ ବିନା ସବସିଡି ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଅଧିକ ୫୦ଟଙ୍କା
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ପିଟିଲା କାର୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ସି-ସୋର ଘାଟରୁ ଅଜଣା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଭାସି ଆସିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଗଡ : ପଦ୍ମ ବିଭୂଷଣ ଫେରାଇଲେ ପଞ୍ଜାବର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ସିଂହ ବାଦଲ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ହେବନାହିଁ CBSE ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା, ପୂର୍ବଭଳି ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ବାପା ନା’ ରାକ୍ଷସ, ନିଶାଶକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ୧୧ ବର୍ଷର ଝିଅ ସହ କଲା ଦୁଷ୍କର୍ମ !
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ : ହଜିଗଲା ମା’ର ମମତା, ୪ ବର୍ଷ ଝିଅର ଗାଲ କାଟିଦେଲା ସାବତ ମା’ !
  • ||

ଆଇସିସି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ଵକପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଖେଳିବ କି ନାହିଁ ? ନିଷ୍ପତ୍ତି ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ହାତରେ

19/10/2020 at 6:57 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯।୧୦: ଭାରତରେ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଆଇସିସି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ଵକପ୍। ଏଥିରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛି ପାରମ୍ପରିକ ପ୍ରତିଦ୍ଵନ୍ଦୀ ପାକିସ୍ତାନ। ଏହି ସଂଦର୍ଭରେ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ(ପିସିବି)ର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଓ୍ଵାସିମ ଖାନ କହିଛନ୍ତି, ତାଙ୍କ ବୋର୍ଡ ଚାହୁଁଛି ଆଗାମୀ ବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଭାରତରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ଵକପ୍‌ ପାଇଁ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଷଦ(ଆଇସିସି) ତାରି ଖେଳାଳି ଏବଂ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭିସା ଦେବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ୨୦୨୧ ଜାନୁଆରୀ ସୁଦ୍ଧା ଆଶ୍ଵାସନା ଦେଉ। ପିସିବି ସିଇଓ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ନିକଟ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଭାରତ-ପାକ୍ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ଵିପାକ୍ଷିକ ଶୃଙ୍ଖଳା ଖେଳାଯିବାର କୌଣସି ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ। ୨୦୨୩ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଥିବା ଆଗାମୀ ଭବିଷ୍ୟତ ଗସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ଜାଗା ଦିଆଯିବ ନାହିଁ।

ଭାରତ ୨୦୨୧ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ଵକପ୍ ଆୟୋଜନ କରୁଛି। ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନାପୂର୍ଣ୍ଣ ରାଜନୈତିକ ସଂପର୍କକୁ ଦେଖି ପିସିବି ଆଇସିସିଠୁ ଆଶ୍ଵାସନା ମାଗୁଛି ଯେ, ସେମାନଙ୍କର ଖେଳାଳି ଓ ସହାୟକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଭିସା ବନ୍ଦୋବସ୍ତ କରୁ। ଏହା ବୁଝିବା ଦାୟିତ୍ଵ ଆଇସିସିର। ଆୟୋଜକ ଦେଶର ଦାୟିତ୍ଵ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ଵକପରେ ଭାଗ ନେଉଥିବା ଦଳ ପାଇଁ ଭିସା ଓ ରହିବା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା।

ପାକିସ୍ତାନ ଚାହୁଁଛି ଆଇସିସି ଖେଳାଳି ଏବଂ ସହାୟକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଭିସା ବନ୍ଦୋବସ୍ତର ଆଶ୍ଵାସନା ଦେଉ। ଯଦିଓ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ସଂପର୍କ ତିକ୍ତତା ରହିଛି ତଥାପି ଆଇସିସି ଏହି ସଂପର୍କରେ ବିସିସିଆଇ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବ। ଭିସା ଯୋଗାଇ ଦେବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନିଜ ସରକାର ସହ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ଆଇସିସି ବିସିସିଆଇକୁ କହିବ ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନ ଆଶା ରଖିଛି। ହେଲେ ଦେଖିବା ବାକି ରହିଲା ମୋଦୀ ସରକାର ସାଂପ୍ରତିକ ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍‌ରଙ୍କୁ ଭିସା ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି ନା ନାହିଁ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ପାକିସ୍ତାନର ଖେଳାଳି ଭାରତରେ କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେବା ଏକ ବିବାଦୀୟ ବିଷୟ ରହି ଆସିଛି। ଗତ ବର୍ଷ ପାକିସ୍ତାନୀ ସୁଟରଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ବିଶ୍ଵରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ଭିସା ମିଳିନଥିଲା। ଏହାକୁ ନେଇ ଖୁବ ବିବାଦ ହୋଇଥିଲା।  ପିସିବି ଅଧିକାରୀ ଓ୍ଵାସିମ ଖାନ କହିଛନ୍ତି ବୈଶ୍ଵିକ ମଞ୍ଚରେ ବିସିସିଆଇ ଓ ପିସିବି ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ମତଭେଦ ନାହିଁ। ଏମିତି ଅବଧାରଣ ରହିଛି ଯେ, ବିସିସିଆଇ ଯାହାର ସମର୍ଥନ କରିବ ପିସିବି ତାର ବିରୋଧ  କରିବ। ମୋତେ ଲାଗୁଛି ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଓ ପିସିସି ସଭାପତି ଏହସାନ ମନିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ବିବାଦ ନାହିଁ।

   Related Posts