Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ଅର୍ଚ୍ଚିତାଙ୍କ ହାତ ଧରିବେ ଅଭିନେତା ସବ୍ୟସାଚୀ, ରାଜସ୍ଥାନର ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଟେଲରେ ପଡିବ ହାତଗଣ୍ଠି
  • ||
  • କରୋନା ଟିକା ନେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କଲେ ଫଟୋ
  • ||
  • କଟକ ବଦଳରେ ବାଲେଶ୍ୱର ପଳାଉଥିଲା ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ଗାଡିରୁ ଡେଇଁ ପଡିଲେ ରୋଗୀଙ୍କ ମାଆ
  • ||

କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକ ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

10/07/2020 at 10:27 AM

ନ୍ୟୁୟର୍କ୧୦/୦୭: ଆଇଭରି କୋଷ୍ଟର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆମାଡୋଉ ଗୋନ କୋଲିବାଲିଙ୍କର ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ଣରେ ଆକସ୍ମିକ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନ ପରିସରରେ କ୍ୟାବିନେଟର ଏକ ବୈଠକରେ ଯୋଗ ଦେବାର ମାତ୍ର କିଛି ସମୟ ପରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ସେଠାକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଏହି ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ସମଗ୍ର ଦେଶ ସ୍ତବ୍ଧ ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

କୋଲିବାଲି ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ମାସ ଧରି ଫ୍ରାନ୍ସରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେବା ପରେ ଗତ ଗୁରୁବାର ସ୍ୱଦେଶ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ । ଆସନ୍ତା ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଦେଶର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନରେ ସେ ଶାସକ ଦଳ ତରଫରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବେ ବୋଲି କିଛି ମାସ ପୂର୍ବରୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା । ହେଲେ ଏବେ ତାଙ୍କର ଅକସ୍ମାତ୍‌ ବିୟୋଗ ଯୋଗୁ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ ଶୋକରେ ମ୍ରିୟମାଣ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ ୬୧ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା । ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଆଲାସାନେ ଓଉଟାରା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କୋଲିବାଲିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ଗଭୀର ଶୋକ ବ୍ୟକ୍ତ କରିବା ସହିତ ଗତ ୩୦ ବର୍ଷ ଧରି ଉଭୟଙ୍କ ଭିତରେ ଥିବା ସମ୍ପର୍କର ଅବତାରଣା କରିଛନ୍ତି । ଆଇଭରି କୋଷ୍ଟର ଲୋକେ ଦେଶ ପ୍ରତି କୋଲିବାଲିଙ୍କର ଥିବା ସମର୍ପିତ ଭାବ ଏବଂ ପ୍ରେମ ଦ୍ୱାରା ଅନୁପ୍ରାଣୀତ ହେବେ ବୋଲି ସେ ଆଶା ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts