Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଗାଡିକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ ଖସିଯିବା ବେଳେ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ: ଅଟୋରୁ ବିପୁଳ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧: କରୋନା କାରଣରୁ ଆଗକୁ ବଢିବ ଏହି ୫ ଜରୁରୀ କାମର ଶେଷ ତାରିଖ ?

20/03/2020 at 5:37 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦।୦୩: ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ଅନେକ ଆର୍ଥିକ କାମ ପୂରା କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ। ଏମିତିରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଯେ, କଣ ସରକାର ଏହି ସବୁ କାମର ସମୟ ସୀମା ବଢାଇବେ। ଇନକମ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଏମ୍ପ୍ଲୋଇଜ ଫେଡେରେସନ ଓ ଇନକମ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଗେଜଟେଡ୍ ଆସୋସିଏସନ ସିବିଡିଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷର ମିଆଦ ବଢାଇ ଏପ୍ରିଲ ୩୦ କରିବାକୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସମୟ ସୀମା ବଢିବାର କେତେ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ଓ କେଉଁ କାମର ଶେଷ ତାରିଖ ବଢାଇବାକୁ ଅପିଲ୍ କରାଯାଇଛି।

ବିଶ୍ଵାସ ସ୍କିମ

ଯେଉଁ କରଦାତା ନିଜର ଟ୍ୟାକ୍ସ ସମ୍ବନ୍ଧିତ କାମ ସାରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିବାଦରୁ ବିଶ୍ଵାସ ସ୍କିମ ଆଧାରରେ ଶେଷ ତାରିଖ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ରହିଛି। ଏମାନଙ୍କର ଫର୍ମକୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୮ ପାଇଁ ସୂଚିତ କରାଯାଇଛି। ଏବେ ଚାର୍ଟାର୍ଡ ଆକାଉଣ୍ଟଟାଣ୍ଟ ତାରିଖ ବଢାଇବାକୁ ଅପିଲ କରୁଛନ୍ତି  ଏବଂ ଆଶା କରାଯାଉଛି ଯେ ଏହାର ମିଆଦ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ।

ରିଭାଇଜ୍‌ଡ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ଫାଇଲ

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଆୟ କରରେ କିଛି ତ୍ରୁଟି ରହିଛି ତେବେ ରିଭାଇଜ୍‌ଡ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ଫାଇଲିଂର ଶେଷ ତାରିଖ ମଧ୍ୟ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ରହିଛି। ଯଦି ଏହାକୁ ଫାଇଲ କରାନଯାଏ ତେବେ ଆଗାମୀ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷର ଆୟକର ଦାଖଲ ବେଳେ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ। ଏଥିପାଇଁ ଏହାର ସମୟ ସୀମାକୁ ବଢାଇବାକୁ ଦାବି କରାଯାଉଛି।

ବିଲେଟେଡ୍ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ଫାଇଲିଙ୍ଗ

ବିଳମ୍ବିତ କର ପୈଠର ଶେଷ ତାରିଖ ୨୦୧୯ ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ଥିଲା, ମାତ୍ର ଏହାର ଶେଷ ତାରିଖ ୨୦୨୦ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧କୁ ବଢାଯାଇଛି। ବିଳମ୍ବରେ କର ପୈଠ କାରଣରୁ ଏଥିରେ ଜୋରିମାନା ମଧ୍ୟ ଲାଗିପାରେ। ଏହାର ତାରିଖକୁ ମଧ୍ୟ ଆଗକୁ ବଢାଇବାକୁ ଦାବି କରାଯାଉଛି।

ପାନ୍-ଆଧାର ସଂଯୋଗ

ପାନ୍ ଓ ଆଧାରକୁ ଯଦି ଆପଣ ସଂଯୋଗ କରି ନାହାନ୍ତି ତେବେ ଏହାର ଶେଷ ତାରିଖ ହେଉଛି ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଏହାର ସଂଯୋଗ ନକଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ହଇରାଣ ହେବାକୁ ପଡିପାର। ଆପଣଙ୍କୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଜୋରିମାନା ମଧ୍ୟ ଲାଗିପାରେ। ଏହାର ଶେଷ ତାରିଖ ଆଗକୁ ବଢାଇବା ନେଇ ମଧ୍ୟ ବିଚାର କରାଯାଉଛି। ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସରକାର ଏହାର ଶେଷ ତାରିଖ ଅନେକ ଥର ବଢାଇ ସାରିଛନ୍ତି।

ପିଏମ ଆବାସ ଯୋଜନା

ପିଏମ ଆବାସ ଯୋଜନା ଆଧାରରେ କ୍ରେଡିଟ୍ ସବସିଡିର ଫାଇଦା କେବଳ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳିବ। ମାତ୍ର ଆରବିଆଇ କରୋନାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଅତି ଜରୁରୀ କାମ ନହେଲେ ବ୍ୟାଙ୍କ ନଯିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି। ଏମିତିରେ ଏହାର ଲାଭ ଉଠାଇବାକୁ ଆଶା ରଖିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ମୁସ୍କିଲ ହୋଇପାରେ। ତେଣୁ ଏହାର ଅବଧି ବଢାଇବା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ବିଚାର କରାଯାଉଛି।

   Related Posts