Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜଧାନୀ ନାଳରୁ ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ ଘଟଣା, ୧୮ଘଣ୍ଟା ପରେ ମିଳିଲା ଜ୍ୟୋତିଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୧୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବାରବାଟୀରେ ଭାରତ-ଓ୍ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଟି୨୦ ! ବିସିସିଆଇ ଆପେକ୍ସ ବୈଠକରେ ଲାଗିପାରେ ମୋହର
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୯୬ ମୃତ
  • ||
  • ଭିସୁଟର କୂଳପତି ସମେତ ୨ଛାତ୍ର କୋଭିଡ଼ ପଜିଟିଭ, ସଂଗରୋଧରେ ସମସ୍ତେ
  • ||
  • ବିଦ୍ୟାଭାରତୀଙ୍କର ମିଛଧରା ପରୀକ୍ଷା ଆଜି, ବାହାରିବ କି ସତ ?
  • ||
  • ରାଜଧାନୀ ନାଳରେ ନାବାଳକ ଭାସିଯିବା ଘଟଣା : ଏବେସୁଦ୍ଧା ମିଳିନି ପତ୍ତା, ଉଦ୍ଧାରକାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||

କୃଷି ଅଧ୍ୟାଦେଶରେ ବିଜେପିକୁ ଘେରୁ ଘେରୁ ନିଜ ଜାଲରେ ଫସିଲା କଂଗ୍ରେସ, ୨୦୧୩ର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

18/09/2020 at 10:37 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮।୦୯: ମୋଦୀ ସରକାର ଦ୍ଵାରା ଲୋକସଭାରେ ଉପସ୍ଥାପିତ କୃଷି ବିଧେୟକର ବିରୋଧକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ବ୍ୟାକଫୁଟ୍‌ରେ ଥିବା ନଜର ଆସୁଛି। ଏହି ଅଧ୍ୟାଦେଶକୁ ନେଇ ବିଜେପିକୁ ଘେରୁ ଘେରୁ ଏବେ କଂଗ୍ରେସ ନିଜ ଜାଲରେ ଫସି ଯାଇଛି। ପ୍ରମମେ କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ମୁଖପାତ୍ର ସଞ୍ଜୟ ଝା କହିଛନ୍ତି ଲୋକସଭାରେ ଗୃହୀତ କୃଷି ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଅଧ୍ୟାଦେଶ କଂଗ୍ରେସର ନିର୍ବାଚନୀ ଘୋଷଣା ପତ୍ରରେ ପୂର୍ବରୁ ଥିଲା। ଏବେ ଅଧ୍ୟାଦେଶକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସର ଏକ ପୁରୁଣା ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଯେ, ଏପିଏମସି ଆକ୍ଟରେ କଂଗ୍ରେସ ଶାସିତ ରାଜ୍ୟରେ ସଂଶୋଧନ କରାଯିବ।

ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ଏହି ଭିଡିଓ ୨୦୧୩ ଡିସେମ୍ବର ୨୭ ତାରିଖର। ଏହି ଭିଡିଓରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅଜୟ ମାକନ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଘୋଷଣା କରୁଛନ୍ତି ଯେ,  ମହଙ୍ଗା ଓ ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧରେ ଲଢିବା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର ୧୧ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ଯେ, କୃଷକଙ୍କ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ଏବଂ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ କମ ମୂଲ୍ୟରେ ଫଳ ଓ ପନି ପରିବା ଉପଲବ୍ଧ କରାଇବା ପାଇଁ ଏପିଏମସି ଆକ୍ଟ ଆଧାରରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଲିଷ୍ଟରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯିବ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଏହା ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସରୁ ନିଷ୍କାସିତ ପାର୍ଟିର ପୂର୍ବତନ ମୁଖପାତ୍ର ସଞ୍ଜୟ ଝା ଶୁକ୍ରବାର ଟ୍ଵିଟ୍ କରିଥିଲେ ଯେ, ୨୦୧୯ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ନିଜର ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାରରେ ଏପିଏମସି ଅଧିନିୟମ ସମାପ୍ତ କରିବା ଏବଂ କୃଷି ଉତ୍ପାଦକୁ ପ୍ରତିବନ୍ଧକରୁ ମୁକ୍ତ କରିବାର କଥା କହିଥିଲା।  ସଞ୍ଜୟ ଝା କହିଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ଯେଉଁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ନିଜର ଘୋଷଣା ପତ୍ରରେ କହିଥିଲା, ତାହା ମୋଦୀ ସରକାର ଆଜି ପୂରା କରିଛନ୍ତି। ଝା କହିଛନ୍ତି ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ଏକମତ।

ଏହା ଉପରେ ବିଜେପି କହିଛି କଂଗ୍ରେସର କହିବା ଏବଂ କରିବାରେ ସର୍ବଦା ଭିନ୍ନତା ରହିଛି। କୃଷି ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଅଧ୍ୟାଦେଶ ଉପରେ କରାଯାଉଥିବା ବିରୋଧ ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣା ପଡୁଛି। ବିଜେପି କହିଛି କୃଷକଙ୍କ ହିତରେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ବନ୍ଧନରୁ ମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଅଣାଯାଇଥିବା ଏହି ବିଲ୍‌ର ବିରୋଧ କରି କଂଗ୍ରେସର କୃଷକ ବିରୋଧୀ ଚିନ୍ତାଧାରା ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ମାତ୍ର ଜନତା ସବୁ ଜାଣୁଛନ୍ତି ଏବଂ ବୁଝୁଛନ୍ତି। ସେମାନେ ବୁଝି ପାରୁଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ବିଲ୍‌ କୃଷକ, ଉପଭୋକ୍ତା ଏବଂ ଦେଶର ହିତ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ।

   Related Posts