Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୬୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୦୯ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୨୦୮୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା ଭୀମସାରରେ ଅଘଟଣ, ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଛିଣ୍ଡି ପୋଡିଗଲା ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାର ଓ ପ୍ଲାଜମା ବ୍ୟାଙ୍କର ୫ଟି ଫ୍ରିଜର
  • ||
  • ଯୁକ୍ତ ୨ କଲେଜ୍ ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ! ବିଶୋଧନ ଓ ସଫା କରି କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||

ଦୁର୍ନୀତି, ଅନିୟମିତତା, ପ୍ରାଶାସନିକ ଅବହେଳା ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଲା କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟି: ତଦନ୍ତ ଓ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି

12/11/2020 at 4:55 PM

ସାଲେପୁର୧୧/୧୨: ଜନ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଭାରତୀୟ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟିର ଆନ୍ଦୋଳନ। ସାଲେପୁର ବ୍ଲକରେ ଭାରତୀୟ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟି ପକ୍ଷରୁ ମୁତାରିଫା ପଞ୍ଚାୟତର ସମିତି ସଭ୍ୟ ଉଦୟ କେଶରୀ ବର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନରେ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ନେତା ତ୍ରୟିଲୋକ୍ୟ ନାଥ ଓ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ଦଳର କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ସାଲେପୁର ବ୍ଲକରେ ବ୍ୟାପକ ଦୁର୍ନୀତି ଅନିୟମିତତା ଓ ଅଣଗଣତ୍ରାନ୍ତ୍ରିକ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକରେ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରାଯାଇଛି।

ଏହାସହ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଇଛି। ଯଥା, ଆଠମାଣିଆ ରାସ୍ତା ମରାମତି ସମିତି ସଭ୍ୟ ଟଙ୍କାକୁ ବେ଼ଆଇନ ଭାବରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବା ସହ ଗୁଜରପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ବେଆଇନ ମଣ୍ଡପକୁ ବନ୍ଦ କରିବା, ବ୍ଲକରେ ହେଉଥିବା ବ୍ୟାପକ ପିସି ଆଦାୟକୁ ବନ୍ଦ୍ କରିବା,  ପାଇଖାନା ଦୁର୍ନୀତିରେ ତଦନ୍ତ କରିବା, ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକ ପଇସାକୁ ଗଚ୍ଛିତ ରଖି ସେମାନଙ୍କୁ ନଦେବା ଏବଂ ବ୍ଲକ ଅଧକ୍ଷ୍ୟଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି କରି ଏକ ଦାବିପତ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦେଶ୍ୟରେ ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ।

   Related Posts