Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ: ଜାନୁଆରୀ ୩୧ରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ, ଫେବୃଆରୀ ୧ରେ ଉପସ୍ଥାପନ ହେବ ବଜେଟ୍
  • ||
  • IPL 2022: ନିଜ ଟିମ୍‌ର ନାମ ଘୋଷଣା କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି, ରଖିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟ୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୩୦୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୧୧୫ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ନିରାଶ, ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ‘ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର୍ ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

କଳାବଜାରୀଙ୍କୁ ଠାବ କଲା ଝାରସୁୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ: ଜବତ ହେଲା ୬୧ଟି ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର, ୩ ଅଟକ

18/04/2020 at 10:21 PM

ଲଖନପୁର୧୮/୪: ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଓ ବେଲପାହାଡ଼ ପୌର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀକୁ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦାରିତ ମୂଲ୍ୟରେ ଯୋଗାଇବାକୁ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ କୁହାଯାଉଛି। ତେବେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କିଛି ଅସାଧୁ ବ୍ୟବସାୟୀ ଦେଶର ଏହିପରି ବିପଦ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ କଳାବଜାରି କରି ଚଢ଼ା ଦରରେ ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି।

ଏହି କଳାବଜାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ବେଲପାହାଡ଼ ପୌର ପ୍ରଶାସନ ଓ ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ବେଲପାହାଡ଼ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଶନିବାର ଅତକିର୍ତ ଚଢ଼ଉ କରାଯାଇଛି । ଏହି ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ବେଲପାହାଡ ସ୍ଥାନୀୟ ଗୁମୋଡରା ଅଞ୍ଚଳର ବେଆଇନ ଭାବେ ଗ୍ୟାସ କାରବାର ସହ ସିଲିଣ୍ଡର ରଖିଥିବା ୩ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଠାରୁ ମୋଟ୍ ୬୧ଟି ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଗୁମୋଡରା ଜେ-ଟାଇପ କ୍ୱାଟର୍ର ନିକଟରେ ଥିବା ପଡ଼ାର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଠାରୁ ୧୬ଟି ବଡ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ଓ ୫ଟି ଛୋଟ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର, ସେହି ପାଖରେ ଥିବା ଆଉ ଜଣକଙ୍କ ଠାରୁ ୧୯ଟି ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ଓ ଗୁମୋଡରା ମୁଖ୍ୟ ବଜାର ପାଖରେ ଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଠାରୁ ୧୭ଟି ଭାରତ ଗ୍ୟାସ ଓ ୪ ଟି ଏଚପି ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ଜବତ କରାଯାଇଛି ।

ଏହା ସହ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୩ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଥାନାରେ ଥାନୋର ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚାର ଜାରି ରଖିଛି। ଜବତ ହୋଇଥିବା ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରେର ଗ୍ୟାସ ଭର୍ତ୍ତି ଥିବା ବେଳେ ଆଉ କିଛି ଖାଲି ରହିଛି। ସହର ମଧ୍ୟରେ ଗ୍ୟାସ କାରବାର ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତି ଅତି ବିପଦ ରହିଥିବାରୁ ସାଧାରଣେର ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେ ତତ୍ବାବଧାନରେ ବେଲପାହାଡ଼ ପୌର ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଲୋକନାଥ ତିୱାରୀ, ବ୍ରଜରାଜନଗର ଏସଡିପିଓ ଦିଲୀପ ଦାଶ, ବେଲପାହାଡ଼ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ରଶ୍ମିତା ବେହେରାଙ୍କ ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ଏହି ଚଢ଼ଉ ହୋଇଥିଲା।

   Related Posts