Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ନବମରୁ ଦ୍ଵାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଲ ଫି ୪୦ ପ୍ରତିଶତ କମିଲା, ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବଡ ଆଶ୍ଵସ୍ତି
  • ||
  • ଅଲମ୍ପିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଗଠିତ ସଂସଦୀୟ କମିଟିର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ, କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି ଓ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର
  • ||
  • ମଦ ଦୋକାନ ନ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଉପ ନିର୍ବାଚନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ରଚାର: କହିଲେ, ‘ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥିରେ ଅଛି’
  • ||
  • ମଙ୍ଗ ସମ୍ଭାଳିଲେ ନୀତିଶ ରାଣା, ଚେନ୍ନାଇକୁ ୧୭୩ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାର ବଡ ଖୁଲାସା : କିଏ ଦେଇଥିଲା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ଜାଣନ୍ତୁ

17/02/2019 at 8:45 AM

ଜମ୍ମୁ ୧୭|୨: ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ କେହି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିଛି । ସେନାବାହିନୀକୁ ଆଗରୁ ହିଁ ସନ୍ଦେହ ଥିଲା ଯେ ସେନାବାହିନୀର କୌଣସି ଲୋକ କିମ୍ବା ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ସେନାର ସମସ୍ତ ବତିବିଧିର ସୂଚନା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲା । ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଆଗରୁ ହିଁ ଜଣାଥିଲା ଯେ ଜମ୍ମୁରୁ ଶ୍ରୀନଗରକୁ ସେନାବାହିନୀର ବଡ ଫୌଜ ଯିବାର ଅଛି । ସେହି ଫୌଜରେ କେତେ ଜଣ ଯବାନ ଥିଲେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଜଣାଥିଲା । କେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ଆକ୍ରମଣ କରାଯିବ ସେନେଇ ମଧ୍ୟ ଆଗରୁ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ।

ମାତ୍ର ଏବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଯେ, ସେହି ସୂଚନାଦାତା କିଏ ?  ଯିଏକି ଆତଙ୍କବାଦୀମାନଙ୍କୁ ଏ ସମସ୍ତ ଖବର ଦେଇଥିଲା । କେଉଁ ସମୟରେ କେଉଁ ସ୍ଥାନରୁ ଶ୍ରୀନଗରକୁ ଯବାନଙ୍କ ଏକ ଫୌଜ ବାହାରିବାର ଅଛି । ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ନିଶ୍ଚିତ ରୂପରେ ନିଜର କେହି ସୂଚନାଦାତା ଥିବା ସନ୍ଦେହ ସେନାବାହିନୀକୁ ଚିନ୍ତାରେ ପକାଇଛି ।

ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଏମିତି ଖବର ମଧ୍ୟ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଛୁ ଯେ, ଜମ୍ମୁ ବାସିନ୍ଦା ଆତଙ୍କବାଦୀମାନଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀର ଫୌଜ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ନଜର ରଖିଥିଲେ । ଭାରତୀୟ ସେନାବାହିନୀର ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ଏହା ଜଣାପଡିଥିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ସେନାବାହିନୀକୁ ଏ କଥା ଚିନ୍ତାରେ ପକାଇଛି ଯେ, ଜମ୍ମୁ ବାସିନ୍ଦା କିଏ ଥିଲେ ଯିଏକି ଆତଙ୍କବାଦୀମାନଙ୍କ ନିକଟରେ ଖବର ପହଞ୍ଚାଉଥିଲେ ଯବାନମାନଙ୍କ ଏହି ଫୌଜ ବହୁତ ବଡ ଥିଲା ବୋଲି । ଏଥିରେ ବହୁତ ସଂଖ୍ୟାରେ ଗାଡି ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ରହିବ । ଏହି ଫୌଜ କେଉଁଠାରୁ ବାହାରିକି କେଉଁଠାକୁ ଯିବ ସେ ସୂଚନା ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବରୁ ଦିଆଯାଇସାରିଥିଲା । ଏଥିରେ ଜମ୍ମୁ ବାସିନ୍ଦା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସହଯୋଗ କରିଥିବା ଜଣାପଡୁଛି ।

ପୂର୍ବରୁ ଏ ନେଇ ସନ୍ଦେହ ଥିଲା ମାତ୍ର ଏ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯାଉଛି ଯେ, କାଶ୍ମୀର ଲୋକ ବାରମ୍ବାର ଆତଙ୍କବାଦୀମାନଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି । ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ସେନା ଏବଂ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କୁ କାଶ୍ମୀରର ଏହି ବାସିନ୍ଦାମାନଙ୍କ ଉପରେ ଲଗାମ ଲଗାଇବାକୁ ପଡିବ । ଯେଉଁମାନେ କେତେବେଳେ ସେନାବାହିନୀ ଉପରକୁ ପଥର ଫିଙ୍ଗୁଛନ୍ତି ତ କେତେବେଳେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି । ଏମାନେ କିଏ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ତାର ଖବର ନେବା ଜରୁରୀ ହୋଇପଡିଛି ।

   Related Posts