Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ପାଠ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ କାମ ନିଶା କାରବାର: ଧରା ପଡିଲେ ୩, ଦେଢ଼ କୋଟିର ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ

12/03/2020 at 9:49 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୨/୩: ଜଟଣୀ ଓ ପିପିଲି ଅଞ୍ଚଳରେ ଚଢାଉ ବେଳେ କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚର ଏସଟିଏଫ ପଞ୍ଚାରେ ଧରାପଡିଲେ ୩ଜଣ ବ୍ରାଉନ୍ ସୁଗାର ବ୍ୟବସାୟୀ । ଏମାନଙ୍କ ଠାରୁ  ଜବତ ହୋଇଛି ୧କିଲୋ ୭୫୦ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନ୍‌ ସୁଗାର । ଯାହାର ଆନୁମାନିକ ମୁଲ୍ୟ ଦେଢକୋଟିରୁ ଅଧିକ ହେବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ।  ଏହାସହ ଏମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଗୋଟିଏ ସ୍କର୍ପିଓ କାର ସମେତ  ଦାମୀ ବାଇକ୍ ମଧ୍ୟ ଜବତ କରିଛି ଏସଟିଏଫ। ତେବେ ଗିରଫ  ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ  ୨ଜଣ ବିଟେକ୍‌ ପାସ୍‌ ଛାତ୍ର ଥିବା ଜଣା ପଡିଛି।

ବିଟେକ ଛାତ୍ର କରୁଛନ୍ତି ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାର। କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର କାରବାର ଏବେ ଏହି ବିଟେକ ଛାତ୍ର କରୁଛନ୍ତି। ବିଶେଷ କରି ଭୁବନେଶ୍ବର ଉପକଣ୍ଠରେ ଏମାନେ ଖୁବ ମାତିଛନ୍ତି। ଆଜି ଜଟଣୀ ପିପିଲିରୁ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨ ଜଣ ବିଟେକ ଛାତ୍ର।  ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ବର ଓ ଏହାର ଉପକଣ୍ଠ ଅଞ୍ଚଳରୁ ବିପୁଳ ବ୍ରାଉନ୍‌ ସୁଗାର ଜବତ ହୋଇଛି।

ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଜଟଣୀ ଅଞ୍ଚଳରୁ ୧୭୫୦ ଗ୍ରାମ୍ ର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ ହେବା ସହ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଧରିଛି ଏସଟିଏଫ।। ଗିରଫ ଦୁଇ ବି ଟେକ୍‌ ଛାତ୍ର ସୋରଡାର ମାନସ ପରିଛା, ବୁଗୁଡାର ସନ୍ତୋଷ ଦାସ, ଏବଂ ଏମାନଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରୁଥିବା ପିପିଲି କଣାସର ମହେଶ୍ବର ସାହୁ। କଲେଜ ଛାତ୍ର ମାନଙ୍କୁ ଏମାନେ ବ୍ରାଉନ୍‌ ସୁଗାର ସପ୍ଲାଇ କରୁଥିଲେ ବୋଲି ପୋଲିସ ଆଗରେ ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହି କାରବାର ପଛରେ ବଡ ଧରଣର ରାକେଟ୍ କାମ କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ଗୁଇନ୍ଦା ସୁଚନା ମୁତାବକ ଏମାନଙ୍କ ନିକଟରେ ବ୍ୟାପକ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଥିବା ଏସଟିଏଫ ଟିମ୍‌ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲା । ତିନି ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଏସଟିଏଫ ଅଧିକାରୀ ମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଗାଡିକୁ ଅଟକାଇବା ତଲାସି କରିଥିଲେ। ଆଉ ଏହି ସ୍କର୍ପିଓ  ଭିତରୁ ବାହାରିଥିଲା ୧୭୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର। ୨୦୧୯ ରେ ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ଯେତିକି ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ କରିଥିଲା ଗତ ଦୁଇ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଏସଟିଏଫ ତାଠାରୁ ଯଥେଷ୍ଟ ଅଧିକ ପରିମାଣର ଧଳା ଜହର ଜବତ କରିସାରିଲାଣି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ମାନେ ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ବିଶେଷ କରି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରୁ ଜଳେଶ୍ୱର ଦେଇ ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ଆଣୁଛନ୍ତି ବ୍ରାଉନସୁଗାର। ଖୋର୍ଦ୍ଧା, ପୁରୀ, ଜଟଣୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଛୋଟ ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ସେମାନେ ବ୍ରାଉନ୍‌ ସୁଗାର ସପ୍ଲାଇ କରୁଛନ୍ତି।

   Related Posts