Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

POK ଲଞ୍ଚ୍ ପ୍ୟାଡ୍‌ରେ ଲୁଚିଛନ୍ତି ୨୫୦ ଆତଙ୍କବାଦୀ ! ଭାରତରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ଚଳାଇଛନ୍ତି ପ୍ରସ୍ତୁତି : କଡା ଜବାବ ଦିଆଯିବ-ଭାରତୀୟ ସେନା

27/12/2020 at 6:09 PM

ଶ୍ରୀନଗର ୨୭/୧୨ : ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିକୃତ କାଶ୍ମୀର (POK)ରେ ସେନା ମୁତୟନ ବୃଦ୍ଧି କରିପାରେ ପାକିସ୍ତାନ । ଏ ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ସେନାର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ କମାଣ୍ଡର । ସେନାର କୋର କମାଣ୍ଡର ଲେପ୍ଟନାଣ୍ଟ ଜେନେରାଲ ବିଏସ୍ ରାଜୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମିଳିଥିବା ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ POK ଲଞ୍ଚ୍ ପ୍ୟାଡ୍‌ରେ ପ୍ରାୟ ୨୦୦ ରୁ ୨୫୦ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଭାରତରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚଳାଇଛନ୍ତି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ଖରାପ ପାଗକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିପାରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ସୁରକ୍ଷା ବଳ ଲାଗାତାର ଭାବେ କାଶ୍ମୀର LOCରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ପଥ ଏବଂ ପୀର ପଞ୍ଜାଲର ଦକ୍ଷିଣବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅନୁପ୍ରବେଶକାରୀଙ୍କ ଉପରେ କଡା ନଜର ରଖିଛନ୍ତି । ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଗତିବିଧି ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ପାଇଁ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ସେନସର, ରାଡାର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଉପକରଣ ଲଗାଯାଇଛି ।

ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ପ୍ରସଙ୍ଗରୁ ଲୋକଙ୍କ ଧ୍ୟାନ ହଟାଇବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ, ଶୀତ ଋତୁରେ ମଧ୍ୟ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଅନୁପ୍ରବେଶ କିମ୍ବା ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରି ସୀମାରେ ଉତ୍ତେଜନା ବୃଦ୍ଧି କରିପାରିବ ବୋଲି ସେନା କମାଣ୍ଡର କହିଛନ୍ତି । ଉଭୟ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆମେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛୁ ଏବଂ ଏହିପରି ଦୁଃସାହସକୁ କଡା ଜବାବ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ଜିଲ୍ଲା ବିକାଶ ପରିଷଧ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ମତ ରଖିଛନ୍ତି ସେନାର କୋର କମାଣ୍ଡର ଲେପ୍ଟନାଣ୍ଟ ଜେନେରାଲ ବିଏସ୍ ରାଜୁ । ସେ କହିଛନ୍ତି ନିର୍ବାଚନ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଶେଷ ହୋଇଛି ଏବଂ ଜନସାଧାରଣ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଲୋକତନ୍ତ୍ରକୁ ମଜବୁତ କରିବା ଦିଗରେ ଭୋଟ ଦେବାକୁ ଆଗେଇ ଆସୁଛନ୍ତି । ତେବେ ନିର୍ବାଚିତ ପ୍ରତିନିଧିମାନଙ୍କର ଏହା ଉତ୍ତର ଦାୟିତ୍ବ ଯେ, ସେମାନେ ଲୋକମାନଙ୍କର ବିକାଶ କଥା ଚିନ୍ତା କରିବେ ଏବଂ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ବିକାଶ ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ ।

   Related Posts