Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମୁଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୬୬୯ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ସରକାର ଓ କୃଷକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ବିଫଳ: ପୁଣି ଡିସେମ୍ବର ୩ରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା, ଜାରି ରହିବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • ସୋର : ବାଇକ୍ ଉପରେ ମାଡିଗଲା କାର୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଝି : ରାସ୍ତା କଡ ସିମେଣ୍ଟ ଖୁଣ୍ଟରେ ପିଟିହେଲା ବାଇକ୍ଦୁ, ଦୁଇ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଟ୍ରକ୍‌କୁ ୮୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍, ପରମିଟ୍ ନଥାଇ ପରିବହନ ହେଉଥିଲା ଅଧିକ ଓଜନର ସାମଗ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ଦୁଇ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ସୋର : ଟ୍ରକ୍ ଚାପାରେ ମା’ ମୃତ, ବାପା-ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଦାଦା ବଟି ମାଗିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଯୁବକ ଗିରଫ, ମାଉଜର ଓ ଅଫୁଟା ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୭୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୯୧୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କାଶ୍ମୀରରେ କେବଳ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର କରୁନି ସେନା, କିପରି ଆତଙ୍କର ନାଶ କରୁଛି ଦେଖନ୍ତୁ Video

16/10/2020 at 9:12 PM

ଶ୍ରୀନଗର ୧୬।୧୦: ଜମ୍ମୁକାଶ୍ମୀରରେ ସେନା କେବଳ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କର ନୁହେଁ ଆତଙ୍କର ମଧ୍ୟ ବିନାଶ କରୁଛି। ସେନାର ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟ ହେବା ପରେ ଏବେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। କାଶ୍ମୀରରୁ ସମ୍ବିଧାନର ଅନୁଚ୍ଛେଦ ୩୭୦ ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଥମିନି ଆତଙ୍କବାଦ। ଯୁବକଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ବାହାନାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଙ୍ଗଠନମାନେ ନିଜ ସହ ସାମିଲ କରି ସମଗ୍ର ଉପତ୍ୟାକାରେ ଆତଙ୍କ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି। ତେବେ ସଙ୍ଗଠନରେ ସାମିଲ ଉପତ୍ୟାକାର ଯୁବକ ଆତଙ୍କବାଦର ଆୟୁ ଜାଣିବା ପରେ ନିଜ ଆଡୁ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରୁଛନ୍ତି। ତେବେ ସେନା ଏମାନଙ୍କୁ କିପରି ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରାଉଛି ପ୍ରଥମ ଥର ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଇଛି।

ସମଗ୍ର ଉପତ୍ୟାକାରେ ଭାରତ ବିରୋଧୀ ବିଚାରଧାରା ପ୍ରସାର କରୁଛନ୍ତି ବିଦେଶୀ ଇସ୍ଲାମ ଆତଙ୍କବାଦୀ। ସେମାନେ ଧର୍ମର ଦ୍ୱାହୀ ଦେଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ଲୋଭନୀୟ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିରେ  ଫଶାଇ  ହାତରେ ଅସ୍ତ୍ର ଧରାଇ ସିଧା ସେନା ମୁହଁକୁ ଠେଲି ଦେଉଛନ୍ତି। ତେବେ ଏଥିରେ ଆତଙ୍କର ଆୟୁଷ ଜାଣିବା ପରେ ଏପରି ଲୋକେ ସଙ୍ଗଠନରୁ ବାହାରିବାକୁ ବିକଳ ହେଉଥିଲେ ହେଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଡରାଇ ଧମକାଇ ରଖୁଛନ୍ତି। ଏପରି ଲୋକେ ଯେତେବେଳେ ସେନା ହାବୁଡରେ ପଡୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ସେନା ଅଧିକାରୀମାନେ କିପରି ଆୟତ୍ତ କରୁଛନ୍ତି ଏହି ଭିଡିଓ ଦେଖିଲେ ଯେ କେହିବି ସ୍ପଷ୍ଟ ବୁଝିଯିବ।

ଏଥିରେ ସେନାର କୁମ୍ବିଂରେ ଏକ ଆତଙ୍କ ଆଡ୍ଡା ନଷ୍ଟ ହେଉଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଥିବା ଉପତ୍ୟାକାର ଯୁବକ ଧରାପଡୁଛି। ତେବେ ସେନା ତା ସହ କିପରି ଆଚରଣ କରୁଛି ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଇଛି। ସାଥୀମାନେ ନିହତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଯୁବକ ନିଜ ସମ୍ମୁଖରେ ମୃତ୍ୟୁକୁ ଦେଖୁଛି। ପାଖରେ ଘାତକ ଅସ୍ତ୍ର ମଧ୍ୟ ଅଛି। ଏଥିରେ ସେନା କିପରି ତା ମନରେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ସୃଷ୍ଟି କରି ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରାଉଛି ଦେଖିଲେ ଯେ କେହିବି ବିସ୍ମିତ ନ ହୋଇ ରହିପାରିବନି। ଏଥିରୁ ଉପତ୍ୟାକାରେ ଆତଙ୍କର ମୂଳୋତ୍ପଟନ ଲାଗି ସେନାର ପ୍ରଶଂସନୀୟ ଉଦ୍ୟମ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ ଆତଙ୍କବିରୋଧରେ ସେନା କେତେ ଭୟଙ୍କର ତାହା ମଧ୍ୟ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି।  

   Related Posts