Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କାଶ୍ମୀର ଉପତ୍ୟକାରେ ଆତଙ୍କର ବାତାବରଣ, ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ୩୫(କ) ଧାରାର ଶୁଣାଣି

24/02/2019 at 5:33 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪|୨ : ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରଠାରୁ ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ପରିସ୍ଥିତି ଉତ୍ତେଜନପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଛି । ଏତିକି ବେଳେ ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ଶୁଣାଣି ହେବ ବିବାଦୀୟ ଧାରା ୩୫(କ) ର । ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଭ୍ୟାଲିରେ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି । ସେପଟେ ପୋଲିସ ଗଣ ଗିରଫ ଅଭିଯାନକୁ ତେଜ୍ କରିବା ସହ ଔଷଧ, ଇନ୍ଧନ ଆଦି ସାମଗ୍ରୀ ମହଜୁଦ କରି ରଖିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବା ପରେ ଭ୍ୟାଲିରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳିଯାଇଛି ।        

କାଶ୍ମୀରରେ ଆତଙ୍କବାଦ ସହ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ମୂଳ କାରଣ ଧାରା ୩୭୦ ଏବଂ ୩୫(କ) । ତେଣୁ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଧରି ଏହି ଧାରା ଉଠାଇବାକୁ ଦାବି ହୋଇଆସୁଛି। ଏମିତିରେ ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରଠାରୁ ଭ୍ୟାଲିରେ ଉତ୍ତେଜନା ଲାଗିରହିଛି । ଏଭଳି ସମୟରେ ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ହେବ ଧାରା ୩୫(କ) ର ଶୁଣାଣି । ଏଥିପାଇଁ ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି । ଭ୍ୟାଲିକୁ ୧୨ ହଜାର ଅତିରିକ୍ତ ଅର୍ଦ୍ଧସାମରିକ ବଳ ପଠାଯାଇଛି ।

ଗୋଟିଏ ପଟେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟପଟେ ପୋଲିସ ଗଣ ଗିରଫ ଅଭିଯାନ ତେଜ କରିଛି । ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀ ନେତା ୟାସିନ ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ସମେତ ୧୫୦ ଜଣ ପ୍ରୋ-ପାକିସ୍ତାନୀ ସଂଗଠନ ଜାମାତ୍-ଇ-ଇସଲାମିଆ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । ସେପଟେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପରିମାଣର ମେଡିସିନ୍ ମହଜୁଦ ରଖିବାକୁ ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ, ତୁରନ୍ତ ପିଡିଏସ୍ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି । ଏହାକୁ ନେଇ କାଶ୍ମୀରରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳିଯାଇଛି । ତେବେ ଜନସାଧାରଣ ଆତଙ୍କିତ ନହେବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ରାଜ୍ୟପାଳ ସତ୍ୟପାଲ୍ ମଲ୍ଲିକ୍।

ସେପଟେ ପଞ୍ଜାବ ଓ ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ସୀମାନ୍ତ ଜାମଶେର, ଫାଜିଲକା ଅଞ୍ଚଳରେ ହାଇଆଲର୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts