Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ବୁଧବାର ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନର ହେବ ଟିଆଇ ପରେଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନକୁ ୨ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବ ସିବିଆଇ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ଟାୟାର ଫାଟି ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ସ୍ତ୍ରୀର ଉଲଗ୍ନ ଫଟୋ : ସ୍ବାମୀକୁ ଗିରଫ କରି ଦଫା ଲଗାଇଛି ପୋଲିସ, ଅଭିଯୁକ୍ତ କହୁଛି- ମୁଁ ଅପଲୋଡ୍ କରିନି
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ୫ ଡକାୟତ ଗିରଫ, ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା ସହ ଅଳଙ୍କାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୦ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୧୭ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୭୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୩୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିସୁଟ୍‌ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ଥିଲା ଭୁଲ୍, ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟ୍ ଖରାପରୁ ୨୫ଜଣଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଜବତ ହେଲା ୭ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍, ୩ ଅଟକ
  • ||

ପୋଲିସ ପଚାରିଲା ମାସ୍କ କାଇଁ , ଥାନା ଭିତରେ ଛୁରି ବାହାର କଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ, କନେଷ୍ଟବଳର କାନ-ହାତ କାଟିଦେଲା

22/05/2020 at 9:10 AM

ଭୋପାଳ ୨୨।୦୫: କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରୁ ରକ୍ଷାକପାଇବା ପାଇଁ ଲଗାତର ଭାବେ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ବିଭିନ୍ନ ଦିଶା-ନିର୍ଦେଶ ଆସୁଛି । ଯେପରି ବିନା ମାସ୍କ ପିନ୍ଧି ଘରୁ ନବାହାରିବା ପରି ଅନେକ ପଦକ୍ଷେପ । କରୋନା ବିରୋଧୀ ଲଢେଇରେ  ଯୋଦ୍ଧା ପାଲଟିଥିବା ଆମ ପୋଲିସକର୍ମୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଦିନରାତି ନିଜର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ନିଜ ପରିବାରଠୁ ଦୂରରେ ରହି ଦେଶବାସୀ ପାଇଁ ଦିନରାତି ପରିଶ୍ରମ କରୁଛନ୍ତି  । କିନ୍ତୁ ସେହି କରୋନା ଯୋଦ୍ଧାମାନଙ୍କୁ ଯଦି ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଏ । ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ମନୋବାଳ କମ କରିଦେଇଥାଏ । ଯାହାକି ଆଜିକା ସମୟରେ ଠିକ୍‌ ନୁହେଁ ।

ଗୁରୁବାର ଦିନ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଅଶୋକନଗରର ବହାଦୂରପୁର ଥାନାଏକ ବଡଧରଣ ଅଘଟଣ ଘଟିଛି । ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ଯୁବକ ବିନା ମାସ୍କ ପିନ୍ଧି ଥାନା ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ । ଯୁବକକୁ ପୋଲିସ ଅଟକାଇବାରୁ ପ୍ରଥମେ ତେ ସେ ବାହାରକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ କିଛି ସମୟ ପରେ ଯୁବକ ପୁଣି ଥରେ ଥାନା ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରି ଗାଳି ଦେବାକୁ ଲାଗିଥିଲା । ଏହାକୁ ନେଇ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଶାହିଦ ଖାନ୍‌ ଯୁବକଙ୍କୁ ଏପରି ନକିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ । ଯୁବକଜଣଙ୍କ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଅଧିକାରୀ ଜଣଙ୍କ କହିଥିଲେ ଯେ, ତୁମେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିନାହଁ, ତେଣୁ ଦୂରରେ ଥାଇ ଯାହା କହିବାର ଅଛି କୁହ । ଏହାପରେ ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ ନିଜ ପାଖରେ ଥିବା ଛୁରୀ ବାହାର କରି ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା ।

ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଜଣଙ୍କ ନିଜକୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିଲେ । ଠିକ୍‌ ସେତିକିବେଳେ ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ଯାହାକି ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାନରେ ବାଜିଥିଲା, ଏବଂ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାନ କଟିଯାଇଥିଲା । ପୁଣି ଥରେ ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଲାଗିଥିଲା , ଅଧିକାରୀ ଆକ୍ରମଣରୁ ବର୍ତ୍ତିବା ପାଇଁ ନିଜ ହାତ ଦେଖାଦେଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଛୁରୀ ଆକ୍ରମଣରେ ହାତକୁ ମଧ୍ୟ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା । ତେବେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ପହଞ୍ଚିବା ଦେଖି ଯୁବକଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଉପରକୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଦେଇଥିଲା । ଆକ୍ରମଣରେ ଅନ୍ୟ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ହାତ ମଧ୍ୟ କଟିଯାଇଛି । ଏତେସବୁ ଘଟଣା ଘଟଣାଇବାକ ପରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

କିଛି ସମୟ ପରେ ପୋଲିସ ସାରା ସହରରେ ନାକାବନ୍ଦି କରିଦେଇଥିଲା , ଏବଂ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା । ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ ହେବା ପରେ ପୋଲିସ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି । ତେବେ ସ୍ଥାନୀୟ SDPOଙ୍କ  ଅନୁସାରେ ଧୀରାଚକ୍ର ଗାଁର ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ ଆଦିବାସୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର , ବୟସ ପାଖାପାଖି ୨୩ବର୍ଷ । ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ, ଯୁବକଜଣଙ୍କ ସନ୍ଦେହୀ ସ୍ୱାଭବର, କୌଣସି ଜିନିଷକୁ ମନା କଲେ ସେ ଆକ୍ରମକ ହୋଇଯାଏ। ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି । ଆହତ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ନିକଟସ୍ଥ ମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରହିଛି ।

   Related Posts